Ako dalej po 40

Príspevok v téme: Ako dalej po 40
nestastnymuz

Chcem sa opytat zien, co mam robit? Som 20 rokov zenaty a poslednych par rokov mam taky problem, ze manzelka strasne zvaznela. Ja som bol vzdy srandista a taky spontanny. Nikdy som nebral nic smrtelne vazne, lebo vsak ked nejde o zivot, ide o h...o. Strasne mi to vadi, ze jej nemozem dat iba tak pusu na ulici, lebo podla nej sa to nehodi na nas vek - maximalne mi dovoli drzat ju za ruku, ale ani okolo pliec ju nemozem verejne chytit. Nemozem urobit nejaky for z toho isteho dovodu, lebo sa rozhneva, ze saskujem. Kedysi bola aj ona spontanna a preto som sa do nej zamiloval. Sexualny zivot mame pravidelny, len prejavuje sa to aj tam - uz ziadne experimenty, iba klasika misionar - vsak mame po 40-tke. Prestava ma to bavit. Ja sa nechcem pripravovat na starobu, ja chcem zit pre dnesny neopakovatelny den, ci svieti slnko, ci prsi, ci snezi, ci mam 20 alebo 60. Nie je to preto, ze by som sa chcel nasilu robit mladym, len mam jednoducho taku povahu a tak to citim. Mame uz dospele deti a ja sa bojim, ze ak to takto pojde dalej, tak budem musiet od nej, i ked velmi nerad, odist a najst si zabavnejsiu partnerku. Nie je to tym, ze by bola unavena - v domacnosti jej pomahame a davame si vela veci robit ako sluzby. Chodime na vselijake akcie, vylety, i niekolkodnove, aby odisla zo sterotypu, no vsade sa podla nej musime sppravat distingovane podla nasho veku. Mne je z toho niekedy uz do placu. Co by ste mi poradili? Mam sa jej prisposobit, o ked asi do konca zivota budem trpiet alebo mam fakt zacat uvazovat o rozvode a hladani si zeny, ktora mi bude povahovo blizka?

xxy

a pocuvas sa? dat budik zo srandy o pol hodinu skor? plysak v dverach? :D obavam sa, ze si fakt neni vtipny, len si to myslis, takze sa tvojej zene vobec necudujem, sorry :D

Agnes999

Tak ludia sa normalne vekom menia, kto ma 40 nesprava sa rovnako ako ked mal 10 alebo 15. To je odpoved na tvoju otazku preco jej to vadi ked jej to doteraz nevadilo. Len ty si zrejme ostal zaseknuty v puberte a nedozrel si. Neviem, co je smiesne na tom, ked niekomu nastavis budik o pol hodinu skorej a hlavne ak to robis opakovane. Proste sa uz tvojich zartov zrejme prejedla. Ona dospela, ty si ostal deckom. Co s tym robit no tazko radit, asi by bolo najlepsie najst nejaky kompromis, obaja sa trocha prisposobit. Ak ju budes chciet opustit a najst si seberovnu, to si asi budes musiet najst nejaku prastenu pubertacku.

Emily opat

:))) tak za ten prestaveny budik by som ta zabila! Ale to tancovanie v aute, plysak na dverach, to by mi vobec nevadilo. Skor by som uvitala, ze nie si suchar, ak teda ako pises, vies dodrzat slovo a inak si zodpovedny.

anjelik*

Za volantom si rada spievam a tancujem aj ja...ale neriešim, kto si čo o tom myslí. :o)))
Myslela som si, že som ti odpovedala, ale asi nezrozumiteľne..tak skúsim ešte raz. Neurobíš s tým nič, je to jej pohľad na svet a jej predstava, ako sa má správať slušne vychovaná žena. Je to protokol vážnosti, ktorý sme získali už v detstve, keď nás dospelí nechceli brať vážne a stále nám vraveli, že ty si také decko a my sme túžili po tom, aby sme boli veľkí a všetci si nás všímali a najmä, brali nás vážne!!! :o)
To jej z hlavy nevytlčieš, opakujem, zmeniť môžeš len a len seba a svoj postoj. Ak tebe vyhovuje , aký si...prečo potrebuješ ju, aby to schvaľovala? Buď sa tak dobre cítiš alebo nie. A ak si citlivý a súcitný...tak pochopíš, že ona je taká a buď sa s tým zmieriš alebo ju vymeníš..za niekoho, kto ešte *nezomrel*. To sa proste stáva..že niektorí zomrú a ani si to nevšimnú. :o) Ale živá voda neexistuje...museli by ju začať hľadať oni sami. To ty nezmeníš.

nirv

Vieš, nie každý ma vždy na take vtipy náladu. Treba poznať mieru. Ale je škoda tu tvoju nadbytocnu energiu nevyužiť. Napríklad venovať sa nejak deťom, v kruzkoch. Viem že málokto ma v dospelosti zmysel pre humor. Môžeš mať konicka, šaša pre deti robiť, napr. v nemocnici. Proste ten tvoj dar adresovať tam, kde nájde využitie.

nestastnymuz

Takto, toto vadilo detom aj manzelke: soferujem, som v kolone, nebavi ma to, tak zacnem posediacky tancovat a spievat si a rozhadzovat rukami v rytme alebo dam nad pootvorene dvere plysaka a ked ich niekto otvori, tak padne na neho alebo prestavim budik o pol hodinu skor a tak. Manzelku vytaca najma to moje verejne prejavovanie citov (pred jej rodicmi to chapem, to sa krotim). Co sa tyka zodpovednosti, to som az moc, co sa tyka veci, ked niekomu nieco slubim alebo ked treba napr. nieco urobit v presne urcenu dobu, na to si potrpim, aby som vsetko dodrzal. Ja sa snazim co najmenej saskovat v ich pritomnosti, ale nie vzdy sa mi to podari. Ak by ste videli niekde na ceste cervene sportove kupe iba s chlapikom, ktory si bubnuje po volante a plafone, tak to som ja :) Minule sa tak smiali nejake decka co sli vo vedlajsom pruhu v kombiku a ich rodicia samozrejme pohorseny pohlad...
Manzelka mi povedala, ze ona to citi uz tak, opakujem, ze sme dosli do urciteho veku a mali by sme sa (teda samozrejme najma ja) znormalnit. Mne ide najma o to, ze preco zeny to vsetko beru tak vazne, ale ako hovorim, zase by som si nedovolil dostat rodinu do problemov kvoli nezodpovednosti, naopak, ludia vo firme ma maju celkom radi a mnoho mi povie, ze kebyze tam nepracujem a neodburavam stres, tak by tam uz davno nepracovalo. Ja viem, vyzera to ako keby som bol Superman, ale ja to fakt neviem inak napisat aby to nejako objektivne vystihovalo podstatu. takze preco chce zena citit vedla seba distingovaneho pana, ked ma po 40-tke a dovtedy jej to nevadilo? Zeny prosim skuste mi odpovedat, aby som vedel co s tym mozem urobit.

anjelik*

Každý z nás sa správa vždy podľa nejakých návodov a protokolov, ktoré vyhodnotí ako správne. Pre tvoju manželku je to protokol vážnosti, zodpovednosti a hlavne otrockej závislosti na tom, čo by ľudia povedali o tebe a najmä o nej, s akým šašom to žije. :o) Je to jeden z najhorších protokolov, akým sa bytosť stáva absolútne závislou a neslobodnou. A potom si tu ty. Niekto, kto o sebe tvrdí, že je veselej povahy a nič neberie vážne. Lenže..otázka je, prečo tak veľmi potrebuješ publikum pre tvoje vystrájanie? Tam začni s uvažovaním. Vieš, môžeš byť tou najveselejšou osobou na svete a nemusí to nikto ani len tušiť. Tú vnútornú radosť a veselosť si pestuj pre samého seba, aby ty si sa dobre cítil. Ostatným ponúkni nie žartovanie, ale to, čo máš sám v sebe...to sa dá vnímať a cítiť, doslova sa to dá dýchať a ten druhý nemusí pri tom počuť ani len slovo. Možno mi rozumieš, čo tým chcem povedať. Uč sa byť samostatnejším...nie byť niekým, kto potrebuje niekoho, kto by ho ocenil za jeho veselosť. :o) Lebo potom si rovnako závislý ako tvoja manželka. :o) Podľa mňa nie je riešením meniť osoby a obsadenie, ale meniť samého seba a svoje nazeranie na seba a druhých.
Ale v zásade súhlasím aj s tým, čo navrhol Doubledog..keďže disponujeme len takou silou, akú máme, jasné, že nájsť si niekoho na odreagovanie je tiež vítané. ;o)

Marsmeloun

len zas ci su tie tvoje vtípky aj smiesne ... nič proti humoru :D ale s toho co vsetko píšeš ... mi talk vychdza , že tvoje vtípku musia byť občas dobre trapne :D :Dked sa už aj deti hanbia :D