Problémy s dospelou dcérou

Príspevok v téme: Problémy s dospelou dcérou
Teriben

Dobrý večer prajem, potrebovala by som sa poradiť, ako sa mám chovať, ked prídem do domu mojej dcéry, ktorá žije s manželom a 4 ročným synom. Celý život sme sa o ňu dobre starali, teraz jej pomáhali s dostavbou domu, v záhrade, skratka všetko. Začala byť na mňa tak alergická, že ked jej poviem potichu v klude niečo, čo sa týka malého, vybuchne ako sopka a kričí bezdôvodne. Je pravda, že doposiaľ som jej chcela vždy radiť čo sa týka domácnosti alebo malého, no došlo to už tak ďaleko, že sa nemôžeme v klude porozprávať. Ked jej niečo poviem bežnú vec o malom, už kričí nech sa nestarám atd. Tak ja neviem o čom sa mám rozprávať. Chodím tam už menej často a to len kvôli tomu malému, no vždy to skončí rovnako. Tak ja neviem, či som ja nenormálna, ale myslím si že ona potrebuje nejkú pomoc, to nieje už normálne. Ľutujem iba to dieťa.

.

Ako nic v zlom, ale toto je presne ten dovod, preco sme s manzelkou radikalne odmietli akukolvek pomoc rodicov a postavili sme si dom sami. Nemusime byt za nic nikomu vdacni a rozhodujeme o sebe a nasich detoch podla nasho uvazenia. Ak mozem poradit, ak mate manzela, venujte sa jeden druhemu, chodievajte na vylety a pod. a dceru navstevujte iba minimalne - vtedy tie hadky radikalne znizite a nebudete tak liezt na nervy. Asi ste to tak prepiskli, ze dcere uz vadi aj normalna komunikacia - plne ju chapem a to mam aj ja dospele "dieta".

Sejla

no ona má totiž už akosi svoj život a svoje názory na výchovu a starostlivosť, vyzerá to tak, že možno aj nejaké stresy, o ktorých vy neviete, možno nezhody s manželom, práca, hoci čo, ale takéto veci sa proste rodičom nehovoria:) Na vašom mieste by som jednoducho plnila úlohu starej mamy, čiže malého sem tam postrážila, kúpila mu hračky, slakosti, ale všetko s mierou a nenútene, len v rámci pomoci vašej dcére. Rady ohladom výchovy a domácnosti si asi nechajte pre seba, ono to totiž môže vyznieť ako kritika. Ak bude vaša dcéra nejakú potrebovať, sama príde a spýta sa;) Naozaj neviete vymyslieť nič iné, o čom sa rozprávať? :)