Zadné dvierka - rady od rodičov

Príspevok v téme: Zadné dvierka - rady od rodičov
Fero M.

Ahojte, chcem sa spýtať aký máte názor a ako by ste sa zachovali v mojom prípade.

Kúpil som si byt na úver a zdieľam ho spoločne s priateľkou s ktorou sme spolu niekoľko mesiacov.
Moja rodina ju má veľmi rada a bolo mi to aj pred radami aj po radách prizvukované opätovne.

Jedná sa o to, že rodičia sa ma už 2 krát pýtali, či som si financie poriešil tak aby som neplatil iba ja hypotéku a nájom a aby mi ostávali aj peniaze navyše, viac menej mi naznačili aby sme všetko platili na polovicu.
Ja platím hypotéku aj nájom a ona rieši ostatné + stravu. Ja chápem že to rodičia myslia dobre a že živote je ****a ako povedal otec a že to nie je nič proti nej, ale takéto katastrofické scenáre sa mi zle počúvajú.
Mne ostavájú peniaze a už keby aj, tak mám na papieroch že platím nájom tak už ked, tak by ani nemohla....

Aký máte na toto názor, ďakujem

PS: ja osobne v tom mám jasno, len ma týmto znervoznili.

ivana45

FeroM, skoda, ze si nenapisal, co tvoji rodicia navrhuju.

Suhlasim s Iba Katka, teraz mas zadne vratka.

Tvoje peniaze sa delia na investiciu a naklady na byvanie (ak dobre rozumiem) a jej peniaze sa prejedia...
Myslim, ze mas - co sa financii v pare tyka - vyhodu, nie nevyhodu.

Slecna A.

Nuz hypoteku splacas ty, kedze ty si si ju vzal. A keby si sa neskor aj neviem co s priatelou , byt bude stale patrit tebe. Co je vsak pravda, tak mala by platit cast najmu aj ona. Alebo ak vam viac vyhovuje system, ktory teraz mate, tak no problem. Rodicom povedz, ze vam to tak vyhovuje a bodka :)

Lulita

ak zaraba aj ona, tak by sa napr. mohla podielat na najme polovicke, alebo celeho? zavisi od jej prijmu, ako zena ma urcite mensi ako ty a hypoteku si pekne plat ty, radsej...

NovýPríspevo

presne tak ja som si tiez kupil byt a auto pred svadbou lebo po svadbe hoc to uz aj kupis za svoje tak keby sa nieco stalo zenska si to zacne hned privlastnovat a sud jej to uzna.

takze majetok je dobre kupit pred svadbou.

tiez nevidim problem u teba. pokial je hypo na teba tak je normalne ze ju platis.

ja by som to riesil tak ze by som s najmom isiel na polovicu aj so stravou ale ked ste sa dohodli ze ty najom a ona stravu nevidim problem.

je to spravodlive.

Iba Katka

Lenže keď sa rozídete, tak byt ostane tebe, tak na neho nebude mať nárok. Skôr by som povedala, že teraz máš urobené zadné vrátka.

Lulita

no hypoteka je dost desiva vec, ale kedze si ju bral ty a platis ty nezamyslaj sa, byt je tvoj a rodicia to myslia dobre, nie si s nou ani 10 ani 15 rokov, takze jasne, ze sa o teba boja

doubledog

rodicia ti radia spravne, davaj si pozor na svoj majetok a ak mozes, nechavaj si otvorene zadne dvierka.
zeny maju totiz vrodene sklony privlastnovat si muzov majetok

ale ty vlastne nemusis riesit zadne dvierka, ved to mate zariadene dobre

ivana45

Este dost zasadna otazka: co vlastne tvoji rodicia navrhuju? Ake financne usporiadanie povazuju za spravne?
Alebo - ako ty rozumies "zadne vratka" - co je teraz nespravne?

Alebo tvoji rodicia pindaju len tak ? To sa mi nezda, ale nie je to vylucene. Urcite ti nechcu zle. Nejak mi unika jadro problemu.

ivana45

Fero, rozumiem dobre ?
" Platím hypoteku + nájom. Ona platí stravu".
Slovom Najom myslis prevadzku domacnosti (kurenie, voda, elektrina, poplatky za sluzby, správu, ..)?
Byvate v tvojom byte (za ktory splacas hypoteku) alebo v inom - prenajatom byte ?

Ja by som splatky hypotenky uplne oddelila od nakladov na zivot (byvanie, strava, net, kino,...). Je to tvoja investicia do tvojho bytu.
O ostatne naklady na zivot by som sa delila primerane k prijmom.
Pozri, byvala som s neskorsim manzelom pred manzelstvom, on uz mal VS hotovu a pracoval, ja som studovala. Nase byvanie, telefon, stravu doma financoval on. Ja som si za stipko a prispevok od rodicov kupovala oblecenie, knizky, elekricenku, stravu v menze, obcas som pre oboch kupila listky do kina a pod. Dovolenky platil on (vraj rad), tiez prevadzku jeho auta. Samozrejme, ze ma obcas zviezol :-)). Ja som varila, prala, upratovala, .. a rada. Aj to nie vzdy, obcas ma z kuchyne vyhnal a vystrajal tam sam. Nevidim nic divne na tom usporiadani.

Keby si odo mna ako od studentky ty - zamestnany - vytlkal, aby som hradila polovicu nakladov, nezdalo by sa mi to fer. Urcite by som sa nepodielala na plateni tvojej hypoteky na tvoj byt.

Alebo rozumiem uplne zle a v hypoteke figurujete ako spoludlznici a byt je vlastnictvom oboch ? To by totiz bola uplne ina situacia.