Priateľstvo

Príspevok v téme: Priateľstvo
Tee

Je ťažké, ked človek v ktorom si videl toho priateľa..je zrazu preč. Nechápem ako ti môže niekto dať nádej, dokonca zlomiť srdce a potom ťa odkopnúť. Mať 2-3.priateľov, ktorí sú s tebou stále je vzácnosť a na nezaplatenie. Niekedy človek aj ked..som vydatá, mám deti, ale aj napriek tomu sa cítim osamotená. A ked vstúpi do života manželská kríza,,tak jeto ešte 100 krát horšie a je dobré mať vtedy aspoň toho priateľa, ktorý je pri tebe. No v živote to už tak chodí..že človek má priateľov, len vtedy ak napr..si v práci,,tak na nejaký ten čas. Ked odídeš z tej tak priatelia na teba zabudnú. Alebo má priateľov len vtedy, ak niečo od teba potrebujú a ak nič, tak sa jednoducho na teba vykašlú.Alebo máš krásu, úspech, kariéru, nejaké to vyššie postavenie v práci,,tak vtedy máš priateľov. A ak to nemáš, nikto o teba ani len nezakopne.Je až ťažko pochopiteľné čo všetko dokážu ľudia spraviť kvôli peniazom, dokonca krivo svedčiť, prisahať na deti. A hrať sa na tvojeho priateľa..dlhú dobu..len aby od teba získal čo chcel a potom ťa zrazu ani len nepozná..A potom za mojím chrbtomrobiť veci o ktorých ja ani len netuším a ubližiť...Poznala som jedno dievča..ktorá bola kámoška,,ale neskôr..ma zaprela, len kvôli tomu, že mám lepšiu pozíciu v práci napr. a okrem toho ohovorila moje kamošky,,ato takým spôsobom, že sa obratili na jej stranu. Tak to niesú ľudia. Doma prežívam manželskú krízu, do práce chodím s odporom, uzavrela som sa pred celým svetom,nekomunikujem s nikým,,jedine ak s deťmi. A tuna na nete bol niekto,,ktorý mi veľmi ublížil..vraj mám ísť za psychologom, ale ja dokážem jedine písať..ja sa už nedokážem rozprávať. A ani nič pekné ma už neteší..a možno by som rada vedela či sa to všetko vlastne dá nejak prevaliť..ako mám znova začať, ked sa nedá..

nj

asi bude najlepsie, aby si si hlavne dala doporiadku priatelsvo s manzelom.Povedz mu vsetko to, co si napisala sem, ze sa trapis, ze mas problemi v praci, ze ti chyba niekto, skym by si sa vyrozpravala. Kriza nekriza, vzdy je dobre, ak niesu vo vztahu ziadne tajnosti, a uprimne mu vsetko povies. Kriza takto urcite rychlejsie pominie:)

anjelik*

Tee, akú radu chceš vlastne, keď sama tvrdíš, že sa nedá? Sama si sa rozhodla a uzavrela..a teraz sa v tom dusíš, v tom smútku, depresii a beznádeji. A to sú nechutné stavy, to ťa postupne stiahne na dno. Jasné, že sa to dá zmeniť. Ale musíš začať od seba, nie od druhých,,,tých , čo ťa tak veľmi sklamali. Tak im to odpusti a ukáž, že máš na viac. Ako sa sama trápiť. A tiež si nemyslím, že ti chcel niekto ublížiť, keď ťa posielal k psychológovi. Nie je na tom nič zlé, keď máš možnosť sa vyrozprávať zo svojich problémov. Lebo je otázne, či to zvládneš sama..a uzavretosť riešením naozaj nie je.

samanthas

ja som si uplietla svoju pavučinku, tú najpevnejšiu akú som vedela, ale pevnú ju udržal len jeden človek v mojom živote, a drží ju doteraz. Priateľstvo bude vždy viac ako láska. Pre mňa osobne.

Mimulus

Ak je človek v ktorom si videla priateľa zrazu preč to nie je ťažké - je to niečo strašné a veľmi smutné. A napriek tomu, že možno so mnou nebudú mnohí súhlasiť človek sa z toho nikdy nedostane a aj po rokoch to bolí rovnako :(

samanthas

aj keď pavičinku pretrhneš, pavúk si urobí novú, ale v priateľstve ktoré sa pretrhne, už ťažko utkáš takú pevnú ako bola tá prvá. Nedala by som zanič na svete to, ktoré mám ja. Jediné najhlbšie a najpevnejšie, s tých čo mi zostalo.

samanthas

priateľstvo je ako pavučina, krehké a ľahko trhateľné, a dobrého priateľa dnes stretnúť je naozaj veľmi ťažké... tak veľmi

Mimulus

To, čo si tu napísala si mi vytrhla z úst. Ja mám to šťastie na priateľov ale mal som aj to nešťastie a doteraz to bolí. A možno ešte horšie ako vtedy - nikdy som už naplno nedôveroval, naplno nesníval, naplno neveril v skutočné priateľstvo - ...

Mimulus

No pekná téma - som dlho čakal či ju tu uvidím :) Ak Ťa sklame niekto, koho si považovala za skutočného priateľa tak je to horšie ako ak by si práve vtedy umrela. Poznám ten pocit a väčšinou ak prejavuješ city naplno tak sa nedá vrátiť až tak úplne späť :( Čo sa týka priateľov v práci - treba to striktne oddeľovať a treba vedieť o kom môžeš skutočne povedať, že je Tvojím priateľom.