Počutie myšlienok

Príspevok v téme: Počutie myšlienok
secondchance

Pred 5 rokmi som brala pervitín vnútrožilne, denne, niekoľko dní som ani nespala, koľkokrát som to preháňala aj do bezvedomia. Jeden večer (nespala som asi 3 dni) sme sa s priatelom pohádali aj pred jeho kamarátmi. Keď odišiel neustále som na neho myslela a čakala kedy sa vráti. Premýšlala som nad tým o čom sa bavia a ani neviem ako pristihla som sa ako ich počúvam, čo nie je možné, keďže boli niekde vonku..Vtedy to začalo..Pár dní potom sme boli v parku a sedeli sme. Zrazu som v hlave počula akoby myšlienku niekoho cudzieho...Povedal ,,Praha,, otočila som sa a parkom kráčal zasnený muž v ruke mal hamburger zo stánku, typujem rus alebo ukrajinec podľa štýlu oblečenia a čtrov...Hlúposť, som si pomyslela...divná náhoda...Potom ďalšie a ďalšie veci...O rok potom som sa dala liečiť zo závislosti na pervitíne. Už predtým dávnejšie mi na psychologických testoch vyšlo, že som takmer geniálna, čomu moc neverím. Jediné čo možno mám je talent na maľovanie...Už 5 rokov som ,,čistá,, normálne žijem ako normálna žena, puberta odišla, pracujem, mám auto, robím si školu...Ale tie hlasy a myšlienky v hlave mám stále. Občas pomáhajú občas ma hodia do depky keď ,,počujem,, niečo negatívne na seba občas odhalia nápadníka....neviem či tomu mám veriŤ alebo nie...u psychologa som bola a dal mi rispen. nikdy viac si tú tabletku nevezmem.

Agnes999

Toto je po drogach relativne casto. Su to halucinacie, v skutocnosti im necitas myslienky, to, co pocujes je vyplod tvojho mozgu, ti ludia si to nemyslia. Ja som mala nieco podobne po uziti marihuany ked som mala asi 17, ale mala som sluchove halucinacie. Stale som pocula za sebou kroky a ked som sa otocila, kroky prestali a nikto tam nebol. To robia drogy. Mne to nastastie na druhy den preslo, ale ktosi mi povedal, ze kedze som mala halucinacie, mozem mat nabeh na schizofreniu a tu mariska prave niekedy spusta a uz by som to brat nemala. A tak som ani nebrala. U teba ju ten pervitin mozno uz spustil, ale diagnozu by mal stanovit lekar. Su na to lieky. Ale ked ich brat nechces, tak co s tebou. Je to skoda, ze niekto, kto je takmer genialny si dosere zivot a znici sa drogami. A nejaky blbec sa vypracuje svojou huzevnatostou. Nojo, taky je zivot.

kolibrikk

Zvukové halucinacie sú súčasťou schizofrenie. Su to tvoje tajné myšlienky, podvedome strachy, čo pocujes.

mnamka257

nechcem sa hrat na odbornika, ale moj osbnz nazor je taky, ze mas pravdepodobne silne vyvinutu intuiciu a myslim, ze by si mala byt za to vdacna a brat to ako nieco, co ti zivot ulahcuje a nie robi tazsim. viem, ze to nie je take lahke ako sa to povie, ale aj maly krok vpred je krok.
ja osobne verim, ze existuje vztah na prvy pohlad s kazdym clovekom, jednoducho bud si s tym clovekom sadneme hned alebo nikdy. verim na akusi auru, alebo lepsie povedane charizmu cloveku. a kazdopadne verim na osud!

secondchance

Jane_3sto18

No raz...taká príhoda s tým...Stretla som sa s mužom. Krásnym tak, že by som neváhala. Aj sa zdal byť skvelý, však prvá schôdzka..No ako sme tak sedeli, počula som: ,,podvediem ťa,,. Ten deň ma už pobozkal a písal si so mnou dlho do noci. Stále mi to ,,podvediem ťa,, vrtalo v hlave...Povedala som si, že si dám pozor. Na ďalších schôdzkach si už presne nepamätám čo som počula, pamätám si hlavne tie zásadné, už to bolo dávnejšie..Na poslednej schôdzke som s ním sedela vo vlaku a bola som na neho urazená. (Dôvody nevedel, ale ja som cítila, že sa so mnou len hrá. Chce si užívať. Nič mi nepovedal že by chcel viac so mnou, ani som necítila hlbší cit. Ale mával narážky typu,,je tu poblízku hotel,, a pod.. Bozkávať som sa s ním odmietala.) Chvíľu pozeral na mňa chvíľu von z okna. Sem tam provokoval ako dieťa, ale nevšímala som si ho. Potom som počula ,,poď so mnou na záchod a ukážem ti ho,, :-D fakt že toto som počula :-D Rok sme sa potom nevideli, ja som city k nemu už dávno nemala. Dozvedela som sa, že má priatelku. Aj napriek tomu sa so mnou bozkával a bol by sa aj vyspal. To som nedopustila...Mali sme sem-tam bozkávací flirt, kým som si nenašla priateľa. Keby som vtedy nepočula tie zásadné veci, bola by som sa asi veľmi pri ňom trápila.
Takýchto prípadov mám desiatky ale stále neviem či tomu môžem veriť alebo nie...niektoré ,,myšlienky čo počujem,, mi prídu dosť ,,odveci,,

Jane_3sto18

Podľa mňa je to dar :-) Dar telepatie.
Keby to mala byť schizofrénia, tak sa ti to asi za tých 5 rokov zhorší.

secondchance

Annie2

skúšala som použiť to isté slovo vo vete, ktoré som práve počula, keď som sa s niekym bavila. nemám odvahu niekomu takúto vec povedať :-)
tiež ma napadlo či to nie je telepatia, ale aj či to nie je schizofrénia...tabletky nechcem a nepotrebujem. Je to len ďalší experiment a zarábanie na ľuďoch a ja už som tých experimentov na sebe urobila až až :-D

klisna

Neviem...je to už 5 rokov. fungujem normálne, nikto o tom nevie. ani nezhoršuje sa to, ale ani nezlepšuje..
schizofrenia to nebude. ak áno, tak nejaká lahšia forma...možno

Annie2

A neskúšala si to overiť? Spýtať sa tých ľudí na čo práve mysleli, či sa to bude zhodovať? Ja verím v istú formu telepatie, resp. nevylučujem, jej možnú existenciu, ale toto sa mi zdá až prehnané. Možno je to naozaj len nejaký neurologický problém. Ale ak sa to nezhoršuje ani ti to nejak veľmi neprekáža, tak možno netreba brať kvôli tomu lieky, neviem...