Rozmyslali ste niekedy o samovrazde?

Deria

pravdupovediac vazne som tom vlastne nerozmyslala. napisala som to preto, aby si kazdy, kto pomysla na samovrazdu uvedomil, ze nezijeme len sami pre seba a kolkym by sme tym ublizili. vzdy si treba pomysliet, ze su este horsie veci na svete ako ten nas vlastny problem a vsetko sa da nejako riesit. a skor ci neskor musi nastat zakonite zmena. lebo tak to je - po dazdi vyjde (skor ci neskor)slnko.:)

eliska7

Deria a Marecek25 akou formou by ste sa zabili ak by ste si mali vybrat? Napiste viac o tych myslienkach a ake veci im predchadzali.

Marecek25

Každý deň nad ňou rozmýšlam...ale neodhodlám sa k tomu, stále čakám, že sa niečo zlepší. A samozrejme nechcem narobiť starosti rodine

lost

okoloiduciXY

nj, ok, verim ti :D ale aj tak som radsej ja osobne za volantom/kormidlom ako byt len spolujazdec :D i ked paradoxne vezmi si ze napr som na nejakej ceste, a nemam skusenosti, ale ak to mam vo vlastnych rukach, citim sa bezpecnejsie, ale to je len klam, iluzia :) proste paradox.. zaujimave, mozno to prudi z toho, ze nikomu proste neverim.. uz len ked mi niekto ponukne nieco ako vodu/drink cokolvek, tak mam paranoju a nieto este v takych situaciach :D

lost

Ale mne islo o to aby ma nikto nikdy nenasiel :D inak by som si proste kupil zbran ci isiel do svajciarska na poslednu cokoladu a poziadal o smrt injekciou :D
ale ako 15/16 rocny by som si mohol kupit maximalne tak horalku a nieto este choko zo suisse :D
ale ake myslienky, no rodicia tu skolu (gymnazium) brali prilis vazne, teda bud ja malo vazne alebo nieco medzi :) a snazili sa mi vsetko zakazat (paradoxne, bratovi teraz nezakazuju nic :D poucili sa ? nemyslim si ze som nieco niekedy dal najavo, v tom som uz totiz dost expert aby som si co chcem nechal pre seba), alebo sa zmenila doba a lahostajnost kontaminovala vyfukove plyny v mestach a na dedinach alebo co :) to je jedno
cize ake myslienky, no nic ma nebavilo, ale nie ze by som bol na okraji mosta, az tak blizko nie, neviem povedat ako blizko, no o nic som sa nepokusil..
skor ma zaujima odkial prudia take myslienky, ci je to nejaka vada v mozgu jednotlivca/jedinca alebo psychicke kobercove bombardovanie a systematicke nicenie reality z vonkajsieho prostredia (rodina, skola, spolocnost)..
ale neverim ze by sa niekto chcel odstrelit len tak, to je proti zakladnej logike zivota, cize vada to byt nemoze, skor by som povedal ze je to fatalne zlyhanie spolocnosti (skoly, rodiny a okolia)...
ale zaujimalo by ma, ake by to bolo, napr ak by som vybuchol, ci by som citil teplo, alebo proste by "zhaslo svetlo" a podobne :)
ale tak, to asi nikdy nezistim, jedine ze by na mna padol cierny peter a bol v blizkosti nejakeho fanatika/teroristu :D
ved uvidime
ale uprimne, smrti sa nebojim a ak by som videl takeho teroristu, tak by som prisiel za nim a povedal mu Fuck your (sem dopln cokolvek v co veri alebo preco sa chce odpalit) a stlacil tu spust za neho..
Pretoze tak ci tak by to stlacil, ale ten strach v jeho ociach by mi fakt stacil k tomu, aby som zomrel s obrovskym usmevom na tvari :D
principialne, lebo to nepredpoklada a ocakava strach vo mne a nie naopak..
obcas aj vyhladavam take situacie, ale tazko, lebo neni ich vela :D mozno by som ale mal navstivit nabuduce nejaky Bronx v New Yorku :)

okoloiduciXY

ak si myslíš že by som do svojich problémov ťahal druhých, alebo niekoho dokonca ohrozil, tak si veľmi ďaleko od pravdy. chladnú hlavu si viem zachovať aj keď sa to druhým občas nedarí. a dopravné prostriedky môžeš využívať kľudne ďalej :)

eliska7

Smrt utopenim/umrznutim asi nebude ten najprijemnejsi sposob. Povedala by som, ze parti k tym horsim. Ake si mal myslienky lost ked si exceloval v skole?

lost

okoloiduciXY, dufam ze z teba pilot ani sofer autobusu nikdy nebude !!! :P :D

ja som take maval casto, ked som "exceloval" v skole :D ale moja fantazia je strasne obmedzena a nedokazal som prist na ziadny efektivny sposob.

I ked teraz su v kurze udajne vyletne lode (v oceane by ma asi tazko nasli, haha).. ale nemam rad studenu vodu :) a v teplej by sa zomrieralo ukrutne dlho..

okoloiduciXY

keď sa pozerám z okna, tak si niekedy predstavujem ako by vyzeral pád z pohľadu prvej osoby. alebo keď idem na vlak, aké by to bolo urobiť na peróne 2 kroky naviac. podobné myšlienky mávam od nepamäti ale nikdy bych sa asi nezabil, i keď som nad tým občas kedysi rozmýšľal. toť vsjo k téme asi :)