Lekari, zdrav. sestry ale aj ludia v zdravotnictve - vas nazor

Príspevok v téme: Lekari, zdrav. sestry ale aj ludia v zdravotnictve - vas nazor
lekarka112

rozmyslam nad studiom mediciny, alebo ineho zdravotnickeho odboru.
Viete mi poradit co robit po studiu, ci sa mi oplati ist na tu medicinu a denne 6 rokov studovat a potom mat plat z ktoreho ledva s rodinou vyzijem. Bude to stat za tu drinu??
Mate nejake znameho lekara alebo niekoho kto robi v zdravotnicte? prosim o vas rady, skusenosti a nazory.
DAKUJEM

porisko

700 v cistom je nic, na to, ze niekto derie zadok 6 rokov nad knihami, zadlzi sa atd, nemoze normalne zit, lebo skola-skola-skola, tak 700eur si mozu strcit. Nastastie ziadny lekar nema biednych 700eur, ale podstatne viac.
"lekarka", co sa tyka atestacii, pouzi google.

lekarka112

vazení ja viem ze byt lekarom je poslanie, a urcite by som nesla studovat medicinu len kvoli peniazom, ale samozrejme ma zaujima aj plat v zamestnani ale ak niekto viete mi vysvetlit aky je rozdiel s tou atestaciou a pod.? :)dakujem za vase nazory, aj ked ste to asi mnohí zle pochopili...

Iba Katka

No, je to vyše 730 v čistom, veľa rodín má toľko z platu dvoch dospelých ľudí. Nevravím, že je to zlatá baňa, ale o tom medicína predsa nie je, ale slovné spojenie "ledva vyžiť" tam tiež nepatrí.

Nela41

Kašli sa na to. Takých ako ty na škole nepotrebujeme ;) To je poslanie nie zlatá baňa. A medicína nie je niečo nad čím začneš len tak rozmýšľať!!

nirv

961 eur v hrubom po piatich rokoch štúdia, čiže asi 600 v čistom, no nič moc ale oproti 400 v hrubom za pasom je to asi slušne :)

Iba Katka

jan11 asi to je minimálna lekárska mzdu a nie minimálna mzda pre bežného človeka.
Od 1.1.2013 to opäť stúpne na 961 – neatestovaný / 1769 atestovaný lekár (minimálny základný plat).
zdroj: www.lekari.sk

No hej, ledva vyžije :D