Rozmyslali ste niekedy o samovrazde?

Deria

marecek, ved ty si mlady clovek, mas zivot pred sebou! a preco by si mal mat v 25-ke uz vsetky sny splnene? kto to ma? veru malokto. vedz, ze vzdy sa najde riesenie, prilezitost, nahoda....zivot je plny prekvapeni, aj ked sa ti to momentalne nezda. ja som tiez v zahranici, zijem tu uz dlho a tiez som prezila tazke chvile a teraz som spokojna. jeden cas som to videla beznadejne a moj zivot sa obratil uplne inym smerom, co som vobec netusila.

eliska7

Asi len velmi malo ludi ma v 25 rokoch na Slovensku vlastny byt a auto ak si na to zarobili sami a nedostali to od rodicov ako niektore zbohatlicke deti. Studoval si na VS, aky odbor? Preco si v zahranici ked chces byt na Slovensku, v akej krajine si a aku tam mas napln prace?

Marecek25

25, v tomto veku som už chcel mať slušnú prácu..nevyšlo mi to čo som chcel...a už mi to asi nevyjde, lebo asi ani nie som absolvent, ani nemám prax...chcel som mať vážny vzťah, plánovať spolu budúcnosť..chcel som sa osamostatniť, mať vlastný byť, auto...normálne bežné ciele mladého človeka...a hlavne som chcel byť doma na SVK...miesto toho som v p... v zahraničí, nemám tu nikoho, robím robotu čo ma nebaví, s ľuďmi ktorými si tam nerozumiem...jediné čo mám je, že som sa osamostatnil a mám "vlastné bývanie"

Deria

isteze samovrahovia neuvazuju nad tym, komu by tym ublizili, pretoze jednak toho nie su v tom zufalstve schopni alebo nema nikoho, (alebo si to len mysli, ze nema)koho by to trapilo.
a co sa tyka toho placu, ked nam niekto zomrie.....samozrejme, ze placeme v takej situacii nad sebou. ten clovek nam chyba a nie my jemu, je to tak.

eliska7

Kolko mas rokov Marecek25? Ake mas nesplnene ciele, sny a problemy? Rozmyslas nad samovrazdou vecer, po prebudeni, pred spanim...?

Marecek25

A ešte k tým myšlienkam na samovraždu. Keď mi je najhoršie a myslím na to, že sa už už pôjdem zabiť, cítim takú úľavu. Nietszche má na to dobrý citát: Myšlienka na samovraždu je silný útešný prostriedok. Človek s ňou prežije hociktorú zlú noc.

eliska7

Myslim, ze tym, ktori rozmyslaju o samovrazde je to uplne jedno ci tym niekomu ublizia. Je to vlastne aj hlupost povedat, ze ten kto spachal samovrazdu tym niekomu ublizil pretoze kazdy zije zivot sam za seba a sam si o nom rozhoduje. Raz som pocula myslienku, ze ludia, ktori placu na pohrebe neplacu nad zosnulym, ale placu sami nad sebou. Ked sa nad tym zamyslis, je v tom velmi vela pravdy.

Marecek25

Ja by som sa nejak otrávil, najlepšie kyanidom, alebo by som si zohnal zbraň a zastrelil sa. Predtým by som si ešte nejak užil život, každému by som povedal, čo si o ňom myslím.

A čo tomu predchádzalo? Problémy v rodine, posratý život, sklamanie, nesplnenie svojich snov, cieľov, samota.