Neustále nočné jedenie

Príspevok v téme: Neustále nočné jedenie
lucusa82

Prosím neviem na koho sa mám obrátiť so svojim problémom, ktorý trvá už 5 rokov. Som z toho zúfalá a nemám chuť do života... Ide o nočné jedenie.
Večer, keď si ľahnem, asi po 1 hodine spánku sa zobudím a automaticky idem do kuchyne jesť (zjem hocičo). Potom idem spať a následne sa zobudím 2 niekedy aj 3x a vždy idem do kuchyne, najem sa a potom si ľahnem spať. O hodinu sa zasa zobudím ... Za noc to vychádza niekedy aj 4x. Zo začiatku som chodila jesť len 1x a posledne asi 3 roky už tých 4x. S chodením do kuchyne a jedením končím okolo 3,30 hod. no a spím do 7,00, potom vstávam do práce.
Nedá sa to ovládať, nemôžem povedať, že som v polospánku, všetko si uvedomujem, ale neviem to ovládať, otočiť sa bez jedenia a ľahnúť si naspäť do postele. Skúšala som to nahrádzať len pitím, vody, alebo dať si zamknúť kuchyňu, aj tak som potom hľadala po celom byte ten schovaný kľúč, lebo potom som bez jedenia do rána nezaspala. Pýtala som sa praktického lekára, na koho sa môžem s problémom obrátiť,ale povedal mi, že nevie, že by sa tomu niekto venoval a mám prestať piť kávu,aj keď som sa tomu zasmiala,tak som ju 1/2 roka nepila, ale nič.
Jedenie a váha: Počas dňa sa snažím obmedzovať kalorické jedlá, cez deň som na delenej strave, pretože viem, že v noci to aj tak dobehnem, resp. aj predbehnem. Ráno absolútne nejem, pretože som plná a nafúknutá z toho, čo zjem v noci. Niekedy si z noci ani nepamätám čo všetko som pojedla, len ráno nachádzam prázdne obaly /sladkosti, saláma, jogurt, zmrzlina/. Keď aj niečo kúpim pre manžela /čokoládu, keksy, oriešky/, snažím sa to skryť, aby som to nemala na očiach, ale ja to v noci aj tak idem vyhľadať a všetko to zjem. Preto sa posledné roky intenzívne venujem cvičeniu, aby som aspoň takto zakryla nočné jedenie. Cvičím 4x týždenne, kardio, fitness, spinning. Minulý rok som mala doporučenie ísť robiť fitness aj súťažne, čo ma samozrejme posunulo vpred, a veľmi som to chcela, ale nebolo to možné, nakoľko nočné jedenie narúšalo celkový priebeh prípravy na súťažné pódium. Ráno som sa zobudila a plakala som sama nad sebu. Kebyže necvičím, bola by som veľmi tučná. Viem to, pretože keď som mala 17 rokov, mala som 70 kg a prešla som anorexiou na váhu 49 kg, potom to prešlo na bulímiu, a nakoniec užívaním tabletiek Adipex retard, ktoré som užívala dlhodobo, viac než 1 rok. Tento problém mi pomohla počas 3 rokov vyliečiť moja rodina, takže lekárske vyšetrenie som neabsolvovala. Celý život bojujem s tým, ako budem vyzerať, resp. vyzerám aj dnes. Dnes mám 31 rokov, výšku 170 cm a váhu 67 kg. Z tohto môjho nočného jedenia som v depresiách, nemám záujem o akýkoľvek život, stala som sa viac-menej introvert a veľmi to trápi aj môjho manžela, ktorý by mi chcel veľmi pomôcť, ale nevie ako. Prosím pomôžte mi, pretože som zúfalá a trápim tak aj môjho milovaného manžela...
Posledne kedy som sa skutočne vyspala, bolo 10 dní, keď som bola veľmi chorá, mala som teploty a brala som Amoksiklav /antibiotika/ a paralen. V tom čase som bola najšťastnejší človek na svete, pretože som spala úplne celkú noc a ráno sa ráno zobudila hladná!!! a mala som úplne prázdne brucho. Skvelý pocit! Zobúdzala som sa oddýchnutá, síce chorá /mala som chrípku/, ale vo veľmi dobrej a pozitívnej nálade. Apropo svoj problém som minulý rok riešila aj so psych., ale nepomohlo. Predpisoval mi len Rivortil a nejaké antidepresíva /viac druhov, keďže som k nemu chodila vyše 1/2 roka/, po ktorých som však bola oveľa viac v depresiách, bez chuti do života a totálne bez chuti na intímny život. A s s mojim problémom nočného jedenia mi to vôbec nepomohlo.
Prosím pomôžte mi, pretože nevládzem takto ďalej žiť.

dedkovo

Jednoduche! Denne si opakujte 500x aj viac dva tyzdne ze: Nesmiem v noci vobec jest lebo cim skor zjem kopec jedla ktory je pre mna urceny na tomto svete tak tym skor zomriem. Alebo podobny text ktory si sama vymyslite. Funguje to, lebo tak som prestal fajcit. Teraz mam rakovinu kostnej drene a treti rok mi davaju imunoterapiu z coho mi je zle a manzelka som mnou nekomunikuje (zijeme spolu 50 rokov) a minuleho roku som ju na kolenach prosil nech to nerobi a nech mozem s nou chodit na prechadzky a trvalo to mesiac. No a zacal som pouzivat hlboku mediataciu t.z. kazde slovo opakujem aspon 9x (mysel sa zvykne opit) a dneska sa tomu smejem. I teraz o 10 hod. isla na 4 hod. prechadzku do lesa a nemam ziadne depresie (pred 3 mesiacmi na Onkolgii v Ba vyskocila 18 rocna z okna a onkolog povedal ze to mala tazke, to znamena ze ju trapili depresie lebo rakovina sa neda vyliecit). Treba si uvedomit ze mysel je neposlusny oslik a treba ju takto ovladat. V Amerike za pol hodku u psychoterapeuta sa plati 90 dolarov..Teraz idem ja na prechadzku a do usi mi bude hrat Nabucco v Spotify. No lepsie pre mna neni. Hadky mi zhrsuju imunitu na ktoru ma liecia aby sa zvysila. Sorry som sa nejak rozpisal a este nepijem a dobre som pil a vystrajal-

Dan_ia

Nerozumiem, co pri tomto probleme pomozu akoze sumive tabletky? Tu ide o to vyriesit problem preco prave hlad prichadza o takej hodine ;)

Gima

Zájdi do lekárne a pýtaj si šumive tabletky Acidofit - upravuju trávenie, dalej na trávenie je vhodne Psylium vláknina. Dobrý je aj Lecithin.

Mata123456789

Ahojte! Tiez vyzieram chladnicku v noci. Uz roky. Ziadne riesenia nepomahaju. Idem skusit jedavat posledne jedlo okolo siedmej vecer cca o tej deviatej ist spat. Na noc si pripravim biely jogurt. Chcem to vyriesit lebo moja vaha je uz na zaplakanie. Vyriesili ste uz niekto tento problem?

1Jozef 1

Dobrý večer,
šumienka jedine sa tomu postaviť a odolať,Aké rady?Tvrdá realita.NEŽRAŤ.To sa aj ja učím.
Prajem vydržať.
Jozef.