Chlorella ano alebo nie

Príspevok v téme: Chlorella ano alebo nie
nový človek

Dobrý deň, chcela by som spýtať na chlorellu síce som tu pár diskusii už našla ale aj tak by som rada vedela čo si myslite o chlorelle. Ja sa snažím vybudovať si správne stravovacie návyky pre zlepšenie celkového zdravia a imunitného systému pretože ma prestalo baviť riešiť veci cez lekárov nakoľko viem že za svoje zdravie som zdopovedná ja sama. Čítala som že chlorella je vynikajuca na detox atd. Ok ale kde mám zohnať tu správnu? Ako zisitím jej kvalitu a či je cena primeraná? ma niekto skúsenosti? ak by ste mi mohli poradiť ohľadom toho kde ju kúpiť či máte nejaké skúsnosti s určitou značkou a tak dalej budem vdačná ale naozaj vás poprosím seriozne nie len reklama...

RNG

Ja si napr davam do yogurtu 2 lyzicky praskovej spiruliny, to je asi 6 gramov=6000 mg a nepovazujem to este za ziadne cistwenie, len doplnok karotenoidov a stopovych materialov, lebo hlavne odmorovanie je z 15-20 gramov mikrovlaknin (zmes, psylia, arabinogalaktanu inulinu a glucomananu) co mam zamiesane do mojej vody na pitie kazdodenne(asi 1,5 litra), okrem ineho.
A intenzivne odmorovanie vyzaduje aj rozne enzymy, aj protokol dr Berksona, minimalne.

RNG

Tu je obsah Denoxinalu
Zloženie:
Chlorela - 200,00 mg
Vitamín C - 200,00 mg
Pektín - 50,00 mg
Pestrec mariánsky - 50,00 mg
Lopúch väčší - 12,50 mg
Púpava lekárska - 12,50 mg
Rešetliak - 12,50 mg
Ďatelina lúčna - 12,50 mg
Cesnak - 1,00 mg

Ked hovorim o cisteni tela, nehovorim o miligramoch ale gramoch, to sa tyka aj chlorelly, aj vitaminu C, aj pektinov, pestrec mariansky odporucam len ako vytazok s presnym obsahom sylimarinu, ktoreho napr v protokole dr Berksona je az 900 mg, co sa rovna mnoho gramom byliny(18 gramov plus), lebo obsah sylimarinu v semene bodliaka/ostropestreca je pod 5%.
Zialbohu, aj v USA je este vyse 90% doplnkov primalo ucinnych pre slabe obsahy, v Europe je to este ovela ubohejsie.

RNG

Pupcek, pieskove filtre neodstrania ziadne vo vode rozpustne latky. A dnes je uz vyse 50 000 chemikalii, pzatentovanych, ktore predtym nikdy na svete nikde neboli.
A za poslednych par sto rokov sa nam este nepodarilo zasvinit cele more, hoci podzemne vody na susi su uz znacne zamorene.
Hlbokomorske vody okolo Hawaii sa tam dostali postupne z polarnych mori, klesanim a dnesne, ktore su tam sa ponorili do hlbin a postupne prudili na juh pred vyse 100 rokmi, pred "vynalezom" organickej chemie.

madeinchina

chlorella- určite áno...žereme ju celá rodinka a všetci sme zdraví..mama dokonca prestala brať antikoncepciu nie proti otehotneniu ale na úpravu menštruácie a konečne jej nepreskakuje a je jej pritom dobre :D ja som bývala chorá každý mesiac a teraz som nebola chorá už skoro pol roka :D áno pomáha aj na detox aj pri problémoch s trávením :D takže určite áno :D no a inak pomáha to aj na belšie zuby..

nový človek

jb1 tak kupila som si denoxinal zdalo sa mi celkom dobré to zloženie a chcela som sa ťa ešte spýtať ako dlho si to užíval? aj viackrát?