Chorá korela

Deria

Vobec nechapem, preco chyta taku paniku. Popis, ako to prebehlo cele. Postavila si klietku na zem a dalej? Vysiel z klietky sam alebo? Kto bol vtedy este v miestnosti, len ty a mama? Nebol nablizku pes?

missikk

mozno to bola nejaka voska z kvetov. bolo to malinke. nevsimla som si nikdy ani ja na nom nic. akurát take supinky co ma na peri z koze. no vyzera to asi takto: vcer som sa pokusila na tvoju radu ho znovu pustit. bolo to hrozne cely bol vytraseny, kridla ovisnute len tak stal. a zrazu sa mama postavila, ze ide dokuchyne a on chcel ist za nou, vzlietol, potom padol,este si aj hlavu buchol :( potom ho zodvihla a zacalo s nim hrozne triast az sklbat (to sa nam raz stalo aj pri kupani,sme ho dali do uymvadla, lebo kedysi sa rad kupal a dopoadlo to rovnako,uplne soky mal) tak bol chvilku vl iekte na zemi ale potom sa nastastie pozbieral. ale poviem ti, hrozny zazitok :( a korelku uz riesim :) myslis, ze naj bude samicka? jeden znami mi vravel,ze jeho brat uz nechova,ale ze teraz sa paruju,tak by mi mozno zohnal starsiu niekde,ak ostala sama, alebo niekde na vystave. on je teraz v novom ale strasne tam skrieka :) asi preto,ze je klec nizsia a menej vidi. ale teda hned bezal obzerat,aj krmitka nove, take paradne, som sa bala,ze sa ich bude bat :)

Deria

Neviem o tom, ze by mali papuchy parazity takehoto druhu. Väcsinou ich volnym okom nevidiet alebo su to len take malinke bodky. Ved zober korelku do ruk a dobre ju poprezeraj a hlavne okolo zobaka a pod kridlami.
Ako zvlada stahovacku? A stale si trha pierka? Otvaras mu klietku, nebol este vonku? A ako to vyzera s tou druhou korelkou, je aspon nieco na obzore? Teraz by bol vhodny cas na novu korelu, lebo nova klietka by bola pre oboch papuchov, tak tvoj by si nemusel branit svoje teritorium.

missikk

Tak zase ja. Mam takyto problem.dnes sme konecne stahovali nasho korelaka do noveho. No a vtedy som si to vsimla. Mama mala cierny sveter a ked bola zohnuta ku klietke,zbadala som na jej svetri malu tkm.priesvitnu skvrnku, ktora tam ale akoby predtym nebola.a zdlo sa mi ze to ma akoby tikadla.ked som sa ku tomu problizila rukou "odskocilo"to prec. Co to moze byt? Mote to byt nejaky parazit? :(

Missik

Ahoj. v prvom rade sa ospravedlnujem,ze som sa neozvala, ale bohuzial sme vsetci boli doma chori. vies co, ak sa ti niekto neozval, tak to zrus, zrejme astastie nie je vela koreliek o ktore by nikto nestal a to je dobre. ja si skusim u nas pozhanat od jedneho chovatela. chcem to tak spravit ze ich dam do tej klietky najskôr. tej bitky sa aj ja bojim :( nas tiez inak kkomunikuje so zrkadlom, ale len sa s nim rozprava, nic viac

Deria

Missikk, neviem co sa stalo, ze sa neozyvas, hadam si sa na nieco neurazila? No nic, ak sa ani dnes, ani zajtra neozves, zrusim to hladanie korelky na parrote, lebo nechcem tam trieskat do vetra.
Uz urob ako myslis ale mozem ti este tolko poradit, ked budu den-dva korelky vedla seba v klietke, pusti ich potom lietat (pod dozorom) spolu. Tak sa najlepsie zoznamia. Najhorsie je, ak sa dvaja vtaci, ktori sa nepoznaju, pichnu do jednej klietky a este k tomu malej. Vtedy je ruvacka najpravdepodobnejsia. Ked budu v izbe lietat, ma kazdy z nich moznost uniku a mozes predsa zakrocit, keby nieco. Ked tvoj lietat nevie, mozno sa ale predsa odvazi za tym druhym von a ak mu das moznost splhat, je to ok. Splhacku mu mozes aj z postelnej plachty urobit a to tak, ze ju Rozstrihnes po dlzke napr napol a stocis ako povraz a kazdych ca 1o cm porobis uzle a zavesis niekam. To ma teraz len tak napadlo - v nudzi.:) Samozrejme sa musi tvoj najprv osmelit, kedze nelietal. Nevadi, ak nevyjde z klietky hned 1. ci 2.den, otvaraj mu aj tak klietku kazdy den, ked si doma, prip ho zober na ruku ale urcite bude potrebovat cas, kym pochopi, ze sa nemusi bat.