Exostóza

Príspevok v téme: Exostóza
lola001

ahojte, trapi niekoho tato choroba? mna velmi vystrasila, mam za sebou tazky zaciatok noveho roka...
Diagnostikovali mi exostozu stehennej kosti ... je tu niekto s podobnou diagnozou? Ja som sa rozhodla podstupit operaciu...zaujimalo by ma kolko sa budem zotavovat po operacii ... dakujem za odpovede

Mariana

Dobrý deň.
Môj syn ma tuto chorobu od 3r.už sme po 5operaciách a stale nás čakajú dalšie...Má mnohopočetnú exostozu aj vnútornu aj vonkajšiu...Máte nejaké nové poznatky..??
Dakujem za odpoved.

Lum

ahojte,

chcel by som sa vas opytat bol niekto operovany (operecia exostoza) v kosiciach ? ak ano bol niekto v fakultnej nemocnici - nova nemocnica ? alebo z vlastnej skusenosti co odporucate ? bol som tam na odporucanie od ortopeda.

matamalavba

ahojte bojovníci, teda dúfam, že tu ešte niekoho z vás stretnem.
Môj priateľ má vašu chorobu a chceli by sme bábätko. Ja sa však bojím, aby ju nezdedilo. Priateľ má aj zahnutú vretenú kosť a ruku kratšiu o 2 cm. Jemu zakázali akýkoľvek šport už v detstve.

Ako to bolo s vami? Športujete? Dá sa to vôbec? Nebude nám to dieťa raz vyčítať? Bojím sa, lebo nechcem aby trpelo bolesťami...

tina6

Mam 24 rokov. Diagikovali mi to asi v 3rokoch. Odvtedy operacie kontroli vysetrenia. A uspesne to taham na dalsiu operaciu. Dost mi to komplikuje pohyb ruky mam dost pomale s nohami problemy. O chrptici ani nehovorim. Bolesti mam stale. Som kvoly tomu aj na invalidnom dochodku. Ale da stym zit a netreba sa tomu podvavat ale vysmiat. A nebojte sa operacii a ak su potrebne tak nevahajte a chodte do toho.

Juraj.V

Dobry den mam 28 rokov mal som exostoza choroby rasli mi kosti pred 14 rokmi asi 1998 som casal codit na operacii, operovali ma nohy 2 krat, rebla, a ruky teraz mizacala riast znova na lava na klb.

nevie niekdo dobreho doktora ? brno. ci banskej bystrici ?

adri19

Ahoj lola001,
ja som ešte stále nebola na tej operácii, ked som sa chcela objednat, tak mi povedali že to budem musieť dlho čakať, no a medzitým som odcestovala do zahraničia. A ty ako? už si po operácii? Ak áno, tak daj vedieť ako bolo, priebeh vyšetrení a tak. Ďakujem :D

pepo_pp

Ahojte chcem sa spýtať či ma niekto vyrastky exostozu na rukách a či aj na prstoch ruk a ako sa s tim vyrovnal pripadne ako tento problem riešil

will51

Ahoj to s tou zmluvou nechaj tak...aj taknepojdes hned na operaciu.. mozno az o par tyzdnov...a vtedy si mozes dat pnku..nemusis hned rusit zmluvu...povedy veducemu co je vo veci a myslim ze to pochopi. U mna boli veduci vzdy ustretovy a v zamestnani mas narok na pnku nemozu ta vyhodit preto. Tej operacie sa neboj. Ja som uz po dvoch za toto leto. Drzim palce