Soľ lieči

Príspevok v téme: Soľ lieči
sophia

Veľa z vás už počulo o soľnej jaskyni, ale možno patríte k tým ktorí tomu nejako neveria.Ja som navštívila soľnú jaskyňu a možem povedať bez obáv že mi po zdravotnej ale aj psychickej stránke veľmi pomohla.Som alergička, mám problémy so srdcom a vyskytovali sa u mňa opatovné angíny a zápaly horných dýchacích ciest.Teraz sa moje problémy zminimalizovali a cítim sa oveľa lepšie.Ak máte možnost prečítajte si o tom viac, informujte sa, poprípade navštívte soľnú jaskyňu a potom možete vyjadriť svoje pocity, zážitky a to či ste boli spokojní alebo nie.Tu je jedna z adries kde nájdete viac informácii o liečbe v soľnej jaskyni:www.jaskynakosice.sk
Teším sa na vaše príspevky

Permoník

Ahoj vospolok,môžem ešte poradiť pri orientácii pre voľbu SJ.Jaskyňa by mala mať podľa počtu lehátok príslušnú rozlohu a to cca 4m2/1lehátko,svetlosť miestnosti približne 2,8m aby nevznikal strach z klaustrofóbie,je to dôležité z hygienického hľadiska,pretože sa vydychujú rôzne patogény a prostredie SJ je schopné ich likvidovať.Ak je miestnosť malá môže dochádzať k množeniu patogénov,ďalej rozloženie lehátok je z pohľadu relaxu dôležité,pretože pri dostatočnej vzdialenosti/30-50cm/kedy aury relaxujúcich sa neprekrývajú dochádza ku skutočnému oddychu.Ďalej je dôležité aby lehátko obklopovala kamenná soľ,táto svojou kryštalickou stavbou a energiou,má schopnosť odčerpávať z človeka negatívnu energtiu.Na silný účinok je potrebné relaxovať v SJ kde je soľ s obsahom 98-99% NaCl.Toto má potom účinok na vnútorné očistenie org.Navonok má dobrý vplyv soľ z mrtveho mora.Táto obsahuje len 65%soli a 35%magnézia spolu s ostatnými minerálmi ako vápnik,bróm,draslík,železo no a samozrejme jód,ktorý sa nachádza vo všetkých soliach okrem soli z mrtveho mora.Preto je dôležité si vybrať takú kde je zastúpených aspoň 4-5 druhov.A nie sú už spracované,pretože drobením sa vytráca energia.Ďalej je dôležitá vlhkosť okolo 50-60%max,teplota cca22°C dobrá ventilácia.Soľ z mrtveho mora ma blahodarny vplyv na kožné ochorenia.Nedokáže ich vyliečit,ale silne ich tlmí.Spolu s nechtíkovou masťou robia divy.Ak Vás ešte bude ničo zaujímať ohľadne SJ a jej vplyvu na ľudský organizmus,rád Vám zodpoviem,čo nebudem vedieť,taktne zamlčím,dodatočne zistím a odpoviem.
Čau.

jatyon

A) nauc sa po slovensky.
B) ja uzivam sol kazdy den, chlieb so solou, ako je na Slovensku zvykom.
som potom zdravy, ako repa.

Permoník

Vážení abonenti,nedá mi po prečítaní týchto pár riadkov nereagovať na tému SJ.Ľudia nozaj svojím bojkotom prichádzajú o prírodnú liečbu.Soľ ako nosič prírodných minerálov pôsobí v organizme tak,že sa prilepí na patogén
a začne ho vysúšať.Takto sa začnú tvoriť husté hlieny,ktoré pri vlhkosti 60% zrednú a tým sa uľahčí odkašliavanie.Je to 100% prírodná liečba,bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.Kamenná soľ je obsiahnutá aj v moriach kam nás posielajú lekári,pretože soľ sa po mil.rokov pohybom zemsk.platní dostávala na povrch,kde sa roztopila,a kde nie tam sa ťaží,buď povrchovo/Himaláje/,alebo solné bane/Wielička a pod./Ks je zdrojom prír.minerálov,takže organ.sa ich nemôže predávkovať,jednoducho ich z tela vylúči von,taktiež vitamíny.Soľ pri haloterapii pôsobí od najjednoduchších foriem ochor.až postupne po tie najzložitejšie.Soť je obsiahnutá všade,vo fyziologickom roztoku,plodovej vode jednoducho,bez soli náš život by skončil, bez nej za pár chvíľ.Jej dôležitosť si neuvedomujeme,pretože skvalit.ľažobných techn.stratila význam,avšak nie svoju podstatu.Skúste jesť nesolené jedlá a uvidíte.Soľ je nevyhnutná v chem.priem./PVC,hnojivá atď/.Spočítajte si pobyt pri mori a v SJ,áno tam si nezaplávate,ale rozprávková nádhera poteší telo i dušu.Relax,Vám takýto neposkytne ani more.Samozrejme 1 krát pobytu nestačí.Je nutné absolvovať aspoň 10 krát a potom pravidelne navštevovať SJ.Potom aj prípadné ochorenia sa znižujú,alebo majú ľahší priebeh.No a ten,kto hovorí o SJ ako o ... a nespoznal ich na vlastnej koži, má IQ nižšie ako je IQ hojdacieho koníka.SJ sa nikto nemusí obávať,sú pod kontrolou hygienikov,samy osebe sú samoozdraviteľné,okrem toho sú ešte ožarované germic.lempami.oto prostredie je čistejšie,ako niekedy u lekára,pretože žiarič ničí baktérie na princípe DNA.Neobávajte sa SJ,vrele doporučujem a za negatívnou reklamou sú peniaze.

sophia

Mila Sarah, tak s tym kaslom a smrkanim to je ucinok solnej jaskyne.Presnejsie jodu.Jod totiz odplavuje neziaduce ucinky zapalu a to je sposob ako ich dostat von z tela.Neboj sa nie je to nic zle.

sarah

fajn takze som tu kuru uz absolvovala 2x zatial mam pocit, ze nejako viac soplym, a asi aj kaslem.Nevplyva to na mna zle?Odpis prosim ako to je

sophia

ahoj Sarah, odporucila by som ti navstivit solnu jaskynu najmanej 3-5krat potom uvidis vysledok. To je to iste ako s liekmi, liek tiez nezoberes len raz ale musis vybrat urcite mnozstvo aby mal ucinok :)

sarah

Ahojte chcela som sa opytat ci bude stacit jedna navsteva alebo kolko vlastne navstev by som mala absolvovat aby to malo nejaky ucinok. Dakujem