Ako vyliecit chronicky zapal prostaty, som zufaly

Príspevok v téme: Ako vyliecit chronicky zapal prostaty, som zufaly
ondro55

Poradte mi niekto ako vyliecit chronicky zapal prostaty, ktory mi bol diagnostikovany pred 3 mesiacmi. Odvtedy sa dopujem antibiotikmi a vzdy po dvoch tyzdnoch ked ich doberiem tak sa do piatich dni bolesti v podbrusku a problem s mocenim vratia. uz som zufaly. Mam 32 r, chcem si zalozit rodinu, pred 5 mesiacmi som sa ozenil a nedavno som sa dopocul ze vdaka chronickemu zapalu prostaty nebudem schopny splodit dieta. Myslim ze mam aj premnizene kvasinky lebo mam hruby biely povlak na jazyku a doktor mi predpisal k antibiotikam aj lieky proti kvasinkam. Som otvoreny kazdemu sposobu liecby. za radu dakujem.

marko5858

zdravim, mam tiez chronicky zapal prostaty, na webe som nasiel pristroj vitafon, mate snim niekto skusenosti, pomohol uz niekomu na tuto diagnozu? alebo je to podvod...

RNG

Cukry zivia candidy a plesne a kedze obvykle tzv "chronicke" zapaly prostaty nie su sposobene obvykle bakteriami, musime ich pripisat inym mikrobam, tj mykoza, kvasnym infekciam, virusom,mykoplazmam L-formam alebo biofilmom, ktore su sice zlozene obvykle z bakterii, ale tak dobre maskovane v zajomnej spolupraci, ze sa neda do nich dostat ucinna davka antimikrobialnych latok, ci uz vlastnej telesnej obrany, roznych liekov alebo antimikrobialnych doplnkov.
Preto take treba v prvom rade odmaskovat pouzitim napr NAC a serrapeptazy.
A samozrejme treba podporit nase probiotika, ktore ked plne osadia creva nam vyrobia az 70% vsetkych protilatok, ktorymi telo disponuje na nasu obranu.

Johnyman777

Nebakteriální zánět prostaty aneb chronická pánevní bolest CP/CPPS IIIa je velmi svízelné onemocnění, které z 95 % je nebakteriálního původu. (Pouze 5% prostatitíd je prokazatelně bakteriálních).

Co mi pomohlo po téměř dvou letém utrpení:
¨
Klinické studie ukazují na velkou vhodnost těchto dvou produktů u mužů s CP/CPPS IIIa. Jedná se o světové studie.

1) Cernilton (Pollenal Forte -pyl z žita) - tablety 4-5 tbl denně.

-odkaz odstránený-

2) Quercetin (Kvercetin)

-odkaz odstránený-

3) Koloidní stříbro - 60ml denně (vstřebání pod jazyk).

-odkaz odstránený-

Stříbro ničí bakterie všeho druhu kolem prostaty a elektrizuje prostatickou tkáň a tím, uvolňuje pánevní bolest. Velmi vhodné

4) Dieta - žádné cukry, káva alkohol a sladké.

Vše je nutno dodržovat v režimu min 3 měsíce (až 6 měsíců). Výsledky se dostavují postupně..Bolest postupně vymizí...Pokud se však dostanete znovu do špatné dieta správy (káva, alkohol, sladké), je možné že se vám prostatitída - pánevní bolest vrátí.

Mluvím z vlastní zkušenosti po téměř 2 letem utrpení a nyní kdy se cítím velmi dobře.

Ivka 1

Skús Vitolize men´s
Obsahuje:
Saw palmetto extrakt – zabraňuje konverzii testosterónu na dihydrotestosteród (DHT), zabraňuje väzbe DHT na androgénne receptory – zabraňuje tak množeniu buniek prostaty (tento mechanizmus zabraňuje i vypadávaniu vlasov),Saw palmetto sa používa predovšetkým na liečbu stavov spojených s BHP (nenádorové zväčšenie prostaty), znižuje frekvenciu a naliehavosť močenia u mužov s BHP, pomáha pri liečbe zápalov močového mechúra, pomáha pri chronickej bronchitíde, je to afrodiziakom pre mužov i ženy, podporuje budovanie svalov. Saw palmetto obsahuje množstvo mastných kyselín (vrátane k.laurovej, olejovej, myristovej a palmitovej), fytosteroly, polysacharidy (majú ochranné účinky na prostatu)
Pygeum africanum extrakt – obsahuje beta-sitosterol, rastlinné estrogény, triterpény, niektoré zlúčeniny známe ako ferulová kyselina, pôsobia podobne ako Saw palmetto, zlepšuje účinky v kombinácii s ním
lykopenový olej – Lykopén je mimoriadne silný antioxidant rastlinného pôvodu. Biochemicky patrí ku karotenoidom. V zelenine a niektorých druhov ovocia sa lykopén vyskytuje ako červené farbivo. Zo stravy ho organizmus nevie riadne vstrebať, pokiaľ neprejde tepelnou úpravou. Lykopén sa extrahuje z odrody rajčín HLSS, ktoré boli vyšľachtené len na tento účel (1 kg pyré rozvarených rajčín kvalitnej odrody obsahuje 20 mg lykopénu).
Americkí onkológovia počas výskumu účinkov lykopénu (1994-1999 na širokej vzorke populácie) zistili, že užívanie lykopénu ako výživového doplnku bráni vzniku rakoviny pľúc, kože, prostaty a tráviaceho ústrojenstva, zabraňuje prenosu rakovinových buniek z jedného orgánu na druhý – metastázam.

granátové jablko extrakt – má až 600 semienok v jednom plode, obsahuje mnoho vitamínov (A, sk B, C, E, P, ktorý má protirakovinové účinky, ale pôsobí aj na kŕčové žily), minerálov (Fe, P, mangán – Mn, Kremík – silicium Si, horčík – magnézium Mg, Zn, Ca, draslík – kálium K, meď), flavonoidy. Granátové jablko je silný antioxidant, zlepšuje potenciu, má protirakovinové účinky, znižuje riziko srdcovo-cievnych chorôb, má pozitívny účinok na tráviaci trakt (pri zápale žalúdka, nadúvaní, hančkách, žalúdočných vredoch), prečisťuje obličky, krv.

olej z tekvicových semien – má vysoký obsah ZN, Mg a vitamínov, látky obsiahnuté v tomto oleji priaznivo pôsobia na funkciu prostaty u mužov, obsahuje kukurbitacíny, ktoré blokujú premenu TST = prevencia pre BHP a CaP. Výborný terapeutický účinok bol preukázaný aj ako pomoc pri liečbe rakoviny prostaty.

Tokoferoly (vit.E) a nenasýt.mastné kyseliny pôsobia kladne na: cievny systém a hladinu cholesterolu, na pečeň, žlčník, žalúdok a tráviaci trakt, výraznr zlepšujú kvalitu nechtov a vlasov, pomáhajú pri zápaloch sliznice v tráviacom trakte, brzdia rozvoj aterosklerózy a srdcoco-cievnych ochorení, stimulujú aj činnosť ľadvín a tým pomáhajú pri detoxikácii organizmu.
olivový olej – upravuje metabolizmus tukov, prevencia aterosklerózy, znižuje tlak, obsahuje polyfenoly s protizápalovým a antioxidačným účinkom.

Quercetín – flavonoid zo skupiny polyfenolov, je to extrakt najčastejšie tmavých alebo citrusových plodov. Quercetin podporuje tvorbu bunkových bielkovín (Sirtuiny), ktoré predlžujú život bunky (sirtuiny sa tvoria pri obmedzenom energetickom príjme potravín), je to antioxidant, recykluje vit. C, pôsobí pri zápaloch, podporuje IS, upravuje krvný tlak, podporuje kardiovaskulárne zdravie, pomáha rovnováhe metabolizmu glukózy, podporuje zdravie obličiek a prostaty.

Vitamín C (80 mg), D (1000 IU), B6 (30 mg), E (30 IU)
Selén (70 µg), zinok (15 mg)
Komplex týchto vitamínov a minerálov optimalizuje synergický účinok prírodných látok, sú nevyhnutné na podporu zdravia prostaty, celkovej vitality, pri zabezpečení primeranej fyzickej i duševnej aktivity.

Účinky:
Predchádza hypertrofii a zápalom prostaty
Pozitívne ovplyvňuje prietok moču dolnými močovými cestami
Zlepšuje funkciu semenníkov a optimalizuje ich hormonálnu produkciu
Celkovo zlepšuje funkcie močovopohlav.orgánov muža
Optimalizuje sexuálne zdravie
Zlepšuje „chlapské“ sebavedomie
Udržuje celkovú vitalitu
Má výrazné antioxidačné účinky
Prevencia onkologických ochorení
Prevencia kardiovaskulárnych ochorení

POpotvorka

Cibula uvolni zapal a aniz rozpusti vapnik
nakrajaj cibulu, pridaj tri lyzice anizu, 2-3 lyžice vody a mierne dus 10 minuit, Daj do gazy atd, prilož do rozkroku, na to daj vatu a obleč nejaké gumové gatky, resp. plienku. Po tri nocy za sebou opakuj.

ondro55

Chcem poďakovať za všetky príspevky a rady. (dúfam že sa navzájom podaktorí nepozabíjate :).
No dnes sa mi z kultivácie potvrdili baktérie v ejakuláte (po masáži prostaty u urológa. Takže ide o chronický bakteriálny zápal. Aby som upresnil môj stav za posledný polrok.
Bral som skoro 5 mesiacov antibiotiká. vždy ked som dobral hned sa mi to vrátilo, teda niekolko krát. Mal som tie iste symptómy a to bolesti v podbrušku a problem s močením (často a nevyprázdňoval sa mi dostatočne mechúr). išiel som koncom apríla na 2 týždne do Egypta. žiadne plávanie a nič podobné len vyhrievanie na Slnku. Problém sa zredukoval a medzitým som vymenil urológa. Ten mi predpísal prostakan forte a na 3 mesiace som bol !úplne zdravý človek!. Bol som nedávno na chate kde som zrejme prechladol kedže tam bola dosť zima. Zase sa to vrátilo, ale tým že som nebral už ATB tak mi mohli konečne zistiť či to je bakterialne alebo nie. Teda mám to bakteriálne.
Teraz beriem UNASIN, ktorý mi hned zabral a ked ho doberiem skúsim vaše rady.
Niečo o mne z hľadiska životosprávy:
1.) som "gurmán" takže bravčove rebra, kolená a podobne jedlá su pre mna nad všetkými. Kompenzujem to jedením zeleninových čerstvých šalátov.
2.) zbožnujem sladké. MILA a pod. keksíky ale snažím sa už len raz za týžden si urobiť radosť takou pochutinou.
3.) som športovec, futbal tak 1-2 krát do týždna plus bike a korčule
4.)alkohol je problem lebo lúbim si dať pivko, ale urolog mi povedal že kedže pivo je pasterizované tak take dve tri desinky mi neublížia. Horšie je to že sem tam si dám Domáce pálené (okolnosti - partia oslavy)
5. fajčenie denne cca 5 cigariet (už po obmedzení). Chcem prestať úplne takže uvidím Jak sa podarí.
6.) Milujem pikantné aj ked už pol roka som to z 99% vylúčil.

Záver je že môj životný štýl je zrejme pre tento problem neprijatelný a budem sa snažiť s tým niečo robiť aj ked som už vylúčil vela vecí ktoré zapadajú do škodliveho spôsobu života. Len naraz je to dosť stresujúce.

Dúfam že ked príde zima tak ma to neskolí hned nazačiatku lebo hned po svadbe mi začali muky a to neprajem ani nepriatelovi. 2 mesiac sa snažím o bábatko tak dúfam že mi to výjde.

henry

mozeme pomoct behom 4mesiacov,budeme mat bylinny liek,ktory je schopny vyliecit behom mesiaca zapal prostaty.250ml bylinnej tinktury, bude stat $10, plus postovne.henry. email:happyuindalat@yahoo.com

RNG

Cirovital, vytazok z grapefruitovych jadierok je sice protiplesnovy aj proticandidivy, ale velmi slabo. Naozaj silny a ucinny je patentovany ciricidal, kde je vytazok z grapefruitovuch jadierok zmeneny na radove silnejsi antimikrobialny prostriedok. Najdete ho na nete pod menom citricidal, professional

Niekdajsie vyrobky pod menom GSE dnes uz tento ucinny citricidal neobsahuju, zialbohu.

Protipklesnovy a proticandidovy je aj oreganovy olej, potazne ucinna zlozka v nom, carvacrol. Dobre je dostat kapsule s garantovanym obsahom carvacrolu, ako napr produkt firmy NOW Foods, kde maju v kazdej entericky pokrytej kapsuli (tj rozpustajucej sa az v crevach) 100 mg carvacrolu zarucene, a potom davka je 3 x 2 kapsule(tj 3 x 200 mg carvacrolu) , brat s jedlom