Chcel by som byť hercom..Ale zle som začal so školou...

Príspevok v téme: Chcel by som byť hercom..Ale zle som začal so školou...
archimedoo

Zdravim, začal som študovať na elektrotechnicko-ekonomickej (sračko-sračkovitej) škole ,som v prvom ročníku no zle som si vybral školu. absolútne netuším ,že čo by som chcel robiť, mal aj mam vela nápadov že čo po škole , vysoka škola ekonomicka,alebo pravo,policajt, dokonca aj nad osobnym trenerom som rozmyslal ..ale.. uz od narodenia mam take tiky na herectvo, proste viem zabaviť ludi ,viem sa tak správať ,vždy viem vystupovať podla situacie (doma,vonku,v škole) .. no moja otazka je,ak doštudujem tuto sračku na ktorej som teraz ,dalo by sa ist dalej studovat herectvo? .. minule som uvidel kostelneho ked som sa prechadzal vonku a uvidel som nad nim nadpis "fakulta herectva" a myslim si ze na to mam, verim si.. mam len 16 rokov, čo vy na to? dalo by sa to ešte? stalo by to za pokus? :)

Cestazaherectvom

ahoj, neviem, ci je to este aktualne, ale momentalne rozbieham vzdelavaci projekt pre deti, ktore sa chcu venovat herectvu a nevedia ako zacat. robim videa zdarma, kde davam rozne tipy a rady ako zacat, ale aj to ako vylepsit svoj herecky prejav...skus pozriet moju fb stranku www.facebook.com momentalne rozbieham aj svoj web, do nejakych dvoch tyzdnov bude spusteny, kde sa dozvies potom viac info ? ak mas otazky, pokojne napis ?

155

Ahojte,Volám sa Lukáš,mám 18 rokov a poviem vám ja som sa dostal ako začiatočnik do televízie a nemám ani školu.Škola vôbec nie je potrebná pokial viete ako zaujať poviem aj to že nikdy ma nebavilo učenie hlavne teória a prax tu som si vychutnával mám vyštudované iba 2 roky na pedagogickej akadémii,vlastne som sopliak ktorý vôbec nemá školu mohli ste ma vydávat v televízii ako anketár alebo aj asistent réžie ale zachvílu ma budete výdavat aj na obrazovkach ja som vlastne uplny blbec zahram vam hoci koho napr.Mr.Beana Jima Carryho a hoci koho ineho treba len ukazat co vo vas je ani cakat na kasting nemusite chodte kludne osobne do markizy alebo Jojky ja som v Jojke a moj plat je zatial 970 v cistom a nejde mi ani oplat je to praca v ktorej sa zabavaam do slova fakt chodte osobne povecte ze ste blbec do hrania do slova a nebojte sa neprejde 5 minut a uz vas budu sledovat co ste zac ukazte sa co viete a ste tam ja som Zo Zlatych Moraviec a do Bratislavy dochadzam a dokonca som aj vela razy zaspal a smiali sa beru to vsetko s humorom zabavil som sa aj z petrom marcinom je to fakkt dobri zabavc ako bola aj p.Maria z Uraganu atd. vazne chodte tam osobne ja som sa na skolu vykaslal aj sa hanbim ale zatial to nelutujeem...

Slecna A.

sewie, podla mojich informacii, praveze vela hercov strednej generacie ma vystudovane herectvo. Ty myslis koho, ked pises, ze vela z hercov strednej generacie nema vystudovane herectvo? :)

Slecna A.

No a teraz ti napise clovek, co studoval VSMU, tak pozorne citaj :D Ludia, co prispeli do tejto diskusie nikdy moju skolu nestudovali, ani len nesli okolo nej. Ani som si necitala ich komentare, lebo by ma to iste len pobavilo. Ludia maju totiz neskutocne skreslene predstavy o herectve a o tom, co znamena byt hercom.
Je totalne jedno aku mas strednu, na VSMU sa dostnes aj s tou tvojou. Preco nie? Ja mam sice vystudovanu strednu skolu konzervatorium, odbor muzikal, ale v rocniku som mala samych spoluziakov z gympla. Je jedno co studujes, dostat sa k nam mozes. Preco nie. Musis byt iny, vediet zaujat, mat v sebe nieco, z coho mozu profaci tazit. Jasne, mozes sa uchytit aj bez VSMU, to ano, ale vdaka tejto skole ziskas strasne mnozstvo kontaktov, budes denne medzi hereckou elitou, denne medzi manazermi, kritikmi...budes mat zdarma vstup na predstavenia vacsiny divadiel na SR, mozes sa ucit kazdym jednym predstavenim. A to nehovorim o tvojich vlastnych predstaveniach, ktore budes hrat...bude ich spusta. A vsetky budu jedinecne a mozu ta neuveritelne posunut niekam dalej. Ci uz budes mat uspech aj po skole, zalezi najma od stastia. Od nicoho ineho. Byt v spravnej chvili na spravnom mieste. Vediet vyuzit kontakty, ktore nadobudnes. Ak budes dostatocne dobry a iny, zaujmes, ak nie, mozes robit cokolvek ine na svete. Ale vedz, ze tato skola ta nauci inak premyslat....budes prosto premyslat v inych rovinach ako bezny clovek a vela raz to vyuzijes v zivote. Moje studium na VSMU bolo to najkrajsie obdobie, ake som mohla zazit. Uz mam dake plany co dalej, ale aj keby to nevyslo, mam sto dalsich inych zalub, z ktorych mozem tazit. Rob tak aj ty. Studuj svoju strednu skolu a vzdy sa snaz byt co najlepsi v tom, co robis. Maj vela zalub, konickov. Chodievaj casto do divadla, na rozne akcie umelecke...vela sa vzdelavaj, citaj, pocuvaj, pozeraj...Ak sa dostanes k nam, makaj riadne na sebe. Ak sa nahodou nedostanes, nezufaj...Kriteria pre vyber ludi su velmi narocne. Vzdy vsak bud clovekom s velkym C, nech robis cokolvek :)

sewie

tak o financie by neslo...ak by sisi nasiel divadelnu skupinu s ktorou by si hral, tak by financie nebolo treba...ale s tym casom...hm neviem ako si na tom casovo ale ja som studovala gympel a mala som cas na tri kruzky popri tom...

leeeela

dokonci tu skolu, uvidis casom ci ta to herectvo neprejde, potom sa toho nevzdavaj, keby si kazdy povie kolko hercov sa uchyti a ze je to tazke tak nie su ziadni, treba si ist za svojim cielom

archimedoo

tak všimam ze viacery ste mi tu napisali ze daj sa na kružok a podobne ,mate sice pravdu ze by mi to pomohlo ,ale nemam na to čas ,ani financie vyhadzovať ..to je len taky vymysel že čo ak niekedy..od viacerych som počul len ze ci sa nedam na herectvo a tak podobne, tak ma to len naštartovalo preto som chcel vedieť viac.. a tam kde chodim je to SPŠ