Zadné dvierka - rady od rodičov

Príspevok v téme: Zadné dvierka - rady od rodičov
Fero M.

Ahojte, chcem sa spýtať aký máte názor a ako by ste sa zachovali v mojom prípade.

Kúpil som si byt na úver a zdieľam ho spoločne s priateľkou s ktorou sme spolu niekoľko mesiacov.
Moja rodina ju má veľmi rada a bolo mi to aj pred radami aj po radách prizvukované opätovne.

Jedná sa o to, že rodičia sa ma už 2 krát pýtali, či som si financie poriešil tak aby som neplatil iba ja hypotéku a nájom a aby mi ostávali aj peniaze navyše, viac menej mi naznačili aby sme všetko platili na polovicu.
Ja platím hypotéku aj nájom a ona rieši ostatné + stravu. Ja chápem že to rodičia myslia dobre a že živote je ****a ako povedal otec a že to nie je nič proti nej, ale takéto katastrofické scenáre sa mi zle počúvajú.
Mne ostavájú peniaze a už keby aj, tak mám na papieroch že platím nájom tak už ked, tak by ani nemohla....

Aký máte na toto názor, ďakujem

PS: ja osobne v tom mám jasno, len ma týmto znervoznili.

zadnedvierka

pokiaľ priateľ a priateľka žijú v spoločnej domácnosti bez manželstva, určite obaja myslia na zadné dvierka. Môžem mať v druhého dôveru, ale istotu mi nikto nedá, že sa v budúcnosti niečo nestane a nerozídeme sa. Ja som neprevzal záväzok byť s tým druhým v zlom i dobrom až do smrti, a ani on, takže rozchod je vždy možný. Keby som sa rozhodol žiť len s tým, ku komu som taký záväzok prevzal, čiže som si ho vzal (lebo ho milujem a som si istý, že s ním chcem byť nech sa v budúcnosti deje čokoľvek), potom by už neboli moje a jeho/jej peniaze, ale naše spoločné. Keďže však mladí žijú spolu, aj keď sa nechcú k sebe viazať, vyvstávajú aj takéto problémy - čo je moje a čo tvoje, čo platím ja a čo platíš ty. Čo sa mňa týka, ja takejto láske nedokážem veriť. Ale to je už iná téma.

soffa

ja si myslim,ze to mate rozdelene dobre.kedze je studentka platit stravu to tiez nie je bohvie co.lebo strava je draha.a preco by mala platit tvoj byt?tvoju hypoteku?ved byt je napisany na teba a po nedaj boze rozchode ona nebude mat z toho nic.nieco ine je najom!ale kedze plati stravu tak je to ok!a rodiacia by sa ti do toho nemali miesat,mozno ti nechcu zle,ale odtial potial!!!!!

Dadula56

Rodicia zrejme pozabudli na to, ze ona nema vobec ziaden podiel na tvojom majetku. Byva u teba, ale byt je tvoj, teda je jasne, ze za hypoteku platis ty. Ona by mala prispievat na najom, ale ked to mate zadelene tak, ze ona strava a ty najom, tak je to uplne ferove a na polovicu. Navyse je to tvoje rozhodnutie, aj keby si chcel tak zit, ze ona neplati nic a ty hradis uplne vsetko je to len a len tvoja vec. A toto iste povedz aj im. Ak nema podiel na byte, nema preco platit polovicu hypoteky.

arriva

Ona nemá prečo platiť hypoteku, to je nezmysel. Mala by ti dávať pol na nájom a stravu by ste mali hradiť primerane vlastnej spotrebe. Muži obyčajne skonzumuju.oveľa viac, čiže ona je v nevýhode, navyše určite upratuje viac ako ty, stará sa o teba, perie atď. Stráca už len tým že neivestuje do vlastného bývania ale do teba. Mal by si sa s ňou o tom porozprávať a umožniť jej šetriť si. Mal by si platiť viac.

lost

watcher
a posles mi jej foto, som zvedavy ako vyzera ???? ;) :P

hggssg
inac vzdy ma fascinuje preco sa ludia citia zle, ked maju nieco zadarmo :)
no mne raz platil kamos hotel a fakt to bolo cudne :D brutalny nezvyk proste, ale to bolo skor za ine nematerialne sluzby :D ale predsa, divne..

lost

predpokladam ze si si tam nenastahoval nejaku zenu co nepoznas :)

a ked ti to financne vyhcadza platit 100% hypo, tak preco nie..

ine by bolo, ak by si vlastnil nejaku multimilionovu vilu a ozenil sa s nou a islo by to do toho bezpodieloveho neviem coho..

ako nic v zlom, ale pri takych sumach by som uz strach mal, lebo dnes su ochotny ludia odrbat aj o 5 eur a nie este milion a viac.. (za par mesiacov vztahu by to vela zien lakalo..), na druhu stranu take zeny sa nedoziju zrovna vysokeho veku, ak sa rozidu s nespravnym muzom a tak kazdy robi take stavky ake si moze dovolit no :D

cize ak si uplne priemerny clovek, myslim ze si v pohode :)

inac si myslim ze ta osud tlaci do rohu, rodicia to nemyslia zle, milujes ju, tak ktoru stranu posluchnes? heh, to je konflikt zaujmov..

A hej, ona z toho tazi viac, nepatrne ale viac.. ale myslim ze (aj napriek tomu) tento pomer je viac nez IDEALNY (pre oboch, tj. ferovy, dokonale)..

Leela333

Agnes999, tak prepáč, vidím, že si to tu neskôr tiež písala. Čítam tú diskusiu po kúskoch a hneď reagujem.

hggssg

watcher: asi hej mas pravdu, nebolo by to spravodlive, keby ju vykopol len tak na ulicu..
vobec ta nepoznam, ani tvoju partnerku, ale ja by som sa teda citila ako riadna chudera, keby som sa prizivovala na partnerovych peniazoch a ja neplatila nic.. je cudne ze tebe to vobec nevadi..