Reumatoidna artritida - biologicka liecba... co vám pomohlo zmierniť bolesti?

Príspevok v téme: Reumatoidna artritida - biologicka liecba... co vám pomohlo zmierniť bolesti?
korri

ahojte.chcela by som sa opytat na sumu biologickej liecby a ci by som o nu mohla poziadat svoju doktorku,ktora mi to ani nespomenula,ze je takato moznost liecby, liecim sa pol roka uz, i ked priznaky a bolesti uz mam niekolko rokov....a to mam 26 rokov
A chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti al. ci niekomu nieco pomohlo zmiernit bolesti "prirodzenou cestou" nie len analgetikami..teda hlavne by som chcela svoj reum.faktor z 72 znizit co najviac ako sa da,aby som nemusela mat vysoke davky liekov...dakujem za akukolvek pozitivnu odpoved

Janyna

A este k tej cene,biolog.liecba je hradena poistovnou,schvaluju to v NURCHU,pretoze jE draha.Liecba kmen.bunkami,alebo krvnou plazmou robena aj na Sk ,pri poskodenej chrupavke,co uz mam ja ,je na pacientovi.Len neviem,ci to robia aj na malych klboch ruk.Lieky mi vobec nepomahaju.Beriem este glukosamin a chondroitin,ako doplnok,vtamin E,a to co som napisala dole.Teraz si idem kupit Curcumu.Pijem vela zeleneho caju,tiez zazvoroveho.ZatiaL vsetko bezvysledku.Ale mozno by to bolo este horsie.Aj ked racej si nepredstavujem,co je.horsie ako ked uz nepohnep prstami ani zapastim.Cez vikend idem k liecitelovi,co vraj vylieci pohyb aparat,niekedy na posedenie.Uz skusam aj taketo sialenosti.Dam vediet.A ak to nahodou cita Rng,tak prosim o radu.Po dlhych mesiacoch mi zistili aj clamidie v krvi.Tak prosim,co s tym.Myslim,ze to suvisi.Vdaka

RNG

Na zapaly su protizapalove, napr curcuminoidy s bioperinom, Boswelin,dumbier,ciastocne aj vitamin C, Sangre de Grado a rozne enzymy. Tieto nie su financne velmi narocne, volnopredajne, a ako potravinove doplnky su uplne bezpecne, na rozdiel od liekov.

Janyna

Ahoj,ja som teraz poprosila reumatologa ,ako by som sa k tejto liecbe dostala.Posle ma do NURCHU.Ale povedal mi,ze njprv musi byt vyskusana lecba NSA,hormonalna liecba,liečba Metotextratom.Neviem,ci to dobre pisem.Ja som uz vela lekarov za 10 Mesiacov pobehala,aj pisala sem a hladala pomoc.Neviem ohnut zapästie,ani prsty.Bolesti v kuse.Ruky uz na pohlad velmi chore.Co lekar,to iny nazor.Ruky som mala v dlahach pre zapal sliach,chceli mi operovat karpalny tunel,teraz ze to je reumat.artritida.Nasla som si informaciu o liecbe kmen.bunkami v Brne.Ale financne narocne.Teraz sa objednam v NURCHu .Ale Metotextrat jest nebudem.Skušam zmenu stravy,bez mäsa,muky,cukru.Vela ovocia zeleniny.Aj serapeptazu rano ,nalačno .A polievkovu lyzicu rybi tuk po obede.Chyby nerieste,ledva pisem,tak toto ma naozaj netrapi.Ahoj,zelam zlepsenie.

ni-ka

korri-je to ako pise llek,bioliecbu podavaju v nurchu,tam ti ju aj schvalia,su na to kriteria,najprv vyskusaju vsetky dostupne metody liecby a ak nezaberu potom pride na rad bioliecba.
chodim do nurchu,aj u mna sa zvazovalo podavanie ale nakoniec sa mi zlepsili vysledky tak nebolo treba.Ale stretavam tam ludi ktori tuto liecbu podstupuju,nie je to nic hrozne a berie ju velmi vela pacientov

korri

dakujem za radu, opytam sa, len sa jej trosku bojim, lebo je uz ovela starsia bojim sa ,ze ma len svoje"stare metody" patram po dakecom na internete ako su oddialit ci zmiernit, ale neviem co je ucinne viac ,lebo dohadov a clankov je vela, radsej by som uvitala osobnu skusenost niekoho komu co pomohlo

llek

Ty sa mozes na biologicku liecbu svojej reumatologicky spytat. Ono je to tak, ze na podavanie biologickej liecby - co su v skutocnosti specialne monoklonove protilatky su presne indikacie, kedy sa pacientovi podava, ucite to nie je nieco co dostane pacient hned ako sa zisti ochorenie. To ci skutocne splna na to pacient kriteria sa posudzuje centralne v NURCHu a nie som si ista, ci sa to tam aj nemusi podavat. Je to jednak financne pomerne narocna liecba a hlavne ma svoje prinosy ale aj rizika, najma infekcne. Ale v kazdom pripade sa svojej ruematologicky mozes spytat.

slamienkaXY

neviem ti poradit, ale zaujima ma to tiez, mam ist na reumatologiu, bolia ma zatial len obidva ukazovaky, tak sa snazim zdravo stravovat a vela pit. bolia ma len ked na ne pritlacim, a to mi nahana strach.