Život v zahraničí

Príspevok v téme: Život v zahraničí
Marecek25

Tí čo žijete v zahraničí, čo robíte, aby ste sa tam nezbláznili? Lebo ja mám pocit, že už mi hrabne alebo tu odkvecnem. V podstate tu nikoho nepoznám, okrem nejakých kolegov, ale tí majú svoj život. Ťažko si tu nájsť partnerku. Mám rád zimné športy, ale tu sú neni žiadne hory, nieto ešte sneh. Neviem čo tu vlastne robiť. Síce aj keby si tu nájdem koníček, tak by ma to vela stálo, zrejme. A ja sa snažím ušetriť peniaze. Takže nemám tu skoro žiadny život, len robím a mladosť mi uteká pomedzi prsty.

RNG

Velka Britania bola odjakziva multikurturalna, ved ovladala vyse 100 krajin.
Ale odjakziva v nej Anglicania boli veduca a vyssia trieda a byt cudzinec/foreigner sa povazovalo za efektivnu urazku(napr vo vyraze, "what do you expect from him, he is just a foreigner".).
A aj ked sa to v poslednom case iste zmenilo do istej miery, aj tak to nedosiahlo uroven , ako v USA, kde je skor kazdy potomok pristahovalcov, z malou mensinou povodnych Indianov.
Klanizmus existuje aj v USA, aj tu existuju spolocnosti "starousadlikov" najma v Bostone je mala skupina tych, ktorych predkovia sem prisli povodne ako kolonisti a ti sa drzia "vyssie" ako ini, hlavne pre to,. ze predatavuju tzv "stare peniaze"
Ale drviva vacsina americanov sa od cudzincov nijak neodhraduje, najma po tom, ako sa naucia dostatocne jazyk a prisposobia beznej americkej mentalite.

xxy

RNG v britanii su na cudzincov zvyknuti, najma hlavne mesto je dobre zname svojou multikulturalitou, takze to co hovoris, je trosku uz za zenitom.

RNG

Nuz ako to chodi s tym dnes, neviem, ale vidim tu v Slovenskch spolkoch hromady mladych cestvo pristahovanych Slovakov, tj zrejme to ide, a casto ako som zistil su tu aj nelegalne. To by som ale nikomu neradil, lebo to je velka prekazka pri ziskani zamestnania, tj slusneho, nie nejakej pokutnej prace, nizkoplatenej, ako maju nelegalni Mexikani(wet backs).

Marecek25

hubabuba mňa tiež len tie sociálne siete zachraňujú, ale ako vravíš, nie je to ono.
Neviem, či si tu zvyknem, toto fakt nie je krajina pre mňa. Ale na druhej strane môžem byť rád, že mám robotu a príjem.

Samozrejme môžem ísť na dovolenky na Slovensko. Lenže potom sa mi z toho Slovenska nechce už vôbec ísť a ešte viac ma to ťahá domov.

RNG do USA je asi zložitejšie sa dostať či?

RNG

Nuz ja som bol osobne v Anglicku len mesiac, takze som to pretrpel.
V USA, kde byvam uz vyse 43 rokov som si navykol a prisposobil sa. Samozrejme to vyzaduje cas, snahu a snad som sa aj dost zmenil.
Ale USA je zmes narodov, takze ten problem , co je v Anglicku proti cudzincom je tu dost minimalny. A ja som dnes nie cudzinec, ale uz davno . priemerny American
V mojom pase je naprisane pod kolonkou narodnost/nationality USA To nie je ako v Europe, kde napr rodeny Slovak , pochadzajuci z rodiny zijucej starocia na Slovensku moze o sebe tvrdit ze ma cudziu, napr madarsku narodnost.

hubabuba

no ja som vlastne dost podobne ako ty Marecek25,, tiez sem moc nikoho nemam, a zaluby som zanechal kdesi na SK, tiez stale len rozmyslam, kedy na SK,, vsak ale uz nie az tak, ako prvy rok, dva,, ty si asi este len par mesiacov, takze ta to domov este dost taha,,, stale som si sem nikoho nemohol zohnat, s kym by som sa mohol vykecat,, no potom ma napadlo registrovat sa na slovenske socialne siete,, uz som sa az tak sam necitil,, uz sa mi sem lahsie existuje,, hoci nic moc,, ale ako tak,,
presne ako si povedal, na SK sa mlady len tak nezamestnaju,, a ak,, tak zarabaju malo,, takze sa pokus ostat co najdlhsie tam kde si,, casom si trosku zvyknes

a tak na dovolenky domov na SK ist nemôzes raz za cas?

RNG

Nuz osobne z Anglicka zo svojej mladosti nemam moc dobre skusenosti. Ludia boli velmi rezervovani k cudzincom , tam je to tradicne.

Marecek25

Ja sa snažím spoznávať nových ľudí, teda snažil som sa. Len som nemal dobré skúsenosti. Angličania mi prídu namyslení, arogantní, robia si srandu z cudzincov. Takže s nimi sa už ani nemám chuť sa zoznamovať. A ostatní cudzinci, tí sa len držia svojej skupiny, ako spomínala Kvety zla.
Neviem, asi pôjdem odtialto preč...