Znížená imunita - dieťa často choré

Príspevok v téme: Znížená imunita - dieťa často choré
tinka.holla

Nas 7 rocny syn je uz 4 roky stale chory. Ma znizenu imunitu, chyti vsetko co sa okolo neho suchne. Je prvak a kazdu chvilu je doma zo skoly. Uz nas to prestava bavit, dokola len antibiotika a ziadne vysledky. Namiesto zlepsenia len horsie a horsie. Lekarka pridava len dalsie lieky a vobec nikam to nevedie. Nechcem cakat kym dostane astmu, alergiu uz ma. Citim ze to ide nejakym zlym smerom. Rozhodli sme sa preto dat ho liecit k Albertovej.
Potrebovala by som ale nazor skusenych pacientov co k nej chodili ako dlho asi trva liecba dietata s nulovou imunitou. Ja viem ze sa to asi neda povedat dopredu a kazde dieta je ine, ale aspon nejake skusenosti od niekoho co to absolvoval by som privitala. Pocula som ze je tam nejake stadium zhorsenia na zaciatku tak by som chcela vediet ako dlho to stadium asi trva. Budem si musiet na ten cas niekoho k synovi zabezpecit lebo uz nemozem viac chybat z prace ak nechcem aby ma vyhodili.

RNG

Ale aj napriek tomu sa musime snazit z jedla dostat velku vacsinu zivin, dodrziavat jeho pestrost, lebo tisice zivin , co potrebujeme pre telo sa nedaju ani zdaleka vsetky "vydoplnkovat"

mlhovinka

suhlasim s RNG, dnes sa na jedlo nemozno spoliehat. vsetko je znecistene a zelenina ovocie ani maso atd. vobec nestacia telu dat vsetko co potrebuje.

RNG

Doplnky, tj silne koncentraty su niekedy nevyhnutne na posilnenie tela a jeho obrany. Napr pri enzymatickom cisteni dnes mozno dostat v par pilulkach viac enzymov, nez v mnoho kilach zeleniny a ovocia.
Preto sa mnohi lekari obracaju na tieto silne extrakty/vytazky.
Viera, ze aj z najlepsej stravy mozes dostat vsetko co telo potrebuje je zialbohu mylna, lebo pri dnesnej pode vyrabovanej o mineraly neustalym vyvazanim plodin z nej a pri dnesnych umelo vyslachtenych produktoch bwez ohladu na ziviny sme stratili privela roznych zivin, takze je rozumne si ich aspon cast doplnit.
A to su fakty, nie "machrovanie" a mozes si ich vyhladat uz od roku 1936, kde Dept. of Agriculture(ministerstvo polnohospodarstva v USA) upozornili v sprave, ze obsah roznych mineralov v pode a produktoch velmi poklesom, napr draslika az na 1/4 a podobne. A pritom sa v tom doteraz nic neurobilo v podstate.

pazravec

V rastlinách sú látky ktoré chránia rastlinu a keď ich zje človek tak chránia človeka. Ak zjete orientačne 0,5 až 1 kg rastlinnej stravy denne, tak máte v sebe dostatok prírodných neškodných liekov. Majú presne ten účinok ako doplnky od RNG-ho, akurát ich máte zadarmo a dobre sa najete. Rastlinná potrava je lacnejšia ako meso. Samozrejme zjedzte aj trochu mesa. Nerátajú sa rastliny z ktorých sú odstránené alebo znehodnotené liečivé látky. Biela múka je z obrúsených semien, ale aj tak niečo obsahuje. Skrátka treba dostatok pestrej stravy. Strukoviny, mäso, čerstvá zelenina a ovocie, čokoláda, orechy, pivo, koláče... čokoľvek vám chutí.

GoFruit

Tiez si myslim. Prestan mu davat sladkosti, vyrobky z bielej muky minimalne. Bolo by toho viac ale to si ludia nepripustia. Davat co najviac ovocia a zeleniny v surovom stave.

pazravec

Prestaň mu dávať antibiotiká a dávaj mu veľa rastlinnej potravy a to čo mu chutí - čerstvá zelenina, korenie, kapusta, kel, bylinkové čaje, čokoláda... Asi to znie príliš jednoducho, nemám titul MuDr ani nemachrujem ako RNG, ale to je jediné správne riešenie.

nadova033

nicoho sa nemusis bat, je to normalna liecba,tie sople sa daju vydrzat a je to viacmenej len na zaciatku. dolezite je ze potom je decko zdrave a to je dobre aj pre rodicov aj pre toho maleho. ved nas sa nemohol predtym ani poriadne vysmrkat, stale dychal ustami.
len cim skor to absolvujte nech mate pokoj.

RNG

Pozri cez Google.sk pod rng infekcie, tam je vysvetlene, preco na nakazy hornych dychacich ciest su casto atb ustne brane neuzitocne, dokonca mozu poskodit.
Hlavne u deti, kvapockova infekcia zo vzduchu sa usadi v prinosnych dutinach a tam sa moze zdrzovat mesiace, odkial sa z hlienami dostava znova a znova do hrdla, priedusiek a pluc a dokonca pri kasli aj eustachovou trubicou do stredneho ucha, kde je velmi tazko vyhubitelna.
Z ustne branych atb sa do prinosnych dutin nedostane prakticky nic, tj infekcia tam pretrvava. Naviac ustne brane atb znicia nasu uzitocnu probioticku crevnu floru , a tak prijdeme az o 70% vsetkych obrannych latok, ktore ma telo k dispozicii, tj podstatne to znizi imunitu.

Maja 23

Dávaš mu nejaké výživové doplnky na podporu imunity? Pri pravidelnom braní to určite pomáha. Ja som bývala stále chorá a začala som denne brať vitamíny a odvtedy som v pohode. Môžem ti odporučit vitamíny s názvom megavits - je v nich vyvážené zastúpenie potrebných vitamínov. Alebo na podporu imunity sú dobré tblety s názvom Recovital. Poprípade je perfektné kolostrum. Nie je síce moc známe,ale sú to tablety, ktroé sú extraktom z materského kravského mlieka a majú vraj až zázračnú účinnosť. To som ale neskúšala, takže osobne neviem potvrdiť, no čítala som an to mnoho pozitívnych recenzií.

kvetík

Nemusíš sa obávať, vôbec to nie je také hrozné. My sme tam liečili dcéru, mala akurát pár soplíkov na začiatku, potom ešte vždy pri ďalších liekoch troška zareagovala ale ani nechýbala zo škôlky. To sa objavilo na také dva dni, troška nejaká reakcia a šlus. Dá sa to úplne v pohode prežiť. Len treba dodržiavať celý ten postup a bude dobre. Naša dcéra už chodí tiež do školy a je úplne v pohode. Boli sme akurát na povinnom očkovaní, ale aj to som sa predtým poradila s Albertovou, lebo som nechcela aby mala dcéra nejaké problémy po očkovaní. Inak už k lekárke vôbec nechodíme. Ak tvoj syn má iba zníženú imunitu a alergiu, tak si myslím že vás nečaká žiadna dráma pri tej liečbe. Ona vám ale všetko povie, treba sa obrátiť na ňu a veľa sa vypytovať počas toho vyšetrenia.