Alergia na srsť - nemôžem mať do konca života ani psa?!

Príspevok v téme: Alergia na srsť - nemôžem mať do konca života ani psa?!
nerieskto

Ahojte, som alergik a okrem alergie na peľ, palinu, brezu či lipu mám aj neodmysliteľnú alergiu na srsť mačky, psa koňa.
Chcel by som mať psa, veď sa doma neustále nudím a ten by ma nútil ísť zmysluplne von.
Skúšali ste mať psa, aj keď ste alergici?
Ako to dopadlo?
A čo odporúčate?
Mám sa nadobro zbaviť psa, ktorého by som chcel?
Za všetky rady ďakujem!

Miroslav Dar

Prepáčte, ale kto vám tvrdí, že ak ste alergik, nemôžete mať psa?

Ja som ťažký astmatik a alergik na všetko možné, len mlieko a orechy nie. Áno, pes mi vadil, ale máme doma bišóna - má 7 rokov a je to skutočný nefalšovaný pes s krásnou srsťou, ktorá nemá alergény. To isté pudel, alebo bezsrsté psy. Ak vám niekto tvrdil, že psa mať nemôžete nikdy žiadneho, tak ide o poriadneho obmedzenca.

Zoznam plemien ktoré si pokojne otestujte keď ich uvidíte, určite poteší. Chce to však čistokrvné plemeno - domazahrada.sk

(skúšal som sa pri plemenách labrador - pre alergika nemysliteľný, podobne aj rotvík, stafford, kólia, newfoundland, ešte som skúšal hrať sa s jazvečíkmi, stredoaziatom... koniec...)

Deria

Presne tak, zviera nie je vec, ktora sa da odlozit. Co urobis, ak sa pri psikovi tvoja alergia zhorsi, vratis ho? Uz si zazila, ked pes smuti za svojim panom? Nikdy by som to neriskla, ze vsak nejako bude.
Alebo skus najprv dlhsiu dobu vencit nejakého psika z utulka. Kazdy jeden ti bude vdacny a ty uvidis, ci to zvladas casovo a zdravotne. Dost psikov je vyhodenych, casto aj kvôli alergiam.

lilyiankaa

ja neviem akého psa si ty predstavuješ, to je vážne rozhodnutie, vybrať si to správne plemeno, nie zbrklo .. popremýšľaj nad tým,poraď sa s rodičmi, kamarátmi, ktorí psa majú, a potom sa rozhodni akého by si chcela .... mne sa napr tá nemecká doga nepáči, je to velikánsky pes, jedného stretávam, keď chodím venčiť našu .... ale výber je na tebe ..
a ako píše sharon85, mať psa nie je len tak, treba s ním chodiť von, nie sa ho za pár dní nabažiť a potom ho mať doma zatvoreného len na záhrade ..potrebuje chodiť na prechádzky, vybehať sa, unaviť, naučiť sa poslúchať a pod .... aby ťa to po čase neomrzelo ... my máme našu už veľmi dlho a kým som bývala doma, každý deň som s ňou chodila na min. 2hod. prechádzky .. teraz s ňou chodí sestra, kt. je doma a ak príde na návštevu brat, tiež ju vždy zoberie ..ale ona je zase veľmi poslušná a hneď na začiatku sme ju naučili

Sharon85

Pocuj, si ale na psa pripravena?? lebo mi to trochu pripada take hrrr, ze chcem psa, rychlo, poradte mi dakeho, rychlo rychlo, lebo ho uz chcem mat. pes nie je len na skusku, treba sa onho starat a nie ako mnohi ludia, ze pride nejaky prvy problem a psa vyhadzju na ulicu...

takisto alergici - podla mna si tiez nekupujte psa na skusku, radsej chodievajte pravdelne k nejakemu kamaratovi, co ma psa, skusajte ci v jeho blizkosti dokazete vydrzat a pod.. proste skusat na psovi, ktory pana ma a nie na nejakom, ktoreho by ste sa pri problmoch s alegriou zbavili :(

okokokokokok

alebo este labrador Ich mamka je labrador krížený so zlatým retrieverom a otec neznamy , ktore je lepsie ?

lilyiankaa

labrador stojí cca 120-180 eur, podľa toho, či chceš fenku alebo psa .. my sme ju dostali zadarmo, keďže ju bývalý majiteľ týral, nedával jej jesť a nakoniec ju vyhodil z domu ....
skús sa popýtať vo svojom okolí, či niekto nemá doma tohto psa a či by ti prípadne potom neurobili rozumnejšiu cenu