Zadné dvierka - rady od rodičov

Príspevok v téme: Zadné dvierka - rady od rodičov
Fero M.

Ahojte, chcem sa spýtať aký máte názor a ako by ste sa zachovali v mojom prípade.

Kúpil som si byt na úver a zdieľam ho spoločne s priateľkou s ktorou sme spolu niekoľko mesiacov.
Moja rodina ju má veľmi rada a bolo mi to aj pred radami aj po radách prizvukované opätovne.

Jedná sa o to, že rodičia sa ma už 2 krát pýtali, či som si financie poriešil tak aby som neplatil iba ja hypotéku a nájom a aby mi ostávali aj peniaze navyše, viac menej mi naznačili aby sme všetko platili na polovicu.
Ja platím hypotéku aj nájom a ona rieši ostatné + stravu. Ja chápem že to rodičia myslia dobre a že živote je ****a ako povedal otec a že to nie je nič proti nej, ale takéto katastrofické scenáre sa mi zle počúvajú.
Mne ostavájú peniaze a už keby aj, tak mám na papieroch že platím nájom tak už ked, tak by ani nemohla....

Aký máte na toto názor, ďakujem

PS: ja osobne v tom mám jasno, len ma týmto znervoznili.

Leela333

Súhlasím s hggssg.
Jasné, že vo vzťahu má byť dôvera, ale zas netreba byť slepo zaľúbený, aby si potom náhodou nepadol na hubu.
A na tvoju otázku Fero, áno, aj napriek tomu sa zamýšľam nad tou zadnou bránou.

Fero M.

watcher, ja to neriešim a boli sme tak dohodnutý už dávno. Mne je to jedno a platil by som aj všetko sám ak by som mohol. To že som založil túto tému, je len preto lebo ma zaujíma aj názor iných ľudí. Je tu x trápnejších a nepodstatnejších tém ako je táto.
Ja nemám problém si vypočuť aj iný názor, alebo vyjadrenie k danej veci.
Tak isto si nemyslím, že som dokonalý človek a že by som sa s mojou vlastnou úvahou o danej veci a prístupe mohol aj mýliť. Takže asi tak -

watcher

je to výhodné pre oboch. ona má kde bývať a ty máš nižšie výdavky. neviem čo tvoji rodičia riešia. kiež by sme mali každý takú partnerku. moja partnerka neprispieva vôbec a všetko platím ja, ale milujem ju, vyhovuje mi to a nezakladám kvôli tomu témy na fóre...

bekiinka

tak neviem ci som ja cudna alebo co ale mne to pride normalne, to ze ty mas hypoteku je tvoja vec
....ved aj keby ste byvali niekde v podnajme tak by ste museli davat na najom a stravu takze ja nechapem stale o co tu ide :D

Fero M.

im o nič nejde, mal som normálnu debatu na túto tému. Pre nich to je normálna vec ale ja na tieto myšlienky a zadné finančné vrátka zvyknutý nie som, lebo to beriem ináč ako triezvo uvažujúci nezainteresovaný človek.

Agnes999

Nechapem, o co tvojim rodicom ide. Lebo sucasny stav je vyhodny pre teba a nevyhodny pre nu. Ak by ste platili vsetko napoly, teda najom, hypoteku, stravu + ostatne, keby ste sa rozisli ona by vedela zdokladovat, ze ti prispievala polovicou na hypoteku, musel by si jej to vratit. Ak to ona da do jedla, nemoze si na to narokovat.

bekiinka

ved ale ona keby byvala sama musi platit najom plus stravu pre seba a i tak by vlastne nic nemala..

neviem Fero ale podla mna je to normalne :/

sice by mozno pomohlo kolko cca platis najom a kolko ona za stravu, ale no neviem...