Lieky na alergiu

Príspevok v téme: Lieky na alergiu
Nikkaaa

hellou, ak ma niekto nejake skusenosti zaujmal by ma najma Rupafin, asi tri mesiace alebo 4 som ho brala kazdy den avsak zda sa mi, ze som z neho unavena, ran nedokazem vstat atd..cize som ho zacala sama brat miesto kazdy den kazdy druhy den
udajne mam alergiu na prach, zmesy trav,brezu atd atd..avsak ja nevideil skutocne ZIADNY rozdiel ked si liek vecer dam alebo nedam,mam len nonstop zapchate dutiny, ale nemam nadchu
nemate niekto taku skusenost? pripada mi strasne zbytocne tie lieky brat, hovorila som to aj alergologovi ale on povedal, ze uvidime o dva mesiace...

Radovan555

Ono ak si ju nedas raz, samozrejme, ze nemusis hned citit, ale ak by si si ju mozno nedala 3-4x, vysledok by uz bol badatelny. Co sa vsak tyka tej unavy, rovnako som to maval, predsa len je to chemia a pre telo to nie je uplne prirodzene a lieky mavaju vedlajsie ucinky. Ja som presiel na Stopalerg (stopalerg.sk), prirodne zlozenie, ucinok rovnaky, cena pre mna prijatelna, skus pozriet, hlavne kvoli tomu zlozeniu to moze byt pre teba dobra nahrada.

nikkaaa

dakujem za rady:) ja sa toho trochu aj bojim lebo ja to mam spojené aj s ekzemom co mám od narodenia preto neviem či to mozem ignorovat aby yo neprerastlo nebodaj do dakej astmy. a este otazka nevadí že to beriem každý druhy den miesto každý den? lebo mne to fakt nepomaha

M 25

akoby som čítala o sebe! :D

ja som skúšala Aerius, aj Rupafin. ale presne ako píšeš, necitila som zmenu, ked som si ho po niekolkých mesiacoch na pár dní nedala.. proste nič..
upchatý nos, svrbenie očí, kýchanie je skoro stále ..

tak treba asi iné

RNG

Rupafine/rupadatine uvadzaju ako nesedativny/neuspavajuci antihistamin, ale prave v popise jeho bocnych ucinkov je somnolence/spavost a fatigue/unava
en.wikipedia.org.
Samozrejme okrem potlacania symptomu, tj histaminovej reakcie nerobi nic ineho.
Na potlacenie histaminovej reakcie je aj quercitin(3 x 500 mg) boswelin( 2 x 500 mg) a ine, ale dobre je ich kombinovast aj s cistenim tela od zamorenia alergenmi a to napr roznymi enzymami, napr 3 x 120 000 jednotiek serrapeptazy, alebo inych silnych proteolytickych enzymov.

lost

fuuuha, tak to je tazke :)
poviem ti tak, zacni o tomto probleme s alergiami patrat na nete a dozvies sa vela..
mne samemu dali diagnozu ze aleria na prach pel a ine 3,14coviny..
bolo zle, uz je lepsie, bol som aj na nejakych tych injekciach - ci pomohli alebo nie, neviem, zacalo sa to zlepsovat odkedy som ciastocne zmenil nazor na zivot/svet a realitu, prestal som ju brat vazne, zacal som ignorovat tieto priznaky a neskor som to aj naplno otestoval, dychal pel priamo, dychal prach priamo a podobne a priznaky boli minimalne :) ak nie nulove (uvidime na jar, dam vediet, napr 30.5.2013 :P )
ale pochodil som aj vela alternativych lekarov, ktovie ci aj to pomohlo.. (asi len minimalne)
ale co je hlavne, stavil som na "vyliec sa vlastnou hlavou" tj pozitivnym myslenim :)
ludia to zatracuju ale pozri sa na to tak, ze nemas co stratit..
ale urcite zalezi od toho, v akom stadiu to mas..
dolezite je bojoat na tak vela frontoch, ako sa len da..
niekto odporuca nebyt v takom prostredi, no naopak niekto (aj tie vakciny su na takom principe) odporuca jemne davky alergenov, niekto odporuca more, niekto lieky, niekto homeopatiu, niekto alternativnomedicijne kvapky a niekto pozitivne myslenie / ignoraciu v najvacsej moznej miere (ale tu pozor, ak to skodi, tak okamzite s tym prestan, nie z toho robit samovrazdu)..

RNG je dost dobry v tomto a ma kvalitne clanku, napr tu: -odkaz odstránený-

Ale hlavne, a toto je EXTREMNE dolezite, nestracaj nadej a vieru ;) ver mi, to pozitivne myslenie a VIERA (nemusi byt nabozenska, ale pozitivna), musi fungovat, aj ked to odbornici zatracuju (cim dalej tym menej lebo sa to ututlavat neda, chacha..), kedze ako byvaly alergik s riadne pasivnou pomocou zvonka (okrem tych vakcin, na ktore som aj tak chodol halabala..) zijem v riadne prasnom prostredi (nechce sa mi utierat prach a vysavat) a mam psa, ktory donesie domov 10x viac prachu a spim s nim pod jednou perinou.. takze .. :) hlavne nestracat nadej a vieru, o tom to cele je, resp. to je najdolezitejsie ;)