Život v zahraničí

Príspevok v téme: Život v zahraničí
Marecek25

Tí čo žijete v zahraničí, čo robíte, aby ste sa tam nezbláznili? Lebo ja mám pocit, že už mi hrabne alebo tu odkvecnem. V podstate tu nikoho nepoznám, okrem nejakých kolegov, ale tí majú svoj život. Ťažko si tu nájsť partnerku. Mám rád zimné športy, ale tu sú neni žiadne hory, nieto ešte sneh. Neviem čo tu vlastne robiť. Síce aj keby si tu nájdem koníček, tak by ma to vela stálo, zrejme. A ja sa snažím ušetriť peniaze. Takže nemám tu skoro žiadny život, len robím a mladosť mi uteká pomedzi prsty.

Messje

Ovecka
Uplne s tebou suhlasim.Aj ja som v cudzine.Jazyk je velmi tazky,ale chodim do skoly.Je to osmy jazyk,ktory sa ucim.Nevyhladavam ziadnych krajanov.Som tu,tak sa prisposobujem zivotu tu.A este k tym indom a arabom ako bolo spomenute dole.Su uzasni,priatelski a nie su tak ududrani a frustrovani ako slovaci.

0vecka

a uz vobec nechapem ludi ktory sa akoze nevedia naucit jazyk .... je jasne ze sa len nechcu a ono bez jazyka je to fakt tazke... same vyhovorky ako sa to neda

0vecka

ja nechapem tymto foram... jakto ze maju niektori ludia take divne problemy? napr jakto ze tu vecsina pise ze zaraba 500 EUR na sk pomaly nepoznam nikoho kto by mal pod 1000 (s vynimkou ludi ktori si dobrovolne vybrali robotu ktora ich bavi a nie uzivi) a takisto co tu citam o zahranici a neviem co. Akoze ja som introvert a ani na sk som si nehladal kamaratov lahko ale nemam pocit ze by to bolo v zahranici tazsie. Najvecsia blbost je imho chodit na stretavky krajanov a socializovat sa len tam. Akoze fakt tu vobec nemam problem niezeby som isiel z party na party ale mam s kym ist na pivo popripade mi ma kto pomoct ked potrebujem. Takisto co sa hladania partnerky tyka tak za tri mesiace som si bezproblemov nasiel. Normalne som si vysiel na rande skoro kazdy vikend a nakoniec to klaplo...a to teda fakt musim povedat ze vobec niesom charizmaticky clovek takze nechapem o com to tu trepete...

misha_snv

Presne viem ako sa citis. Zijem v nl, sice s priatelom cize nie celkom sama, i zvierata tu mam, no v tom na prd pocasi sa mi ani von nechce ist,myslim ze tu prsi este castejsie ako v gb..kolegyne mam v poho,ale tiez maju svoje zivoty, ked mi dnes jedna povedala ze behava a ja som jej navrhla ze sa pridam,tak mi odpovedala ze ona nevladze,ze skor chodi ako beha a radsej sama..s domacimi sa nemam sancu rozpravat,sice som sa snazila nieco naucit z tej ich hatlaniny, ale uz som to aj vzdala, pretoze sa mi nechce ucit treti, teda ked ratam aj polstinu :-D :-D stvrty jazyk ked viem,ze normalna stala robota sa tu neda najst (nepredlzuju tu kontrakty ani domacim)..tak som si kupila beziaci pas za 200e a snazim sa nehadat s partnerom a menej zrat a fajcit od nervov :-D tak drzim prsty, nie si vazne sam... a gratulujem tym co mali stastie a stretli ludi co ich zaclenili do normalnej,domacej spolocnosti

Mich Hat Neč

Mareček25... Kašli na konkurenciu, kašli na okolie, telefonuj rodine, skypuj čo sa dá svojím blízkym a spomeň si prečo si vycestoval a čo chceš dosiahnuť.Zameraj sa na svoj cieľ a splň si ho. Nikdy sa nemôžeš spoľahnúť na kamarátstvo v zahraničí pretože tak, ako ty, aj oni majú svoje ciele a tvrdo si ich obhája. Čas plynie a ak sa zasedíš v bare s kamarátmi je možné, že tam nakoniec aj tak ostaneš sám. Takže držím palce vytrvaj a vráť sa v zdravý domov. Michal Hatala Nečesaný

lokossi

aj ja som v anglicku uz 8 rokov,povazujem to za strateny cas a zniceny zivot,no bohuzial to nemozem zmenit,kedze tu mam pracu a rodinu.(no stou pracou to nie je az tak slavne).tak tiez nikoho nepoznam,mam problem nadviazovat kontakty a mam z toho depresie,tych ktorich som mala cest poznat ma okaslali.
Marecek25 nie si sam

Marecek25

No ja zas s Pakistáncami a Indami nemám zlé skúsenosti. Sú trocha lenivejší a nie moc čistotní, ale narozdiel od niektorých Angličanov, nechovajú sa jak dementi.
Anglicky viem podla mňa dosť dobre, len ľahšie sa dohovorím s cudzincami ako Angličanmi. Teda záleží to od toho akú má výslovnosť, čo hltá slová, alebo používa sleng..

RNG

Majuus, v tom musim s tebou suhlasit, s Indami a Pakistancami aj ja nemam velmi dobre skusenosti. Maju to uz v povahe, alebo snad sem dochadzaju ti agresivnejsi, ale hoci maju casto dobre vzdelanie, spravaju sa inac, nez ostatni. Z hladiska inziniera casto tahaju vedomosti z druhych a nakoniec sa rozhodnu robotu nedat von. Nevedia sa casto rozhodnut a zobrat riziko, ale sa snazia schovat za druhych.
Cez Inda som za dlhe roky este nikdy nedostal robotu. Hoci ma mnohi kontaktovali a "pumpovali rozumy". A agresivita najma Pakistaniek, zien, je tu doslova prislovecna.
Vysvetlujem si to najma tak, ze vo svojej krajine boli potlacane a museli o kazdu malickost bojovat, tu dostali volnost/slobodu a presvihli to pridaleko, bez miery.

MAJUUS

pozri v UK aj hlavne v hlavnom meste su na cudzincov zvyknuti to je pravda.
Moze trvat aj roky snazenia sa kym si Slovak vybuduje respekt v ociach konzervativnych Anglicanov(bielych)ked sa mu to ale podari podla mna a mojich skusenosti ma potom velmi dobrych znamych a mozno som mala len ja stastie aj fajn kolegov a kamaratov ide s tym ale prisposobovanie sa adaptovanie jazyk samozrejme aj ine.
mam s nimi lepsie skusenosti ako so Slovenskou komunitou bohuzial. Najhorsie mam ale s indami pakistancami a sri lancanmi atd....ktori vdaka tomu ze su velmi v UK podporovani su daleko pred nami co sa tyka privilegii ( my ziadne nemame)a su velke s.....ne na nich by som poradila davat bacha. Nenormalne sa roztahuju maju svoje kontakty skoro ako mafia hroza je ich plno....Trochu som zmenila temu sorry

Deria

Ano, ovladanie jazyka a komunikacia su najdolezitejsie. Existuje vela cudzincov, ktori neovladaju dobre jazyk toho statu, v ktorom ziju, hovoria doma materinskou recou, stretavaju sa prevazne len so svojimi rodakmi a to je dost casty dovod, preco sa necitia v tom state ani za 20 rokov ako doma. Aj z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze az ked budes slusne ovladat jazyk, pride odvaha aj na komunikaciu. To vreckove je fakt dobry napad, lebo aj tie vylety, ci posedenia s priatelmi nieco stoja. Ale bez toho to budes mat velmi tazke. Citit sa opusteny v rodnej krajine je tazke ale v cudzej je to doslova katastrofa. Takze snaz sa!