Priateľstvo

Príspevok v téme: Priateľstvo
Tee

Je ťažké, ked človek v ktorom si videl toho priateľa..je zrazu preč. Nechápem ako ti môže niekto dať nádej, dokonca zlomiť srdce a potom ťa odkopnúť. Mať 2-3.priateľov, ktorí sú s tebou stále je vzácnosť a na nezaplatenie. Niekedy človek aj ked..som vydatá, mám deti, ale aj napriek tomu sa cítim osamotená. A ked vstúpi do života manželská kríza,,tak jeto ešte 100 krát horšie a je dobré mať vtedy aspoň toho priateľa, ktorý je pri tebe. No v živote to už tak chodí..že človek má priateľov, len vtedy ak napr..si v práci,,tak na nejaký ten čas. Ked odídeš z tej tak priatelia na teba zabudnú. Alebo má priateľov len vtedy, ak niečo od teba potrebujú a ak nič, tak sa jednoducho na teba vykašlú.Alebo máš krásu, úspech, kariéru, nejaké to vyššie postavenie v práci,,tak vtedy máš priateľov. A ak to nemáš, nikto o teba ani len nezakopne.Je až ťažko pochopiteľné čo všetko dokážu ľudia spraviť kvôli peniazom, dokonca krivo svedčiť, prisahať na deti. A hrať sa na tvojeho priateľa..dlhú dobu..len aby od teba získal čo chcel a potom ťa zrazu ani len nepozná..A potom za mojím chrbtomrobiť veci o ktorých ja ani len netuším a ubližiť...Poznala som jedno dievča..ktorá bola kámoška,,ale neskôr..ma zaprela, len kvôli tomu, že mám lepšiu pozíciu v práci napr. a okrem toho ohovorila moje kamošky,,ato takým spôsobom, že sa obratili na jej stranu. Tak to niesú ľudia. Doma prežívam manželskú krízu, do práce chodím s odporom, uzavrela som sa pred celým svetom,nekomunikujem s nikým,,jedine ak s deťmi. A tuna na nete bol niekto,,ktorý mi veľmi ublížil..vraj mám ísť za psychologom, ale ja dokážem jedine písať..ja sa už nedokážem rozprávať. A ani nič pekné ma už neteší..a možno by som rada vedela či sa to všetko vlastne dá nejak prevaliť..ako mám znova začať, ked sa nedá..

samanthas

práve preto, že ťa Toľko ľudí sklamalo, tým, ktorým si tak veril, stále ver hodnote priateľstva. Sklamaniam od priateľov som sa nevyhla ani ja.
Ver ale ver už len tomu kto ti zato stojí, a prehlbuj to, čo ešte máš. Dobrý priateľ ktorý ťa aspoň trochu pozná a je vnímavý vie o tebe , vie ako ti je a čo cítiš, aj bez toho aby si niečo povedal naznačil. Myslí na teba ....Môžeš sa akokoľvek tváriť, zakrývať...
Aj ja som zistila, že priateľstvo trvá len dokým si nenájde blízka osoba partnera. A zrazu ťa nepozná, nemá čas, do kelu a čo bolo tých 6 rokov? Bola som len náhrada? Zrejme, ale nebudem to ja čo sa ozve. Už nie, ale to tak len na okraj. Dnes je málo ľudí ako si ty, a možno to neboli dobrí priatelia, keď ťa opustili. Pretože tí praví držia s tebou krok. Niekedy odbočia, ale vrátia sa, veď nikto nie je dokonalý. :)

Mimulus

Takže môžeš byť vlastne rada, že Ťa ,,skutočný priateľ,, za ktorého by si položila aj svoj život ešte nesklamal.

Mimulus

tabletka555 som myslel, že sa nikto neozve ale ozaj si ma prekvapila. Ale neviem či som robot - zatiaľ sa tak necítim :) JA neviem kde je problém ale viem jedno ak k niekomu niečo naplno cítiš a máš ho rada viac ako vlastný život a on Ťa potom sklame tak zakaždým z teba umrie jena časť :( No a ak sa Ti to stane znova a znova už nikdy nebudeš cítiť ani veriť tomu, čo predtým. Asi takto som na tom teraz ja.

tabletka555

Ahojte,
čítam vás od začiatku, veľkú väčšinu názorov zdieľam s vami. Tú zvyšnú časť posúdiť neviem, priateľstvo som s nikým netvorila (a ak, tak to bolo kamarátstvo, a nakoniec aj z toho vzišlo, že bolo len jednostranné). Niekedy fakt hlboko rozmýšľam nad tým, či som tak strašne naivná, keď chcem dôverovať, alebo je to v ostatných..?
Každopádne, som rada a prekvapuje ma, že ľudia s týmto názorom ešte existujú. Nie ste náhodou roboti, ktorí odpisujú riadky z príručky priateľstva? :s

Mimulus

:) :) :) ale mám :) :) :) vrátila si mi totiž starú spomienku na ktorú som po toľkých sklamaniach už aj zabudol :)

Mimulus

:) Ako som napísal ďakujem že si sem napísala a že takí ľudia ako ty ešte sú.

Som naozaj zvedavý či s nami bude niekto súhlasiť. Ale myslím si že nie a že si to pochopila tak ako som to napísal :) kamaráti a spálňa, už som sa dokonca stretol aj s tým, že mi kolegovia tvrdili, že sme kamaráti a ja som o tom nič nevedel napriek tomu, že som s nimi dobre vychádzal.

samanthas

niekedy ti blízka osoba nepovie na rovinu. Niekto to prejavuje, tým čo robí, aký je k tebe. Verím, že aj v tvojom okolí je taký človek ale nerozprávali ste spolu...hej dnes si mýlia pojmy PRIATEĽ- nie je partner,frajer. Priateľ je ten ktorý príde ,keď sa ti zdá že celý život odchádza! Ten čo sa o teba bojí... dá sa ďalej menovať. Samozrejme že kamarát-ka je úplne čosi iné ako priateľ, len každý to rozlišuje dnes inak. V dnešnej dobe je kamarátsky vzťah a spia spolu, aj s takým typom sa dnes možno stretnúť. Ja stále verím v hodnoty priateľstva. Aj napriek tomu čo si myslí o tom okolie.

Mimulus

Ahoj samanthas, áno máš pravdu možno som takých ľudí s rovnakým názorom ako máš ty alebo ja už stretol ale... Nebol to nikto s kým som sa niekedy rozprával zato dám krk. Táto téma je veľmi pekná a zároveň aj dosť smutná - zmenila sa doba a skutočné priateľstvo už ako keby zaniklo. Väčšina ľudí, ktorých som stretol mi tvrdila, že majú veľa kamarátov a aj dobrých a že priateľ/ka ich veľmi ľúbi teda, že s tým dotyčným koho nazývajú priateľ majú klasický vzťah. Ver alebo nie nikdy by si nikto koho som doteraz poznal nevybral namiesto lásky priateľstvo. Teda napíšem to takto ak by medzi dvomi ľuďmi existovalo dlhoročné skutočné priateľstvo a jeden by si našiel lásku tak by dokázal zničiť všetko čo medzi nimi doteraz bolo kvôli tomu do koho sa zamiloval. Viem číta sa to zle ale predstav si, že stojíš nad priepasťou a v jednej ruke držíš skutočného priateľa a v druhej osobu, ktorú miluješ, nemôžeš zachrániť oboch pretože sú príliš ťažkí - pre koho sa rozhodneš?
Mohol by som tu takto napísať celé litánie ale ako píše Tee

,,Vlastne priatelia odchádzajú a prichádzajú,,

Má pravdu napriek tomu, že som v ozajstné priateľstvo voľakedy veľmi veril tak Tee má pravdu. Skutočný priateľ by nemal odísť nikdy ale nedeje sa to - už teraz nie. Je to smutné ale hlavnými hodnotami tohto sveta sú len krása, materializmus, a neohľaduplnosť.
Priateľstvo je už len slovíčko, ktoré sa častokrát bojím aj vysloviť.

Na toto fórum chodí veľa ľudí ale ešte sa žiadny z nich nepridal a nenapísal, že priateľstvo je pre neho dôležitejšie ako láska.
Ono je to všetko strašne zložité - ja som napríklad ešte keď som študoval u nikoho nepozoroval že by robil rozdiely medzi tým aké slovíčka a označenie používa. Kamarátov mali všetci a priateľ bol niekto s kým aktuálne chodili takže toto sú dnešné hodnoty :(
Tee veľmi pekná téma a veľmi pravdivá.
samanthas je mi veľmi ľúto, že som Ťa nepoznal skôr ale ak tomu, že skutočné priateľstvo stále existuje veríš a cítiš to tak si dávaj pozor.
Ešte raz Ti ďakujem za to čo si napísala a ako napísal pan d. tak takto to bohužiaľ v dnešnom svete funguje :(

Tee

Samanthas..to ťažko. Možno, neviem..to vie len ten nad nami hore. Ja stále stretávam tých falošnejších. Alebo tých, ktorí boli priatemi kedysi, ale stačí jedna osoba aby ti prišla do života, tá nesprávna a ohovorí ostatných a máš po priateľstve. Asi tak..a zaráža ma aj veľká nespravodlivosť sveta. Ja už to nemôžem ani len vidieť. Vo svete vládne závisť, pýcha a nenávisť. Tie tri zlé ľudské vlastnosti.
Priatelia sú ako cukríky, nieje dôležitý obal ale náplň. Ale dnes to je práve naopak. Dokonca existujú ajtakí ľudia, ktorí sa dokážu človekuvysmiať rovno do očí, práve preto ako vyzerá napr.. Ani neviem, čo si mám o takých ľudoch vôbec myslieť..Ved nikto nemôže zato aký je, každý je taký akého ho chce mať Boh, akého ho stvoril.Poznala som kamošku,ktorá bola priam super telo, ale mne to absolútne nevadilo, nazavrhla som ju preto ako vyzerá..nemohla by som jej povedať, čo sa ty kumne ozývaš..pozri na seba. To by som nemohla proste. Ale taí existuje, vysmejú sa človeku a ani ich to vôbec netrápi. A nespravodlivosť v práci...tak to pozná asi každý.