Antikoncepcia a akne

Ewka12

maja zelena- ako pises,to som mala presne aj ja a este aj mam problemy s moc.mechurom,viackrat som mala zapaly a dokonca 2x som skoncila v nemocnici so zapalom obliciek.takze mozno to ma nejaku suvislost.uz cca rok mam pokoj od tychto chorob aj to akne zmizlo ked som prestala brat antikoncepciu.
ale ozaj som sa snazila aby to pomohlo.sustredila som sa len na to ze to vyjde a budem bez akne.verila som.tvar som si poriadne cistila,rano vecer,pouzivala cistiaci gel,pletovu vodu a krem.od koznej lieky a mast.makeup aj puder antibakterialny.isla som kozmeticke kde som dve hodiny trpela a potom mala chrasty,ale pomohlo,chodila som do solarka 1-2x za tyzden,a zacalo sa to lepsit,teraz som uplne bez akne.iba trochu fliacky mam ale to v lete opalenim hadam zmizne.hej brala som aj doxyhexal 1xdenne rano.
poradim ti este ja mam zmiesanu plet,super je kozmetika vichy normaderm,ale pouzivat dlhodobejsie,makeup mam od La roche possay Unifiance,je super lahky a kryje,na make up som si davala este korektory 3v1 od oriflame,zeleny na vyrazku,na to hnedy korektor ktory super kryje a puder od miss sporty antibakterialny,aj essence taky ma-vsetko v DM kupis.fakt vyskusaj,ja teraz mozem kludne chodit bez makeupu.

MajaZelena

Ewka--
Problemy zo zubami, zaludkom a stitnou zlazou nemam ziadne. Jedine co mam je slaba krv. Mam nejaky chronicky zapal mocovych ciest. Z toho to ale podla mna nemoze pramenit akne. A dakujem za rady.

Ma niekto este skusenosti s Dohyhexalom?

MajaZelena

Ja neviem, u kazdeho ma antikoncepcia ine ucinky... Vela zien tu pisalo o tazkom akne a ako sa im antikoncepciou pekne vyliecilo. Ja mam osemnast rokov a neviem ci to je hormonmi alebo fakt tou chorobou mazovych zliaz.Akne mam asi styri az pat rokov. Od trinastich to zacalo. Do patnastky to nebolo az tak viditelne. pouzivala som makeup. Ale teraz je to dost zle a neprijemne na pohlad. Bez Makeupu nemam ziadne sebavedomie. S makepom aspon o kusok viac. Ale ajtak to nzakryje 100% A este k tomu mne ziadne maste nepomahaju. Mala som uzivat liek Roaccutane ale nemozem ho uzivat kvoli mojej slabej krvi. Takze skusim tu antikoncepciu.Ak nepomoze uz ani toto tak neviem. Je to neprijemna zalezitost. Bez akne by bol zo mna iny clovek. Vobec si neverim.
Flakou mam uz dost. To mi zmizne (ako tak) len na slnku v lete. Btw Neviete ako sa da este zbavit flakou po akne?
Citala som ze solarko.

Ewka12

mne praveze antikoncepcia sposobovala akne, velke vyrazky zapalene bolestive,na licach a brade.Bola som na kozmetike kde mi to poriadne vycistila a ked som ju brat prestala aj akne zmizlo.
ja mam s akne problemy od puberty a mam uz 25.to nie je pubertou,akne je kozne ochorenie mazovych zliaz a treba to liecit.mozes mat problemy aj so zubami ci zaludkom,stitnou zlazou.ja som bola na gastroenterologii,kde vylucili ze to ide od zaludka,bola som na vysetrenie stitnej zlazy,ta je tiez ok,zuby som si dala opravit,z krvi zistit ci nemas v tele nejaky zapal ktory to sposobuje,potom som isla koznej,brala som kozne antibiotika Doxyhexal,nejake vodicky a vecer mast,vsetko sa mi pekne vyliecilo.len treba brat lieky ako nakaze kozna a chodit na kozmetiku na cistenie pravidelne.dolezite je nevytlacat sa sama,viem ze je to tazke ked mas bielu halvicku ale treba to nechat uschnut a liecit pripravkami,po vytlacani zostavaju jazvy a flaky a prenasas si to sama prstami potom.mne dost pomaha solarko,idem tak sem tam raz za tyzden pomaha vysusovat akne,hlavne na chrbat a dekolt mi to pomaha,najlepsie je slnko cez leto samozrejme.hadam niekomu moje rady pomozu

MajaZelena

Mam brutalne akne ktore je bolestive najprv bolo len na tvari ale teraz uz je aj na krku v dekolte a na chrbate ani nehovorim. Idem za zajra rano objednat ku gynekologicke na antikoncepciu pri pomoci s akne. Ktora antikoncepcia vam pomohla pri silnom akne ak ste niektora mali?
Uz mi to poriadne nervuje život, je to nepríjemné. Nedá sa toho zbaviť ajkeď mám tie najdrahšie kremy aj antibioticke od kožnej. Staram so o plet dokonale. Ale zial nic. Akne mam uz niekolko rokov ale teraz uz je to fakt neznesitelne. Cim dalej tym horsie a uz som z toho zúfalá...

lagunasa

caute.
chcela by som sa vas spytat na pubertu a akne.
teda ja uz nie som v puberte. len mam zatial taku skusenost ze od 18,5 roka som brala cilest asi do 21rokov, potom som isla do anglicka na pol roka a tak som nebrala nic. ked som sa vratila, uz si to presne nepametam ci az potom alebo uz pocas toho, ale objavili sa mi brutalne vyrazky na tvari ( konkretne licach). aj predtym som mala akne ale nie take brutalne. ako keby som mala na lici jeden velikansky pupak, az sa ma v skole pytali co to mam... tak som asi v 21,75 roku zacala brat znova antikoncepciu Diane. plet sa mi krasne vycistila ( aj ked jazvy ostali ale to neriesim ). len Diane sa nemoze brat viac ako rok a pol a tak som po cca roku ( neviem presne ) presedlala na Yadine a to som brala az donedavna. teraz som vysadila HAK koli mykoze.
teraz neberiem asi 2 tyzdne nic. chcem sa spytat ze aka je pravdepodobnost ze sa mi tie hnusne pupaky znova vratia... zatial este nic nebadam na tvari. kedy to mozem cakat. lebo pisete tu ze pupaky su v puberte a potom sa to umudri ked sa hormony ukludnia. ale na mna to moc v tej 21 nesedelo... tak ako to je?
diky. caute.

adicka

chcem sa spýtať na nejakú antikoncepciu na akné ale som počula že sa z nej dosť priberá že či je to pravda ??

krasavica

Jej tak to ti gratulujem, to je hlavne, neboj, vyrazky zmiznu neskor, ked sa hormony ustalia. Ja som brala regulon 3 roky, ale plet sa mi veru nezlepsila, aspon tak sa mi zda ,teraz uz mesiac neberiem a plet stale taka ista, tak uvidim, mozno este casom, ale menstruaciu som veru 2 tyzdne nedostala:(((