Keď už nevládzem ďalej

Príspevok v téme: Keď už nevládzem ďalej
eliza7

Ocitla som sa v situácii, keď už nevládzem ďalej. Je za tým množstvo problémov, ktoré nejdú vyriešiť stále sa komplikujú a nikto mi ani v tom nevie pomôcť. Stratila som už všetku energiu, radosť zo života a neviem sa z toho dostať. Znova sa naštartovať a posunúť sa ďalej. Cítim sa už ako človek čo nemá nárok na pokojný život. Naozaj nevládzem a neviem kde hľadať pomoc.

Lulita

mimulus - lebo ty si vsetko predstavujes prilis jednoducho, ved chod z prace na dovolenku, ak ta nevyhodia a mas na to, proste VSETKO JE OVPLYVNENE NIECIM, ver tomu, ze zit podla seba je lahsie ako sa prisposobovat a pochybujem, ze by sa nasiel niekto, kto by bol dobrovolne otrokom keby nemusel ;)

Mimulus

Lulita - prepáč ale ani ty si nepochopila čo som myslel tým čo som napísal :)

Už radšej nebudem písať, pretože píšem v inotajoch a málokto to tu chápe :)

Lulita

mimulus - aj spolocnost robi rovnake veci preto, aby mohla zit tak ako chce, alebo apson z casti, kebyze nemam hypoteku, som bezdomovec, lebo nemam vlastny byt, kebyze nemam pracu, nemozem ist na dovolenku, lebo nemala by som za co, atd. atd.

mozes si robit co chces, len musis ratat s tym, ze nasledky ta nemusia uspokojit to jest, doma na ulici, ale pod holym nebol, vstanes kedy chces :)) ale jest budes, len ked si nieco vyzobres napr. a uz si obmedzeny, uz musis stat pred nejakym obchodom a obtazovat ludi, uz nie si slobodny, chapes, sloboda v nejakom zmysle slova by mozno existovala, kebyze napr. za nejake odlozene peniaze sa dopravis na nejaky opusteny ostrov, lovis ryby, jes, co priroda dala, postavis si slameny domcek, ale aj tam pride faza, ze ti nieco chyba

nirv

Mimulus , ma ju spraviť šťastnou nechať sa zneužiť nejakým uchylom ? Eliza, začni riadiť svoj život, rob si plany a pln si sny. Inak nezijes.

Mimulus

Lulita - na otázku o partnerovi ti úplne perfektne odpovedal alsfljhsaj.

Ak má človek hypotéku tak nech aspoň na jeden deň zabudne nato že ju má, alebo nech niečo predá a kúpi si niečo menšie kde by nemusel nič platiť... Čo sa týka dovolenky ja som bol na dovolenke len 4 x v živote a to mám skoro 30 rokov :)
Prečo by niekto nemohol odísť jednoducho z práce a ísť na dovolenku? presne toto je ten správny príklad o ktorom som písal! Prečo by človek nemohol robiť niečo čo chce a čo je pre neho prirodzené??? Ak chce oddych nech si oddýchne, ak si chce niečo kúpiť tak nech si zarobí ale prečo nás spoločnosť núti robiť veci ktoré... Všetci, skoro všetci ľudia majú hypotéky, zadlžujú sa a ostávajú potom v práci len preto že musia.

olivienka - pekne si to napísala.

Ja som netvrdil, že človek sa môže takto správať stále, pretože má napríklad hypotéku, má rodinu a každý má úplne iné životné priority ale prečo by si nemohol človek aspoň na jeden deň vyskúšať čo je to skutočné šťastie... možno sa mu to zapáči...

olivienka

eliza, píšeš veľmi stručne a všeobecne, takže ťažko povedať, v čom spočívajú tvoje problémy a či naozaj nejdú vyriešiť. môžem ti len poradiť, silu musíš nájsť v sebe, v hĺbke svojho ja. poučiť sa z chýb, vydržať, nezatrpknúť voči svetu, bojovať. dokonca vysmiať sa svojim problémom - majú totiž len takú moc, akú im sama dávaš :)

Mimulus, čo konkrétne myslíš tými pravidlami zaužívanými po stáročia? :) inak by som aj súhlasila, len mám pocit, že veľa súčasných problémov pramení práve z toho, že si ľudia (egoisticky) robia, čo chcú, bez ohľadu na to, čo ostatní NIE CHCÚ, ale POTREBUJÚ. jasné, že je nezmysel prispôsobovať sa kadejakým konvenciám a skákať, ako niekto píska. práveže treba niekedy presný opak, aby človek ukázal, že aj takto sa dá. ale ak sa uspokojíme s plnením potrieb vlastného "chcenia", v zmysle detského "chcem" (hračku, cukrík, postaviť sa na hlavu), časom môžeme ľahko skončiť v ešte väčšej prázdnote, než v akej sme začali, a to preto, že hrabeme na povrchu, no hĺbku tak nikdy neobjavíme.
predpokladám, že toto si nemyslel, ale chcela som to rozvinúť :)
ale pochybujem, že táto úvaha až tak súvisí so zakladateľkou témy

Lulita

mimulus - ked napr. chce priatela a nema ho, tak si ho si v ten den nenajde, aby chcela zit ako chce, tak isto, ak clovek nema na hypoteku a chce ju zaplatit a nemoze, tak nemoze zit ako chce, chcem ist z prace na dovolenku a nemozem atd. to co si napisal je prilis rozpravkove, keby sa DALO ZIT AKO CLOVEK CHCE, tak by na zdravi nebol ani jeden prispevok