Ako dalej po 40

Príspevok v téme: Ako dalej po 40
nestastnymuz

Chcem sa opytat zien, co mam robit? Som 20 rokov zenaty a poslednych par rokov mam taky problem, ze manzelka strasne zvaznela. Ja som bol vzdy srandista a taky spontanny. Nikdy som nebral nic smrtelne vazne, lebo vsak ked nejde o zivot, ide o h...o. Strasne mi to vadi, ze jej nemozem dat iba tak pusu na ulici, lebo podla nej sa to nehodi na nas vek - maximalne mi dovoli drzat ju za ruku, ale ani okolo pliec ju nemozem verejne chytit. Nemozem urobit nejaky for z toho isteho dovodu, lebo sa rozhneva, ze saskujem. Kedysi bola aj ona spontanna a preto som sa do nej zamiloval. Sexualny zivot mame pravidelny, len prejavuje sa to aj tam - uz ziadne experimenty, iba klasika misionar - vsak mame po 40-tke. Prestava ma to bavit. Ja sa nechcem pripravovat na starobu, ja chcem zit pre dnesny neopakovatelny den, ci svieti slnko, ci prsi, ci snezi, ci mam 20 alebo 60. Nie je to preto, ze by som sa chcel nasilu robit mladym, len mam jednoducho taku povahu a tak to citim. Mame uz dospele deti a ja sa bojim, ze ak to takto pojde dalej, tak budem musiet od nej, i ked velmi nerad, odist a najst si zabavnejsiu partnerku. Nie je to tym, ze by bola unavena - v domacnosti jej pomahame a davame si vela veci robit ako sluzby. Chodime na vselijake akcie, vylety, i niekolkodnove, aby odisla zo sterotypu, no vsade sa podla nej musime sppravat distingovane podla nasho veku. Mne je z toho niekedy uz do placu. Co by ste mi poradili? Mam sa jej prisposobit, o ked asi do konca zivota budem trpiet alebo mam fakt zacat uvazovat o rozvode a hladani si zeny, ktora mi bude povahovo blizka?

Iveta Michael

Dodatok :

nešťastný a ktoré ženy okrem tej tvojej to tak berú vážne,hm?:)

Ja som mala 40-ku a vyzerám celkom rovnako ako v ked som mala 27,výška..štíhla postava,obliekam sa velmi štýlovo s troškou extravagancie a páčia sa mi presne rovnakí muži ako v 15-ke...nechápem a akosi ani neverím že by sa jedna žena mohla až tak zmeniť,ved povahy sa moc nemenia ani vekom..ale je pravda že sa tie negat.vlastnosti vyostria..ja nie som vydatá a užívam si život trošku inak,rada tancujem spanish dance,kino priam zbožňujem a zbožňujem veľké mestá ( London:)a rovesníci muži ma nepriťahujú lebo mi pripadajú starí:) tak čo to vlastne tvoja manželka chce mať pri sebe..asi nejakého vyzretého muža,nuž ale to si nevedel predtým?

aj mi ťa je ľúto istým spôsobom,lebo to dlho takto nevydržíš a zničí ťa to..treba jej dať asi rovno prečítať toto,lebo nie som si istá čo medzi vami nefunguje:(

Iveta Michael

nešťastný muž...

v prvom rade by si to mal povedať jej a to veľmi otvorene!

A rovnako ako nám jej vysvetliť prečo si otrávený zo života,ak máte po 40-ke tak nechápem prečo tvoja manželka vedie také reči ako keby ste boli dôchodcovia:)

A daj jej vedieť že zvažuješ odchod ale najmä jej vysvetli že prečo...ak nič nepomôže jednoducho jej daj prečítať tieto príspevky aby vedela že to myslíš vážne!
Good luck !

Agnes999

No co uz s tebou, tak snad najdes co hladas. Mozes to skusit dat dokopy tuto s pompom, zrejme by ste si skvele rozumeli. Vyzerate byt rovnake typy.

nestastnymuz

Takze som sa po rozhovore s manzelkou rozhodol, ze od nej odchadzam. Ona to nevie zmenit v sebe a ani ja. Odidem aj z firmy a odstahujem sa do ineho mesta a tam si nieco najdem. Majetok neriesim, nech si vsetko necha, ja som tak psychicky na dne, ze toto riesit urcite nechcem. Nevladzem takto dalej existovat, citim ako keby som nemohol ani poriadne dychat. :(
Nevadi, zivot ide dalej a smiech je najlepsie korenie zivota :)

pompom

Ved to je perfektne clovece nie ze by bola rada ved humor je korenie zivota a hlavne v dnesnej dobe.Ja som sama doma 40ka na krku a napadaju ma takw veci a historky ze praskam smiechom.Aj minule som stala na autobusovej stanici a prislo to na mna nemozem za to ved zivot je aj tak na h...tak co by sme nepraskli smiechom si ho urobme veselsim.