Vegetariáni - bielkoviny

GoFruit

To je riadna blbost ze vegetariani su nachylni na nedostatok zeleza. Ja som bola tehotnou vegankou a bavsinu tehotenstba vitariankou a zeleza som mala dost. Takisto vo vitalite pisali o jednej pani teda to pisal jej manzel pan Planieta ze jeho zena bola makrobioticka cize veganka pocas tehotenstva a vsetko bolo ok. Naschval vyzdvihujem tehotenstvo ked su naroky na zenske telo ovela vyssie. Aj na vegetarianstve sa da jest zle a nezdravo ako aj v inych stravovacich styloch. Mnoho ludi nahradi maso mliecnymi vyrobkami plus jedia vkuse sladke jedla lebo tie su najcastejsie v restikach vegetarianske.
A to stymi bielkovinami je tiez myt. Ale to uz som tu pisala v tolkych temach ze sa nejdem opakovat. Ked si niekto mysli ze musi zjest tony bielkovin a zatazovat si zbytocne oblicky tak nech.

perkelt

VYVÁŽENÁ STRAVA. Nič viac netreba. Vegetariánstvo znamená pestrosť. Nie rožky s ryžou a cestoviny s kečupom. Ak zješ denne aspoň trochu sóje/strukovín, máš bielkovín dostatok. Bielkoviny vôbec netreba riešiť, je to hoax a propaganda. Skôr ti bude chýbať vitamín B12 a železo. To je prvý indikátor nevyváženej=málo pestrej stravy.

sweater - ani ľudia čo skončia s herákom sa necítia lepšie, preto ho treba POSTUPNE NAHRADZOVAŤ matadonom. Povedať si budem vegetarián/vegán a zo dňa na deň otočiť svoje stravovanie o 180° je podobná blbosť, ako chcieť byť zo dňa na deň maratóncom. Postupne, pomaly, trpezlivo a najmä s rozmyslom. Nie je to o tom, či je pripravené tvoje telo (alibizmus) ale tvoja myseľ.

dakota

Ahoj som no ja taki vegetarijan a taktes nevym jak zpravne sjest prteyny. Zkuzal som y tofu,y fasulu ale y tak mam pocyt se ych jem malycko. Preto zom sacal jesd vyacej sdrukovyn. Ale aj som sy kupyl zpecialni vytamyn pre vegetarjanov ktori bi my mal pomocd z vytaminmy f strave. Dufam se som ty pomohol virjesyt tvoj dufam docazny problem zo jdelom. Prajem pekni den, Matusko

sweater.

to je blbost ze bielkoviny su vsade, verim ze veganstvo je spravna cesta, aj ja som sa o to pokusal ale niesom este pripraveny, po mesiaci som zacal byvat unaveny, je to z nedostatku bielkovin, takze som zase zacal jest maso a vajcia, mlieko uz nejem ani syry...

fazulko

orechy (vlasske, lieskove..) tekvicove jadierka, obilniny, nezabudni na spravnu kombinaciu, aby si prijimala cele spektrum, napr. sosovica + ryza..

uhu11

Mne doktorka vždy vraví, že keď nejem mäso mám jesť veľa šošovice a fazule. :) Na naberanie svalov neviem.