Riesenie sociálnej fóbie

Príspevok v téme: Riesenie sociálnej fóbie
peace

Ahojte, dlho, moc dlho som stravil pri PC studovanim ucinneho riesenia a liecenia socialnej fobie. Bohuzial som sa stretol iba s nazormi typu : psycholog urcite pomoze, psycholog nepomoze, treba psychiatra, psychiatra nie lebo AD su navykove a po vysadeni sa to vrati a mohol by som pokracovat hodne dlho.. Zaujimalo by ma ci sa najde niekto, kto sa SF zbavil a ma od toho pokoj, resp. niekoho komu sa jeho stav vyrazne zlepsil. Viem ze sa tato tema uz riesila ale verim tomu ze musi existovat nejake riesenie, mozno nie zapadna medicina ale nieco ine, nove. Chcem sa toho uz konecne zbavit a urcite aj vsetci ostatni co tym trpia. Dakuejm za odpovede :)

Magy

mily xxyyxy.
za prve, uz len to, ze tu nieco propagujes a pritom sa skryvas za umyselne anonymny nick, ti neverim.
za dalsie, pises ze "(nie som žiadna sekta, ale pravá viera - kresťan katolík"

to znamena, ze vsetky ostatne viery su neprave?
huppsss... ale ved to, ze "my sme ta prava viera" tvrdia prakticky VSETCI. od roznych krestanskych odnozi (adventisti 7 dna, jehovisti, evanjelici, greko-katolici atd), cez vyznavacov Alaha (ti oznacuju krestanov za neveriacich), rozne kmenove nabozenstva z afriky, azie, ameriky, scientologov, raelianov (ci ako sa im hovori), vyznavacov svetelnych bytosti (naposledy tomu prepadla Silvia Suvadova - A SKUS JU PRESVEDCIT, ZE VERI V NEPRAVU VIERU!!!) atd mozem pokracovat este dlho...
Ja verim uplne seriozne v Lietajuce Spagetove Monstrum a moju vieru mi nevezmes! :P
vies, neber to v zlom, ale ked niekto povie, ze "jedine moja viera je ta prava", otvara sa mi uz nozik vo vrecku. Ste na smiech aj na zaplakanie, vsetci do jedneho. lebo VSETCI svorne tvrdite, ze ste ti pravi, ziadna sekta.

johncolada

skus sa len zamysliet...staci len pochopit ako veci naozaj funguju.
a nezapajaj sa do ziadnych krestanskych siekt, ti uz napachali dost. vedia len sikovne vyuzit psychologiu a podkladat to akoze krestanskou ideologiou.
odporucam napr. knihu Don Miquel Ruiz - 4 dohody. je to aj pekna audio kniha narozpravana Dusekom. pocuva sa skvelo, mne to tiez trochu rozjasnilo a brala som nejaky cas aj AD. ale to nie je ziadne riesenie problemu ako si clovek mysli, je to len prostriedok a ma ti to dodat potrebnu energiu na to, aby si sa s problemom popasoval sam a urcite veci pochopil.
takze to ze budes do seba ladovat lieky by nic nevyriesilo, na tom je predsa postavena cela nasa medicina, ze neriesi podstatu problemu, ale len jeho prejavy ...a nikomu neodporucam, ale kedze sa pytas ako sa kto z tychto veci dostal...mne pomohlo svojho casu snupanie pervitinu. dostala som sa z toho rychlo, je to svinstvo co cloveka nici, ale s tym euforickym stavom, rychlym tokom myslienok a nskutocnou energiou zrazu nevies co je pocit hanby, trema, atd. vsetko ti vychadza...a to je to co mi otvorilo oci a prestala som. ked to nieco je vo mne ked si dam drogu, je vo mne milion moznosti a len ja si volim aka budem. a ked som videla ako na mna reagovalo okolie vtedy...len sa mi to potvrdilo. ked si je clovek sebou isti, ludia ho tak aj beru. ked si je neustale neisti, budu ho mat len za trapaka a vyuzivat. treba mat odvahu,ist si svoje a kaslat na okolie, fuck of ego!

xxyyxy

JmKH

Tvoj problém vyrieši len viera v Ježiša Krista (nie som žiadna sekta, ale pravá viera - kresťan katolík. Pozri si www.cenacolo.sk, alebo si kúp knihu od pátra Eliasa Welu - Ježiš môj uzdravovateľ, alebo Kristoterapia (on robí aj duchovné cvičenia na vnútorné uzdravenia, myslím že aj v krátkej dobe by mal prísť na Slovensko - môžeš si to aj pozrieť na nete). Alebo ak máš záujem prídi v čase od 1.2. do 3.2.2013 do Nitry na podujatie \" ON JE ŽIVÝ\" (môžeš si to pozrieť na nete) Ak si neveriaci, to nevadí aj takí tam chodia, nikto sa ich na nič nepýta.

anonym6666

Cize chcem dodať že SF može miznuť vekom,ja mam teraz 22 a ked si spomeniem ake to bolo ked som mal 15,16,17 tak to bolo hrozne,mal som silnu SF vtedy a bolo to strašne.Teraz by som povedal že o 70% je to lepšie,normalne komunikujem s ludmi,pozeram do oči,vybavim si čo treba,a čo sa tyka povahy tak som dosť silný introvert

anonym6666

AD na SF nepomozu,mne trocha pomohli lieky proti uzkosti a strachu,ale hovorim ze len trochu.Ja som to osobne prestal riešiť a ako keby som sa s tym zmieril,teraz ale mám pocit ako by mi SF pomaly mizla,ja si poviem ze niesom ziadny slaboch a ze nebojim ziadnych ludi a funguje to,treba sa tomu vzoprieť a najsť v sebe tu silu sa nebať ludi

Mimulus

peace - určite v tom nie si sám a existuje veľa ľudí čo majú práve SF no ty musíš hľadať niečo úplne iné. Musíš sa oslobodiť od myslenia na to, že máš SF a ak spoznáš podobného človeka alebo budeš sa týmto problémom zaoberať tak sa Ti to nikdy nemusí podariť. Píš na fórum, hľadaj si na internete kamarátov a uvidíš. Možno časom z toho bude niečo viac, možno nájdeš ľudí pri ktorých sa nebudeš cítiť zle. Viem myslenie sa nedá len tak ľahko ovplyvniť ako si anjelik* myslí ale každý človek si za to akým štýlom rozmýšľa môže v konečnom dôsledku sám. nepôjde to zo dňa na deň a možno to o čom tu píšem bude trvať aj pár rokov ale viem o čom píšem a dá sa s tým niečo urobiť. To nie je o terapii, o psychiatroch a tabletkách ale o ľuďoch. Prečo vzniklo niečo také ako psychické choroby? pretože existujú predsudky a tie tu boli vždy - výzor, správanie,zázemie, peniaze. Všetko toto si bežný človek na tom druhom všíma a ak má čo len v jednom nedostatok tak ho okamžite ľudia odsúdia. A ak je ten človek slabší a citlivejší tak to nemusí jednoducho ustáť. Ľudia Ťa nikdy nepochopia, nepochopia ani aké pocity prežívaš pri SF ale práve takí ľudia Ti dokážu pomôcť. Spoločnosť práve takých ľudí.

anjelik*

Tak asi treba zmeniť to zmýšľanie. :o) Musíš tvoriť nové návody na riešenie SF, nie tie staré,vytvárať nové predstavy o sebe a na základe toho aj nové spomienky. Jediná tvoja sila je tá, ktorú si buduješ poznaním o sebe, o svojich reakciách, prečo sa chováš tak, či onak. Čo ťa k tomu vedie a zároveň sa naučiť ovládať, nedať sa rozložiť strachom zo zlyhania a z nejakého trapasu v spoločnosti. Na tom makaj a nie na vymýšľaní, ako to obísť. To neobídeš, max sa osprostieš drogami ako je aj alkohol, ale problém ti to nevyrieši. A je mi ľúto, ale ja fóbiu nemám, leda z ľudskej blbosti. :o))))