Rozmyslali ste niekedy o samovrazde?

[zruseny22]

Ahojte, necitala som vsetko, ale suhlasim s tym, ze clovek, ktory chce spachat samovrazdu- nezaobera sa tym, komu tym ublizi. Je to asi sobecke, ale vtedy skor clovek mysli na svoje "oslobodenie", ked uz nevladze ako dalej.
Ja mam za sebou 2 neuspesne pokusy, skoncila som na JISke a musim sa priznat, ze som vazne nemyslela na inych.
Myslienky na samovrazdu mam stale, uzivam aj lieky, ktore ale nepomahaju.

eliska7

A ake mate myslienky, ako by ste to spravili, ake veci u vas na to vplyvaju - katka, mimulus, javor?

Ja si myslim, ze ak ten clovek neumrel tak si mohol byt vedomy svojich problemov, ale ak uz raz umrie tak si ich vedomy nebude. Myslim si, ze po smrti je to iste co pred zivotom. Bol si niekto z vas pred svojim narodenim vedomy svojich problemov v predoslom zivote? Asi nie. To iste je podla mna po smrti. Prazdnota, ktora je pre mnohych ovela lepsia nez utrpenie na tomto svete. Neviem kolki z nas mozu povedat, ze su spokojni so svojim zivotom a ze by svoj zivot nechceli zit inac ak by mali moznost. Viac ludi mi uz povedalo, ze by radsej ani na tomto svete neboli ak by si mohli vybrat a navonok sa ti ludia vobec nemali zle...

javor24

tiez som mal obdobie ked som mal taketo cierne myslienky a este stale sa obcas objavuju.. dokonca aj viem ako by som to spravil ak by som dospel k tomuto kroku, ale tajne dufam, ze k tomu nikdy nedojde..
inac na tuto temu je velmi zaujimava kniha "zivot po zivote" kde su opisovane pribehy aj ludi, ktori sa pokusili o samovrazdu a prezili klinicku smrt, tito ludia tvrdia, ze aj pocas klinickej smrti stale si boli vedomi tych svojich nevyriesenych problemov, pre ktore ukoncili svoj zivot, a tiez citili ,ze uz s tym problemom nikdy nebudu moct hybat, cize to predpokladane "uvolnenie" od svojich problemov neprislo.., stale sa citili nestastni a bolo to o to horsie, ze uz s danym problemom nemozu pohnut..
a prave aj to ma scasti nakoplo aby som sa nikdy nedostal k bodu ked uz niet navratu..

Katka49

mne tiež bejahú po rozume strašné myšlienky, aké by bolo, keby som spáchala samovraždu!! Neviem, či by som to dokázala, pretože viem ako by trpeli moji najbližší....V ničom sa mi nedarí, mám čudné myšlienky, bojím sa ich...

eliska7

V com si nasla motivaciu na realizaciu svojich planov? Uz dlhsie si vsimam zaujimavu vec, ze cim viac ludia maju, tym su nevdacnejsi a tym chcu viac. Napriklad taky bezdomovec je rad, ked ma vobec kde prespat a co do huby a na druhej strane su ludia, ktori su na tom podstatne lepsie a stale sa im mali. Clovek ma nevdacnost asi vrodenu vo svojej povahe...ale vratme sa k hlavnej téme. Viem, ze aj ludia, ktori su na tom momentalne dobre mali doby ked na tom boli ovela horsie a taktiez si myslim, ze neexistuje clovek, ktory by nikdy nepomyslel na samovrazdu. Urcite aj v tvojom živote v minulosti bola doba, kedy ti napadla ta myslienka Deria a to by ma zaujimalo...

Deria

aj tak si myslim, ze robis skoro uzavery. vies co, prestan sa lutovat a radsej rob na sebe, hladaj napady a moznosti. hlavne, neprepadni depresiam. necakaj, ze sa vsetko hned obrati, ak sam negativne myslis. priatelia, znamosti a nove kontakty ti nepridu same domov. niekto musi robit na realizacii svojich planov aj cele roky

Marecek25

Mám známych, priateľov, ktorí to všetko majú. Či už si to sami zadovážili, alebo im rodičia pomohli. Po výške získali dobrú prácu v dobrých firmách s dobrou možnosťou rastu. Nedá sa mi s nimi neporovnávať, lebo sa necítim od niektorých horší. A teraz mi niektorí dávajú najavo, kde som ja a kde sú oni. Zožiera ma to...A som v zahraničí, lebo PENIAZE...
Deria ale to sú neni ani sny, to je bežný život mladého človeka..