Lekari, zdrav. sestry ale aj ludia v zdravotnictve - vas nazor

Príspevok v téme: Lekari, zdrav. sestry ale aj ludia v zdravotnictve - vas nazor
lekarka112

rozmyslam nad studiom mediciny, alebo ineho zdravotnickeho odboru.
Viete mi poradit co robit po studiu, ci sa mi oplati ist na tu medicinu a denne 6 rokov studovat a potom mat plat z ktoreho ledva s rodinou vyzijem. Bude to stat za tu drinu??
Mate nejake znameho lekara alebo niekoho kto robi v zdravotnicte? prosim o vas rady, skusenosti a nazory.
DAKUJEM

Nela41

V 3. ročníku začína klinická vyúčba teda chodíš po oddeleniach v nemocnici a postupne sa vzdelávaš v rôznych odboroch. Ja som len prváčka, takže toto ma ešte len čaká. Prvý ročník nie je ťažký. Stupňuje sa to neskôr..vidím to na ľuďoch z vyšších ročníkov, ale nie je to nezvládnuteľné. Mňa to štúdium veľmi napĺňa a špecializáciu chcem v chirurgii prípadne neonantológii

lekarka112

myslim, ze prax je od 2 alebo 3 rocnika, no dalej netusim. Ale ked vidim tych medikov na OUSA v BA, tak fakt neviem co si mam o tom mysliet...a ano mas pravdu vsetci hovoria ze to studium je nezvladnutelne, a ja netusim ci sa na to dat, alebo radsej ist inou cestou...Nela ty budes mat aky obdor (myslim, cim sa budes zaoberat) co ta bavi?

Nela41

Ak ti nejde o plat tak kašli na tieto reči aj na toto fórum a uč sa na prijímačky.
Ja medicínu študujem. Je to to najkrajšie čo ma v živote stretlo, ale ľudia ti budú stále hovoriť, že je to nezvládnuteľné, že je to celý život nad knihami a že kým si spravíš atestácie budeš šedivá popritom väčšina o medicínu ani nezakopla a hovoria to štýlom jeden raz povedal...

Ak máš pre to cit a vieš, že je to to čo chceš smelo do toho! Ja som najšťastnejší človek od kedy som na tej škole

lekarka112

no tak toho sa fakt obavam, preto by som potrebovala aj nejake nazory cudzich ludi, lebo neviem si predstavit tych 6 rokov teda ja si ich predstavujem ako vkuse sedim doma v izbe a ucim sa a jedine z toho mam husiu kozu ostatné by som zvladla :)
a to vyhorenie zazil uz asi kazdy z nas len je otazke kolko krat za tych 6 rokov ho medici zazivaju _:(

porisko

ak si naozaj zapalena, tak je to fajn, ale fakt pozor na vyhorenie! medicina je v prvom rade sprevadzana silnym pocitom frustracie az bezmocnosti a to je velmi krehky a narocny teren.

lekarka112

cize specializacia a potom atestacia...aha
a knihy do konca zivota na tom som pripravena :) s radostou...ja tuzim po misii v Afrike totiz to :)
a myslim, ze to co ludom pomozes to sa ti aj vrati! :) niekto z vas tu studuje medicinu?

porisko

ked skoncis medicinu, tak si doslova nic. Vtedy sa vsetko len zacina. musis sa zacat specializovat, zaradit do atestacneho konania. cize dalsie roky studia. aj ked sa specializujes, tak musis dalej studovat, bud robit dalsiu atestaciu, alebo formou povinneho postgradualneho vzdelavania.
cize knihy do konca zivota :-D
samozrejme, ak sa niekam po atestacii dobre zasijes, mozes prevegetovat az do dochodku.
no a pomoc ludom-na to si daj pozor, lebo vyhoris ako zapalka velmi rychlo :-D

lekarka112

ja som hladala, len najlepsie by bolo pocut nazor nejakeho lekara, alebo niekoho, kto si tym presiel vies :) a tak to studium je fakt drina ale pomahat ludom som chcela vzdy! len nemam v tom celkom jasno