Intermittent fasting - prerusovany pôst

BJ 2

Nic sa ti nestane, vacsina chronickych ochoreni, co ludia teraz maju, je z prejedania, nie z nedostatku potravy. Najdi si nieco o tom na nete a na youtube. Prakticky kazdy, kto to vyskusal si pochvaluje. Ja to robim uz cez 5 rokov a som si isty, ze 3-5 jedal denne, ako to bezne doporucuju, viac skodi, ako pomaha. Telu velmi prospieva, ked ma dlhe 12-16 hodinove obdobie bez jedla, kazdy den.

Len mala poznamka, keby si to zacala robit, fakt si o tom nieco zisti, kedze budes jest len 1-2x denne, tak to jedlo co budes jedavat, musi byt fakt dobre nastavene, kedze bude jedine. Napriklad, ak tam budes jedavat soju pravidelne, tak s velkou pravdepodobnostou to zle dopadne. Soju treba vylucit co najviac z jedalnicka. A takychto pasci je tam viac. Takisto ked budes jedavat ovocie k normalnemu jedlu, to sa netravi moc dobre, akoze vsetko pomiesas. Najlepsie je, zjest samotne ovocne jedlo, lebo ovocie sa travi najlepsie samotne, a potom ako druhe jedlo, zjest velku porciu zeleninoveho strukovinoveho jedla, popripade chlieb/sacharidy... nieje dobre vylucit surove ovocie uplne.

swistica

Lialiana - predtym ako uveris nejakemu pseudoodbornikovy z fora, nastuduj si odborne clanky, pripadne sa porad s vyzivovym poradcom.

dobreuz

Kebyže človek neje 2 dni, potom by sa spomalil metabolizmus. 2 krát je úplne v pohode, aj v minulosti, keď nebola Billa, Fresh a Tesco všade tak ľudia jedli max. 2 krát denne a obezita ani neexistovala pomaly.

Lialiana

BJ 2 a nemôže sa mi takým stravovaním spomaliť metabolizmus ? Nezačnem priberať ak budem jesť len 2 krát za deň?

BJ 2

Mam s tym velmi dobre skusenosti. Po zlepseni zdravotneho stavu, som sa rozhodol, ze ho budem dodrziavat zvysok zivota, teda jest 1-2 jedla denne, pocas par hodin, zvysok post. Je to zaroven vyborna prevencia do buducna a staroby, pred vsetkymi moznymi degenerativnymi ochoreniami.

fasting

Nie je to ziadna novinka. Minule som citala velmi trefny nazor na to:
"I love millennials so much. We turned skipping breakfast into 'intermittent fasting.' That’s so creative"
:D

Lialiana

Aj ja by som chcela sa takto stravovat ale bojím sa že začnem priberať ak vynechám raňajky, všade píšu že treba jesť pravidelne a hlavne ráno tak neviem. Ale je pravda že ráno mi vôbec nechutí jesť.

sicko

Takisto sa stravujem tymto sposobom. A Ani som nevedel, ze je to nejaky intermittent fasting. proste som metodou pokus a omyl dospel k pre mna navhodnejsiemu sposobu stravovania. Ale stale ma vytacaju ludia ktori ma poucuju ako je dolezite jest 8 krat denne a ze ranajky su najdolezitejie jedlo dna...
V skutocnosti. trva telu cca 5 hodin po jedle kym potravu stravi a zacne spalovat tuky. Dovtedy je v tele vysoky obsah inzulinu. Takze ked dodrziavate post 16 hodin tak cca 10 hodin sa spaluje tuk.
U mna to funguje.
Nejedna sa anii velmi o dietu ako o sposob zivota.
Posilnujes pevnu volu, setris cas a aj chudnes.

agartio

Je to velmi pozitivne, ak nejes doobeda, je to pre telo prospesne, lebo doobeda sa cisti. Nic sa ti nestane. Ranajky sa mozu v pohode vynechat, nenalet tym bludom, ze je to najdolezitejsie jedlo dna.

Akurat nezabudni vela pit, cistej vody.

Nasi predkovia casto jedli len 1-2x za den, lebo nemali cas sa piplat s jedlom a tvrdo pracovali na roliach.