Liecba pomocou Joalis

Príspevok v téme: Liecba pomocou Joalis
Nicolas55

hoj,
mate skusenosti s touto liecbou? Priatelka bola teraz u akejsi sarlatanky, ktora je vyskolena ako dalsich X ludia a predpovedala, ze co jej je a dala jej 3 kvapky. Vyslo ju to na 70e. Pekna cifra, nie? Priatelka ma atopicky ekzem, migreny a aj silnu menstruaciu. Tak to isla skusit dotycnej sarlatanke, pretoze priatelkinej mame niekto povedal, ze dokazala diagnostikovat niekomu boreliozu len podla datumu narodenia. Aka presna trefa vsak? Cital som dost veci a kazdemu skoro diagnostikuju celiakiu alebo boreliozu. Povedala jej, ze ma nejake batkerie v slezine (preco by aj nie, ked slezina vlastne aj cisti, resp. je tam lymfaticky system), a ze menstruaciu ma bolestivu lebo z toho laveho vajicka sa odlupuje ta sliznica horsie, nieco v tom zmysle. Este jej natarala, ze keby mala teraz dieta, tak moze byt hyperaktivne a mohla by aj potratit. Zaujimave, potratit moze hociktora zena aj zdrava. Najlepsie na tom je, ze priatelka tomu veri. Hmm kazdy sme nejaky. Kedysi chodila priatelka do Kysuckeho noveho mesta tiez akejsi byvalej neurologicke, ktora mala akysi pristroj a podla toho pristroja priatelke ordinovala prasky/lieciva z mrtveho mora za nehorazne prachy. A hla, pomohlo? Hm mozno trochu, ale potom teda, ked jej to malo pomoct, preco teda zas zasla k inemu sarlatanovi? Asi predtym tie pripravky neboli ucinne. Inac vyhodila tam dost penazi zato. Efekt? Podla mna ziadny.
Priatelke som sam povedal, ze pokial si neupravi stravu - neprestane jest cokoladu, stiplave jedla, moc solene, tak moze chodit aj 20 sarlatanom a samotne uzivanie kvapiek jej nepomoze. K tomu nemusim mat ani ziaden kurz a tahat od ludi nehorazne prachy ako to robi ten Jonas a spol.
Je to na detoxikaciu organizmu. Nemyslite, ze detoxikovat mozem aj sam od seba, bez toho aby mi to vyskolena teta, ktora mozno predtym robila za pasom v nejakej fabrike povedala a zaplatil som jej niekolko tisic? Telo sa sprava tak ako sa clovek ku nemu chova a to potom vyuzivaju tito sarlatanski diabli.
Mozno by stacilo sportovat, jest zdravo a mat lepsi zdravotny styl a clovek by nemusel chodit k nejakym "vyhanacom diabla". Ked poviem priatelke, ze si z toho robim srandu, povie, ze som blby.
Ja nie som tiez nejaky vzor pre spravny zdravy zivot, ale viem sam, ze keby trpim nejakym ekzemom tak sa urcitym jedlam vyvarujem a nebudem ich jest.
Ale musim sa pochvalit, zacal som s otuzovanim a citim sa fajn. Tymto si telo vybuduje samo imunitu resp. ju zlepsi.

Mate dakto teda s tymto skusenost?
Dakujem

Nicolas55

tak ci sa tomu priatelka rozumie, to ja neviem. Ale ja mam aspon ake take informacie o tom, lebo mam tu kamosku co sa zaobera biologiou. No a myslim, ze to bolo odlupovanie z vajicovodu laveho, aspon ak som dobre pocul priatelku. Dnes sa jej to spytam znova a potom to lepsie upresnim, ale myslim, ze to bolo tak ako som napisal. A ak to tak bude, tak poucim priatelku ako to naozaj je. Ak to tak nebude zoberiem ten prispevok naspat. Preco nic nepovedala? No preco tam chodia ludia? Aby im sarlatan povedal co im je a oni mu uveria, lebo vsak aj znamemu to pomohlo a nemusi sa nad tym ani zamysliet.

Nicolas55

tak ci sa tomu priatelka rozumie, to ja neviem. Ale ja mam aspon ake take informacie o tom, lebo mam tu kamosku co sa zaobera biologiou. No a myslim, ze to bolo odlupovanie z vajicovodu laveho, aspon ak som dobre pocul priatelku. Dnes sa jej to spytam znova a potom to lepsie upresnim, ale myslim, ze to bolo tak ako som napisal. A ak to tak bude, tak poucim priatelku ako to naozaj je. Ak to tak nebude zoberiem ten prispevok naspat. Preco nic nepovedala? No preco tam chodia ludia? Aby im sarlatan povedal co im je a oni mu uveria, lebo vsak aj znamemu to pomohlo a nemusi sa nad tym ani zamysliet.

samadoma

no ved som napisala ze to je hlavne o svedomi. este by ma zaujimala ake ma pani katrincova vzdelanie, ake je jej povodne povolanie.

samadoma

nicolas az teraz som si precitala co si napisal o tej maternici a odlupovaniu sliznice z vajcovodov. no to je hroza, keby radsej katrincova aspon drzala hubu ked tomu nerozumie. nechapem ale preco jej tvoja priatelka vobec zaplatila a preco jej nepovedala rovno co si o tom celom mysli? je to aj jej chyba, takto aj ona spravila zo seba sprostu. bez urazky.

Nicolas55

samadoma: to som len tak strelil od boku. urcite je to viacej :), ved ked ma narvano az do novembra, tak zle sa nema.
pytam sa: "naco potom studujem IT, ked si mozem urobit kurz a o*ebavat takto ludi?" odpovedam si: "asi chcem robit nejaku uzitocnejsiu pracu po ktorej su aj vysledky a neoblbujem chudakov ludi, ktori su uz aj tak dost zblbnuty z celeho nasho systemu v SR"

samadoma

nicolas nechcem ta urazit, ale si strasne naivny v tom tvojom predpoklade o zarobkoch pani katrincovej. pani katrincova zaraba niekolkonasobne viac ako si tu uviedol.
ale to nie je nasa starost, to je vec jej svedomia. a myslim ze na nas je aby sme si zvazili ci taketo sluzby mienime vyuzivat. ja osobne pojdem radsej k lekarovi ak bude treba. a este radsej sa budem o svoje zdravie starat, aby treba nebolo.

Nicolas55

este k Amanda23: je jasne ze u sportovcov sa klby namahaju ovela viacej, hlavne u tych aktivnych. ale nikomu predsa clovek nekaze podavat vrcholove vykony. Pri behu/plavani 2x za tyzden urcite neprides o klby. A nador na mozgu moze dostat hocikto, aj sarlatan. To proste neovplyvnis, pretoze nikdy nevies ake bunky ti zacnu mutovat (mat kamaratku geneticku je sranda :D). Samozrejme vplyvaju nato rozne faktory.

Inac radsej by som sa zveril do ruk nejakemu japonskemu alebo cinskemu liecitelovi priamo co zije v tej krajine, lebo ti urcite neskolia dalsich XY ludi na ziskavanie prachov a vedia co aj robia.

Nicolas55

Amanda23: pises, ze aj pani Katrincova musi z niecoho zit. Asi sa pani Katrincova nema az tak zle, ked priatelku chcela objednat az na november, co mala az tak plno. Cez nejaku znamu sa tam dostala uz vcera. Takze povedz mi o com to je. Si predstav, ze tato sarlatanka zarobi mesacne aj dobrych 2000e na naivite ludi. Hmm, zit a platit si prenajom v Ilave, no poviem ti, dobra tisicka jej este hadam aj ostane. Inac to, ze ujo Jonas napise akou metodou je to vyrabane, to dokaze kto? Aj poliaci predavali cestnu sol a vydavali ju za obycajnu. Aj ja si napisem ked nieco vyrobim, co som pouzil a pritom mozem balamutit hlavy.

Inac k tej menstruacii. O tej funkci vajickovodov som si precital, ze je cisto nahodne ktory ovuluje. A inac teta-beta povedala priatelke, ze ju to boli preto, lebo sa jej pocas menstruacie odlupuje nejak horsie ta sliznica z laveho vajickovodu(myslim, ze nieco v tom zmysle). Teta-beta by sa mala naucit ako to funguje. Pocas menstruacie sa odlupuje vystelka, ktora je v maternici a sluzi pre ulozenie vajicka pocas ovulacie. Takze sa odlupuje vystelka z maternice a nie vajicovodu. O tom ako to funguje mi to vravela aj kamoska co studuje biologiu-genetiku. Takze ziadne odlupovanie z vajicovodu. Uz to co povedala sarlatanka vyznieva, ze sa h*vno tomu rozumie.

samadoma

ano, ale ja som teraz nemyslela toho, co to vymyslel, ale tych, co sa na tom prizivuju. a hlavne tych, ktori vobec nic o zdravovede nevedia. teda o liecbe a chorobach. len predavaju lieky alebo byliny a pod.