Zaspavanie pri TV

Príspevok v téme: Zaspavanie pri TV
sleepy

Zacala som byvat s priatelom, a zistila som ze mame totalne odlisne spankove navyky. spavala som v tichu a tme, bez prerusenia, hlbokym spankom. Zvykla som si uz aj na jeho chrapanie, ale on potrebuje pri zaspavani TV (kt. je aj v spalni). Najprv mi robilo problem pri TV zaspat, ale zvykla som si na to, ale mam kvoli tomu velmi nekludny prerusovany spanok. ked sa uprostred noci zobudim kvoli televizoru a vypnem ho, priatel sa hned zobudi a nevie dalej zaspat, viackrat za noc ide na wc, nieco zjest do chladnicky a aj tak skonci v obyvacke kde si zase zapne TV a tam zaspi.
Myslim, ze je to dost zly navyk. Da sa to odnaucit? Ci mam si na tu TV proste zvyknut? Som z toho uz dost unavena, a nechcem mat oddelene spalne hned na zaciatku.

Fleur-de-lis

a musí to byť telka? Lebo aj to svetlo, ktoré z nej v noci svieti a bliká celý čas nie je dobré pre organizmus. Niektorým ženám svetlo v noci spôsobí aj problémy s cyklom.
Nemôže si dať do jedného ucha slúchatká s rádiom alebo hudbou?

sleepy

@Agnes
akceptujem ho taky aky je, ale ak sa ma nieco bytostne tyka, myslim ze mozem k tomu nieco povedat. pri budovani spolocnej domacnosti partnerov je predsa nevyhnutny kompromis a dohodnut sa na veciach ako by mali / mohli fungovat. ja mam svoju domacnost a keby sme sa dohodli naopak, ze on bude byvat u mna, snazila by som sa o kompromis.
ja doma tv ani nemam, a do spalne podla mna uz vobec nepatri. tu ale nejde o to, ze by to robil naschval a hadali sme sa kvoli tomu. viac menej s tym nejako bojujeme, a je mi luto ze vacsinou skonci na gauci aby sa vyspal. moj kompromis je ze sa snazim teda zaspavat pri zapnutej telke aj ked mi to nevyhovuje, necham ho ako je zvyknuty. on by ju ale najradsej nechal zapnutu celu noc. niekedy zapne telku v obyvacke a necha otvorene dvere na spalni, aspon aby ju pocul. aj zo zdravotneho hladiska to nie je ok podla mna, kvalitny spanok je dolezity, a on ked sa zobudi a ide jest lebo nemoze zaspat, to tiez nie je zdrave.

dakujem za tip znizovat hlasitost, na automaticke vypnutie by sa asi zobudil. este ma napadlo, ze ak by sa mozno tri noci nevyspal kvoli vypnutej tv tak by potom padal uz od unavy a zaspal aj bez nej.

hrac

tak si nastavte telku na vypnutie :-) zaspite pri nej ako on chce, telka vypne sama a ty sa nezobudis na nu v noci :-) a ak sa on nahodou zobudi tak nech ide do obyvky ako chodi

Agnes998

Pokial ti nezapina telku v spalni kde ty spis ale zapne si ju v obyvacke a tam si v klude spi dalej, tak by som sa tym nezatazovala. Nechaj ho tak, nech si spi kde chce a ako chce. Nesnaz sa ho za kazdu cenu donutit spat pri tebe ked on nedokaze spat bez telky a ty zase s nou. Ak budete spat spolu, bud sa nevyspi vobec on alebo ty. Robis typicku chybu zien, neakceptujes ho takeho aky je ale snazis sa ho zmenit na to, co ty z neho chces mat.