predmenštruačný syndróm

akinom007

2-3 dni pred menstruaciou? ano je to normlane niektore zeny maju PMS v silnej podobe. CO by som za to dala aby to trvalo 2-3 dni...aj modre z neba....u mna akonahle skoncia plodne dni nasleduje 10-12 dni PMS ale brutalne, syndromy sa pridavaju a stupnuju....a nie jeden takmer vsetky akoby so vzoroveho popisu PMS :D fakt je to brutalne vadim sama sebe vtedy...

katka_91

Tu som si spravila test a vo vysledku mate co vam na pms pomoze. menstruacny-kalendar.sk Mne niektore vitaminy a mineraly pomohli a k tomu samozrejme pohyb. Viac info o pms menstruacny-kalendar.sk

katusska

Je normalne aby som mala pred menzesom podobne priznaky ako pri zacinajucek chrípke ???
Včera mi z ničoho nič začalo byt zima, taka zima nz chorobu..bolelo ma hrdlo..večer som si lahla unavena, ale nemohla som zaspat pretoze po mne chodila zima a teplo v jednom..tazko sa mi to opisuje..akoby vo mne niečo vibrovalo..ako ked mate vysoku horúčku..cítila som aj slabe sťahy v lytkach a v ramenach...dnes sa citim lepšie..zacalo ma ale boliet brucho, mam biely vytok a chodi po mne elektrina..raz zima potom teplo, som unavena a bez energie..len by som spala..neviem teraz o čo ide..už som pila čaje, jedla ovocie...

monza

dzulie, ja som už v prechode, takže mám hormonálnu nerovnováhu, pred troma dňami sa mi začali bolesti hlavy, pridala sa úžkosť, nervozita, a včera ráno sa mi rozbúchalo srdce ako divé a o 10 minút vpohode. Tiež som nevedela čo mi je, a dnes mi prišiel menzes.

dzulie

chcem sa opytat ci zaziva niekto tieto stavy....neskutocna,ale neskutocna uzkost,nervozita,srdce mi bije ako kralikovi a uz 4 noci nespim...mam tesne pred menstruaciou...a minuly mesiac sa mi stalo to iste...dufam,ze necvokatiem

daria

vhodne je vylúčit aj sladkosti. Inak,ja mam tiez obcas tesne pred menzesom pocity uzkosti.Netrvaju dlho, mozno 5-10 mim.ale ich intenzita je neuveritelne silná a deprimujuca.Teraz si ten pocit neviem nazivo predstavit ani vyvolat-ani ked mam depku. Ale staci mi spomenut si na tie situacie a mam strach.Taku beznadej,uzkost,bezmocnost som nikdy necitila a keby trvala o nieco dlhsie,tak asi zosaliem.Jednoducho obrovsky uzkostny pocit,ze nic nema zmysel,ze zrazu je vsetkemu koniec,ze sa v momente stane nieco hrozne.Pocit,ze nikoho nepoznam,vsetci su cudzi,este aj vsetko okolo mna je mi cudze, akoby som v tych momentoch iba zacala existovat a moja existencia mala hned aj skoncit.So vsetkym,s celym svetom. Vsetkemu koniec. Bŕŕŕŕŕŕ, hroza.Po chvili to prejde a zrazu je to OK,som v realite,vsetko poznam,priatelia su mi blizki a mili ako vzdy...jednoducho normalka len zly pocit z toho,co som citila za tych par minut. A prejde pol dna a ja to dostanem. Objavilo sa to prvykrat pred 3 rokmi a tieto pocity nemam kazdy mesiac,odvtedy to bolo 5x?

anonym_2912

Syndrom premenstuálnej tenzie obyčajne u žien do 30 rokov nastupuje i 2-4 di pred menštruáciou.Popri zvýšenej psychickej dráždivosi (nie depka) môžžu sa objaviť mierne opuchy členkov, prstov rúk. žena môže pribrať na váhe i 3-4 kg. Nie to nič zvláštne. Vhodné je pred menštruáciou cca 10 dní výrazne obmedziť kuchynskú soľ v jedlách a nápojoch. Z liekov sú vhodné sedatíva, pri opuchoch pomôcť si močopudnými liekmi (Moduretic l-2 tabletky.) Vhodné je vyhýbať sa stresovým situáciam. Stav časom spontánne ustúpi.

samotqa

Ja ked som brala HAK, tak sa mi priznaky PMS akoby strojnasobili. Depky takmer stale, precitlivelost, taka "psychicka slabost". Odkedy to neberiem, tak som viac v pohode. Mne HAK dost blbo vplyvala na psychiku. Teraz je to oka. Taktiez uz nemavam take bolave prsia, ako ked som to brala.