Vaginálna mykoza

Príspevok v téme: Vaginálna mykoza
kiks.nic

Babizne poradte ak viete. Zrejme som schytala mykozu (usudzujem podla priznakov), este som ju nemala nikdy, aj ked casto som mavala zapaly mocovej rury (po sex.styku) ale nikdy nie mykozu. Myslim ze som ju dostala z NIVEA Intimo gelu, lebo este v nedelu bolo vsetko OK a potom som pri sprchovani pouzila tento pripravok a bum...na druhy den to zacalo. Zrejme som si narusila tie prirodzene bakterie, ktore tam maju byt. Je to uz strasne bolestive dnes :( neviem to vydrzat. Netusim co s tym. Z predchadzajucej liecby antibiotikami (na infekciu dolnych mocovych ciest) mi ostali lieky CIPLOX. V pribalovom letaciku sa spomina aj nieco ohladne liecby vaginalnych infekcii, myslite ze by som si ich mohla nasadit ? Nemozem si v momentalnej dobe len tak dovolit vynechat den v praci a uz vobec nie ak by ma doktorka este nechala doma... podomacky sa liecim uz od nedele ako to zacalo, neumyvam sa v horucej vode, striedam prudy horucej-studenej(citala som ze taka sokova terapia zabija bakterie), pijem alchemilku, natieram sa canesten kremom ale nic nepomaha a neviem to uz vydrzat...je to fakt velmi neprijemne a hlavne v praci. Pomozte.

odpovedam

kiks.nick - ciplox je antibiotikum na zapal pluc a je to dost silny liek, ktory nici zaludok. Nie je primarne urceny na mykozu, ktoru ani nevies, ci mas. Z intimneho gelu ti za par dni mykoza nevznikne, tak rychlo sa bakterie nenamnozia. Vtipne je, ze gely na intimnu hygienu casto ani nemaju potrebne pH. Ak si nechces narusat prostredie v posve, staci tepla voda. Rovnako tak je hlupost si mysliet, ze sa z mykozy dostanes striedanim teplej a studenej vody, kedze mykoza nie su bakterie. Najlepsie spravis, ak sa poradis u svojho gynekologa. Len nejedz ten ciplox, ak nechces mat este aj zapal zaludka alebo criev.

orchidejka

Ciplox je indikovaný pre liečbu infekcií vyvolaných mikróbmi citlivými na ciprofloxacín:
Infekcie respiračného traktu: Ciplox sa nesmie použiť ako liek prvej voľby na liečbu ambulantných pacientov s pneumóniou (zápalom pľúc) vyvolanou pneumokokmi; avšak ciprofloxacín môžeme považovať za odporúčaný liek na liečbu pneumónií, ktoré vyvolávajú kmene Klebsiella, Enterobacter, Proteus, Escherichia coli, Pseudomonas, Haemophilus, Branhamella, Legionella, Staphylococcus. Infekcie stredného ucha (otitis media), paranazálnych dutín (sinusitída), hlavne ak sú spôsobené gramnegatívnymi mikroorganizmami, vrátane pseudomonád alebo stafylokokov. Infekcie očí. Infekcie obličiek a dolných močových ciest. Infekcie pohlavných orgánov, vrátane adnexitída (zápal vajíčkovodov a vaječníkov), gonorey (kvapavka), prostatitída (zápal prostaty).
Infekcie brušnej dutiny (napr. infekcie tráviaceho traktu a žlčových ciest, zápal pobrušnice). Infekcie kože a mäkkých tkanív.
Infekcie kostí a kĺbov. Sepsa. Infekcie, alebo hroziace riziko infekcie (prevencia) u pacientov s oslabeným imunitným systémom (napr. u pacientov liečených imunosupresívami alebo s neutropéniou). Výberové črevné očistenie u pacientov s imunosupresiou.
Podľa štúdií in vitro možno za citlivé považovať nasledovné patogény: E. coli, Shigella, Salmonella, Citrobacter, Klebsiella, Enterobacter, Serratia, Hafnia, Edwardsiella, Proteus (indol pozitívny a indol negatívny), Providencia, Morganella, Yersinia, Vibrio, Aeromonas, Plesiomonas, Pasteurella, Haemophilus, Campylobacter, Pseudomonas, Legionella, Neisseria, Moraxella, Acinetobacter, Brucella, Staphylococcus, Listeria, Corynebacterium, Chlamydia.
Deti a dospievajúci - Na liečbu akútnej pľúcnej exacerbácie (opätovné prepuknutia chorobného procesu) pri cystickej fibróze spojenej s infekciou Pseudomonas aeruginosa u detí a dospievajúcich vo veku 5-17 rokov. Podávanie ciprofloxacínu na iné indikácie sa neodporúča.

demina

ahojte, mám 16 a mám problémy a neviem ako na to.. spozorovala som ze to mam dole začervenane a že tam mam nejaky biely povlak.. neviem ci je to nieco vazne, prosim o radu, dakujem