HAK mi nesadla - chcem inú.. akú?

Príspevok v téme: HAK mi nesadla - chcem inú.. akú?
blindness

Dobrý deň.
Pred rokom som užívala HAK Natalya. Po polroku som ju vysadila, pretože som po nej stratila chuť na sex, bola som malátna a bolievala ma hlava. Po vysadení sa všetko dostalo do normálu. Teraz chcem opäť začať užívať HAK, ale neviem, aký typ si vybrať. Nechcem mať znovu tie isté potiaže. Obávam sa, že gynekológ mi správne neporadí, pretože aj Natalyu mi predpísal bez nejakých vyšetrení alebo aspoň rozhovorov, proste som povedala, že chcem HAK a hneď mi dal recept na túto. Vedeli by ste mi poradiť aká by bola pre mňa vhodná, keď Natalya nebola? Natalya je údajne len premenovaná Novynette, možno túto poznáte. ďakujem

blindness

no v podstate neviem či to stratené libido bolo spôsobené tabletkami alebo prístupom vtedajšieho partnera ku mne- mal sklony k fyzickému násiliu a psychicky ma deptal vkuse :) ale čo sa gynekológa týka je pravda, že by som rada zmenila, lebo študujem v BA a doma skoro nikdy nie som, ale nepoznám žiadnych v BA...neviete mi poradiť?? a tabletky, no chcem vyskúšať, ak bude dobre, tak to istú dobu brať budem, ale aj priateľa som upozornila, že to nebude veľmi dlho a keď sa nebudem cítiť dobre tak prestanem aj po 2-3 mesiacoch..proste vyskúšam a uvidím..dosť dobré veci som čítala o Softine alebo Softinelle, aj kamošky odporúčali...

mimi66

Ahojte.
Ja som zacala uzivat hak Vreyu, je to moja prva hak a som s nou spokojna. uzivam ju uz vyse roka, nemala som ziadne vedlajsie ucinky, menstruacia je normalna, ale bez nejakych extremnych bolesti, chut na sex mam praveze dost velku. Nemala by sa sice uzivat viac ako rok či dva, ale gynekologicka mi povedala, ze pokial budem mat stale dobre vysledky tak sa nemusim obavat.
ale tak kazdej sadne najlepsie nieco ine, toto je odo mna len tak informacne :)

laurora

Podla seba a aj podla skusenosti kamaratok to teraz zial takto chodi,gynekolog vam predpise HAK podla toho s kym ma uzatvorenu zmluvu. Mne predpisal Novynette, ktora mi tiez nesadla, vobec som nemala chut na sex a bola som casto unavena, no tato HAK bola este ok lebo obsahovala 20 mg hormonov a potom mi predpisal Chloe, ktoru som brala 2 roky, postupne som zistila, ze tato HAK sa nema brat dlhsie ako pol roka a obsahuje vela hormonov 35 mg. Bola som neskutocne nazlostena. Jemu to vsak bolo totalne jedno, este mi do ksichtu povedal, ze mala som si to zistit sama, ako dlho sa tato HAK moze brat. A zakladatelke temy odkazujem, ze bude mat rovnake problemy aj pri inej HAK, aspon ta chut na sex sa jej pri ziadnej HAK nedostavi... a lutujem, ze som HAK vobec niekedy v zivote brala.

akinom007

lilyiankaa/ mozno nepochopitelne, ale bohuzial casto to tak byva...ja napr som vo svojich 28 rokoch vystriedala 6 gynekologov...pretoze som mala aj mam catso problemy a hladlaa osm doktora ktory mi ozaj porobi vsetky potrebne vysetrenia, co sa tyka predpisovania Hak z tych 6 gynekologov 4-ja postupovali ako som pisala nech si sama vyberiem atd.

lilyiankaa

no pre mňa je to nepochopiteľné, pretože som sa s takýmto ľahostajným prístupom zo strany gynekológa vo svojom prípade nestretla ..predtým ako mi 1x šiel predpísať hak, sa spýtal na choroby v rodine, či niekto nemal problémy s krvou, trombózy a pod .. keďže moja babka mesiac predtým zomrela na embóliu, hneď ma poslal do nemocnice na hematológiu a tam mi robili všetky možní vyšetrenia ... až potom asi po pár týždňoch behania a výsledkov si dovolil mi predpísať antiku ...
predpisovanie hak mi teraz príde ako práca pri páse, že len prídeš, ty si vyberieš a lekár nerieši ..a to kde sme? nič im nehovorí, že baby môžu mať na základe ich rozhodnutia všelijaké problémy, veď dievča sa tomu možno prd rozumie, tak si dá predpísať takú o ktorej počula samé "chvály", z kt. sa nepriberá a je krásna pleť .. len škoda, že má rôzne vedľajšie účinky a je to riadne svinstvo .. tým neodsudzujem tie, ktoré antiku berú, veď sama som ju brala .. len už teraz viem, že by sm ju do pusy nedala ...

odpovedam

V prvom rade sa ta lekar mal spytat na rozne veci ohladom zdravia tvojho, i tvojich rodicov. Lekar na zaklade asi 10 kriterii voli HAK. Je divne, ze niektori nechavaju vyber na pacientke, preboha!

Avsak hlava ta pri brani HAK boliet nesmie! Ak mavas migreny alebo trpnutia, treba to okamzite vysadit. Ja som mala podobny symptom a takmer som mala mozgovocievnu prihodu. Tieto veci nie su sranda.

Avsak ak sa ti znizilo libido pri brani HAK, vacsinou (tusim je to 80%) sa ti to vrati aj pri ostatnych HAK. Tiez nie som zastanca umelych hormonov, no maj zaroven na pamati, ze mlade zeny potrebuju vyssie davky estrogenov, nizkohormonalka nemusi byt pre teba prospesna. Zaroven vsak umele estrogeny sposobuju vedlajsie ucinky. Bud sa s tym tvoje telo vysporiadat vie alebo nie. Naozaj dobre zvaz, ci HAK brat chces alebo nie. Na tvojom mieste by som vsak v prvom rade menila gynekologa...

akinom007

lilyanka/ takychto gynekologov je viac...ja som sa stretla s 2 takymi...prva doktorka mne aj kamoske dala domov letaky roznych Hak nech si vyberieme...
druhy gynekolog detto sa spytal ktoru chchem...

akinom007

ta Hak ktora sadne jednej zene, nemusi sadnut aj druhej zene,kazde telo je individualne...
vela lekarov ti predspie Hak podoben ako si pisala alebo povie dokonca aby si si vybrala a ked aj urobia testy ze vezmu krv-to su len pecenove testy tam ti nezisti aku Hak potrebujes...
jedine co by dobry gynekolog mohol sprvait vziat krv na hormonalny profil a podla toho nasadit Hak ci uz nizssie hormonalnu alebo vyssie hormonalnu. ale aj tak ti to nemusi sadnut ale predsa...
gynekologovia toot vysetrenie vsak nerobia pred predpsiom Hak...bohuzial ale mozes ziadat

teetw

lekar ti ani nevie spravit test nato "aka hak sa ti hodi" on ti moze spravit test akurat nato ci nemas zvysene riziko upchavania ciev a pecenove testy. pecenove testy sa robia aj u obvodneho na preventivke.
ak si mala z tej hak bolesti hlavy , mala by si uzivat ultranizkodavkovu hak. ale ci aj pri inej nestratis chut na sex je otazne

Mattwo

Ahoj
Pravdepodobne máš neznášanlivosť na estrogén v danej HAK - etynilestradiol, alebo kombináciu gestagén-estrogén. Ak nechceš túto istú kombináciu dá sa to zistiť napr. na stránke www.liekinfo.sk kde na začiatku zadáš do obdĺžnika meno lieku ( teda Natalya ) a potom si v kolónke účinné látky na to klikneš a ono ti to vyhodí lieky s podobným zložením a teda, kt. sa vyvarovať, alebo na ne upozorniť lekára ak ich predpíše.

Okrem toho popros gynekológa aby ti urobil testy tak ako písala lyllianka vyššie.