Riesenie sociálnej fóbie

Príspevok v téme: Riesenie sociálnej fóbie
peace

Ahojte, dlho, moc dlho som stravil pri PC studovanim ucinneho riesenia a liecenia socialnej fobie. Bohuzial som sa stretol iba s nazormi typu : psycholog urcite pomoze, psycholog nepomoze, treba psychiatra, psychiatra nie lebo AD su navykove a po vysadeni sa to vrati a mohol by som pokracovat hodne dlho.. Zaujimalo by ma ci sa najde niekto, kto sa SF zbavil a ma od toho pokoj, resp. niekoho komu sa jeho stav vyrazne zlepsil. Viem ze sa tato tema uz riesila ale verim tomu ze musi existovat nejake riesenie, mozno nie zapadna medicina ale nieco ine, nove. Chcem sa toho uz konecne zbavit a urcite aj vsetci ostatni co tym trpia. Dakuejm za odpovede :)

Magy

sf je z hladiska pricin velmi komplexna porucha, neda sa jednoznacne povedat: toto pomaha a toto nie. pri kazdom pripade sa postupuje velmi individualne a hlbkovo.
mne sa to podarilo zvladnut, ale specifika mojho pripadu budu naisto odlisne od tvojich. kazdopadne, pokial chces, napis mi e-mail. adresu najdes pod mojim nickom.

Mimulus

Ako sa môže človek priblížiť k niekomu kto má SF tak aby mu neublížil?Aby sa necítil v jeho spoločnosti nepríjemne? Aby nemal až takú úzkosť a strach. Ak mi na takom človeku veľmi záleží môžem a dokážem mu nejako pomôcť???

zoe23

nirv - nie vždy je to o plachosti, čítala som príbehy ľudí so SF, ktorí boli sebavedomí a dostali SF (aj keď dostať nie je veľmi trefné slovo)

nirv

Sociálnej fobie sa nezbavís, nakoľko plachost je povahova crta, môžeš sa iba naučiť s tým pracovať, ovládať sa, nájsť si pomocné barlicky ale ah tak ten strach v tebe bude.

peace

No kazdopadne dakujem za pripevky :)Jedna vec je prekonavat sa ale to nikam nevedie(aspon u mna)Prekonavanie ma zmysel vtedy ked chces schudnut a podobne ale nie pri SF... To sa ti potom stane to, ze pride este vacsi a horsi stres. A k tym pomstychtivym, arogantnym, karieristov, ohovaracov a podobne je cim dalej tym viacej.. je to asi dobou ale myslim si, ze sa nemozes len tak zmenit na taketo nieco pokial to tak necitis, vzdy ta bude brzdit to, ze vies ze by to tak nemalo fungovat.. no nic nema asi zmysel tu nad tym polemizovat:) Som zvedavy ci sa najde niekto, kto sa z toho dostal (asi zazrakom) a zije normalny plnohodnotny zivot.

ebi7777777

Mimulus - áno a mám pocit, že ten citlivý a dobrý človek má na výber iba dve cesty:
1. začne byť taký istí egoistický, bezcharakterný, zlí, pomstychtiví ako tí "druhí",
2. alebo začne mať sociálnu fóbiu a depresie.

Mimulus

ebi7777777 - Dobrý a citlivý človek už jednoducho nemá v tomto svete šancu prežiť. Všade je plno stresu, chudoby, márnivosti, ľudia sú zlí, pomstychtiví, arogantní,egoistickí a všade okolo je ešte ako na porazenie veľmi veľa stresu.

ebi7777777

ako vidím sociálna fóbia sa čoraz častejšie objavuje, prečo?
Môže to byť kvôli tomu, že v tejto dobe sú ľudia závistlivý? ohovárajú za chrbtom a pri tom sa tvária milo? Chcú dať dole druhého, nekalými praktikami, len preto, aby oni boli úspešný?
denno denne sa s tým v práci stretávam, dosť ma to niekedy raní, ale nakoniec snažím si to nevšímať a ide to našťastie.
Myslíte, že to bude tým? Alebo čím to je?