Zomrel mi otec

Príspevok v téme: Zomrel mi otec
Flo252

V lete som odisla pracovat do zahranicia a kym som tam bola, zomrel mi otec. Nebol chory, bolo to neacakane umrtie.Takze som sa vratila domov, a zijem teraz uz len s mamou. Okrem toho ze sa stale poriadne neviem z toho spamatat, lebo to bol najlepsi clovek, akeho si v ulohe otca viete predstavit, neviem co mam robit dalej,so zivotom, so vsetkym. Koncim 5. rocnik VS,mala by som si najst cim skor pracu (o podmienkach, ake teraz v ramci pracovnych miest su, ani nehovorim), ale mam pocit ze sa tu zadusim. Mam moralnu zodpovednost voci mame, nechcem ju tu nechat samu, pretoze viem ako by skoncila, vidim to uz teraz, ked sa vrati z prace, sadne si pred televizor a zaspi. Ziadna motivacia, nic. Ale nemozem tu ani ostat, chcem sa vratit naspat do zahranicia a mozno jej tak aj pomoct financne, ale to ze by som odtialto odisla je u nas tema, ktora je tabu. Bud to skonci emotivnymi vylevmi, ze sa len zbavujem povinnosti voci rodine, alebo hadkou,ale tato existencia tu ma kazdy den nici. Prosim poradte,alebo niekto, kto si presiel podobnou situaciou, potrebujem naozaj pomoct, lebo neviem kam sa pohnut. Dakujem

Flo252

Alex...ja som tiez nad tym rozmyslala, ale chodit na vikendy domov, to budem dalsich niekolko rokov zit zivot studenta v intrakovom style "nikde doma". Ja som bola konkretne v Londyne, a keby som sa tam mohla vratit chodim domov tak casto ako by bolo mozne, letenky teraz niesu take drahe ako kedysi, ale nevidim to ruzovo. Je to zle, akonahle sa zmienim o anglicku tak den skonci katastrofou, ale ak budeme pokracovat v zivotnom style, aky mame teraz, tak mam pocit ze tu zahynieme obe.

alex674

a čo keby si mamu zobrala so sebou do zahraničia? keď vravíš že tu nikoho nemáte, nebolo by vám tam lepšie spolu?

alex674

mne sa stalo presne to isté, otec zomrel náhle ked som bola v zahraničí. Prišla som domov nastúpila na Vš pretože doma by som si robotu nenašla a po škole tiež neviem čo budem robiť... chcem odísť preč ale tiež nechcem nehať mamu doma samú... vôbec netuším ako to budem riešiť... ale najpravdepodobnejšia je varianta že budem v zahraničí nie daleko a na víkendy aspon chodiť domov...

Flo252

Chapem, co mi radite a verte tomu, ze s tym bojujem kazdy den. Naozaj ju tu nechcem nechat,pretoze tym ze nemam surodencov, vzdy sme fungovali vsade len my traja s ocinom, no vedela som, ze keby sa rozhodnem jeden den odist, oni ma podporia a bude im spolu dobre. Nechcem tu ostat, nic okrem nej ma tu nedrzi. Mala som aj priatela, 3 roky, ale to skoncilo a ked som bola v lete prec, pred tym ako sa to stalo, mala som pocit, ze vsetko je mozne, ze niekde vonku je lepsi zivot ako tu, nasla som si tam priatelov, s ktorymi som stale v kontakte,mam sa kam vratit. Mam pocit, ze cokolvek spravim bude zle riesenie, tu doma budeme nestastne obe, ked odidem budem sice spokojna ze som prec, ale budem nestastna ze som ju tu nechala.

DOBROTA

Snaz sa byt trpezliva,pochop aj maminu tvrdis,ze ocko bol ten najlepsi clovek v ulohe ocka,tak urcite mal aj on s maminou pekny vztah a ked to prislo tak nahle,tak mamina sa stym tazko vyrovnava a myslim,ze sa s tym nikdy nezmieri.Ale neda sa to preklenut v takom podla mna kratkom case.Bolo by dobre,zamestnat sa tu na slovensku aj ked je to v dnesnej dobe velmi tazke ale da sa urcite nieco podniknut.Ver ze aj ty nadobudnes z toho dobra pocit,vela sa s maminou rozpravajte a vsetka ta obeta sa ti vrati,podla mna to nie je citove vydieranie,viacej ludi si da viacej podpory a lahsie sa potom zvlada take tazke obdobie,Budte si navzajom oporou ocko by bol urcite na teba hrdy....

pomoc200

Rozhodne teraz nemôžeš kvôli tomu sedieť len doma, čo zatiaľ tebe bude unikať život a príležitosti. Takto to nejde, veľmi rýchlo by si takýmto životom upadla. Keď chceš ísť preč, tak si tiež myslím, že by si to mala využiť, už keď máš tú možnosť si niekde zarobiť. Mama sa musí dať sama dokopy, nemôžeš jej teraz kvôli tomu robiť nejakú ´´pestúnku´´ a strážiť ju, či sa jej niečo nestane. Je to tvrdé, ale naozaj to takto nemôže pokracovať, ako to vyzerá u vás teraz.

mate59

myslím, že je to citové vydieranie od mamy.Je to od úmrtia asi pol roka, čo je čas, kedy by sa mal človek so stratou najbližšieho človeka už vyrovnať.
Ak ťa to ťahá von, choď pracovať do zahraničia,mame potom možeš pomáhať finančne a ona sa s touto skutočnosťou časom tiež zmieri.