Vaginálna mykoza

Príspevok v téme: Vaginálna mykoza
kiks.nic

Babizne poradte ak viete. Zrejme som schytala mykozu (usudzujem podla priznakov), este som ju nemala nikdy, aj ked casto som mavala zapaly mocovej rury (po sex.styku) ale nikdy nie mykozu. Myslim ze som ju dostala z NIVEA Intimo gelu, lebo este v nedelu bolo vsetko OK a potom som pri sprchovani pouzila tento pripravok a bum...na druhy den to zacalo. Zrejme som si narusila tie prirodzene bakterie, ktore tam maju byt. Je to uz strasne bolestive dnes :( neviem to vydrzat. Netusim co s tym. Z predchadzajucej liecby antibiotikami (na infekciu dolnych mocovych ciest) mi ostali lieky CIPLOX. V pribalovom letaciku sa spomina aj nieco ohladne liecby vaginalnych infekcii, myslite ze by som si ich mohla nasadit ? Nemozem si v momentalnej dobe len tak dovolit vynechat den v praci a uz vobec nie ak by ma doktorka este nechala doma... podomacky sa liecim uz od nedele ako to zacalo, neumyvam sa v horucej vode, striedam prudy horucej-studenej(citala som ze taka sokova terapia zabija bakterie), pijem alchemilku, natieram sa canesten kremom ale nic nepomaha a neviem to uz vydrzat...je to fakt velmi neprijemne a hlavne v praci. Pomozte.

johankazarcu123

Skvelou prevenciou je pravidelná hygiena umývacím gélom na intímnu hygienu FEMINATAL+. Výrobok je formulovaný je na báze dvoch jemných tenzidov rastlinného pôvodu: Decyl Glucoside (z kukuričnej glukózy a kokosového oleja) a Lauryl Betaine (má obdobu v cukrovej repe). Profylakticky pôsobí najmä kyselina mliečna, podporená šípkovým extraktom, výťažkom aloe vera, jojobovým olejom, pantenolom a vitamínom E. - to som stiahla z ich stránky

zanett7

s wobenzymom mam tiez dobre skusenoti, urcite sa oplati investovat, len pozor potom na spravne uzivanie, ale za mna 10z 10 :) nic sa mi viac neosvedcilo a skusala som snad vsetko

tamara01

ak je ro prvykrat tak si radsej skoc k lekarovi, nech ti to potvrdi a da ti lieky, ale zvykne sa opakovat, co je fakt na ho... ja som sa tak trapila skoro 3 roky, az som sa dozvedela o wobenzyme, ten zabral, lebo vraj posilnuje imunitu a opakovane mykozy su aj z toho, ze je oslabena...

karinkaB

Zažila som mykózu a je to naozaj nepríjemné, mne poradili, aby som si kúpila wobenzym. Skúsila som a bola som spokojná.

jupiik

kiks.nic ja mávam mykozu uz pravidelne. Raz som ju dostala a odvtedy sa mi opakuje kazdy rok. Uz sa toho nikdy nezbavim a tak tiez aj ostatne zeny.Ked raz dostanu mykozu-kvasinky tak sa pravidelne opakujem.Ja na to pouzivam tabletky Gynocaps.Su to praskove tabletky obalene priesvitnym filmom. Uzivaju sa dva krat denne, najlepsie rano a vecer.Das si ich do posvy a tam sa rozpustia.Samozrejme ze treba mat aj intimku lebo to niekedy spiny ked to vyteka.Beru sa sedem dni a su na volny predaj v lekarni. Aj teraz som si ich kupila lebo to mam znova a stoja 7,71eur. Mozem len odporucit lebo su velmi dobre...

odpovedam

neber antibiotika, lebo ak nevyberies potrebnu davku, bakterie budu rezistentne. Navyse, ako som pisala, mykoza nie su bakterie, ale hubova infekcia. To ma urcit lekar. Kedze si ani nebola na stery, nevies, nakolko je to premnozene a podobne. Kup si nejake vaginalne cipky v lekarni na mykozu. Su dokonca aj jednorazove.

Mykozou sa nakazit nemusis v podstate nikde. Kvasinky ziju v posve bezne. Len ak sa premnozia, az vtedy robia problem. Cize nejako sa ti znizila imunita alebo narusilo prostredie, kvasinky sa premnozili a robia ti problemy. Ale neber na to antibiotika, este viac si imunitu znizis. zavolaj svojmu gynekologovi alebo sa porad v lekarni.

jebt

kvasinku ciprofloxacinom nezabijes, ale pozabijas nim laktobacily, ktore udrziavaju rovnovahu na sliznici a brania kvasinke v premnozeni, takze logika a prax hovori, ze ked vybijes aj posledne zvysky laktobacilov, tak kvasinky budu mat raj na zemi:-DDD

kiks.nic

Ja som ciplox dostala na zapal mocoveho mechura a vzdy mi zabral (uz viac x som ho mala) preto som si myslela , ci by nemohol pomoct- ked uz sa v letaciku pise ze aj na liecbu vaginalnej infekcie. Myslim ze som tu mykozu dostala z toho mydla, sex som nemala uz dlho, ani sa mi nikdy predtym neobjavila, jedine co som spravila, ze som sa zrejme az moc umyla tym gelom a narusila si tak to prirodzene prostredie..naozaj som ju nemala ako inak dostat. trva to uz od nedele. Najprv to zacalo svrbenim, ani mi nenapadlo ze by to mohlo byt nieco vaznejsie lebo som tomu nevenovala pozornost, len dnes uz som mala aj tipicky vytok, svrbenie palenie, vsetko...