Spolužiačky ma šikanujú

arman

Tiez som nazoru, ze zalovanim sa sikana nevyriesi. Vsetko, coho sa dosiahne, je, ze sikanatori to zacnu robit viac nepozorovane, zakerne, tak, aby to nebolo lahko dokazatelne. Proste najdu si cestu k tvojej slabine.
A koniec koncov, aj tak ho budu roznym sposobom vytlacat z kolektivu, napriklad na slovensku tak rozsirenym ohovaranim, atd... alebo si najdu sposob, ako sa pomstit.
Sikanator je plny nenavisti, ked sa na neho dojde a neuspeje, a urobi vsetko pre to, aby svoju obet nejak potrestal, a vzdy aj s urokami.
Jediny sposob je, ze obet prestane byt obetou a nauci sa branit, ak sa premeni dost rychlo, sikanator vacsinou dostane priucku, a automaticky prestane. A ked sa obet vypracovava postupne, postupne ho to prestava bavit a hlada si inu obet.
Najvacsia prehra sikanatora je, ked sa mu obet postavi a ocividne z neho nema ziaden strach, a sikanator je bezmocny. Ak ma este svojich "pomocnikov" a ritolezcov, tak ho to ponizi este viac, casto ho dokonca oni sami vysmeju... a ten pocit uz nechce nikdy zazit, takze si najde inu obet. (niekedy aj z kruhu vlastnych ritolezcov)
Rodicia by mali viest dieta k tomu, aby sa vedelo branit same, neskor sa mu to zijde uplne vsade.

Mimulus

AnOnYm98 tak možno u Teba to fungovalo ale videla si už ako zbili v triede rodiča šikanovaného dieťaťa keď to nahlásilo?
A sebavedomie?
Teresita to napísala dobre a milá AnOnYm98 aj ja som bol na oboch stranách, tak to viem veľmi dobre posúdiť - pretože ak sa chceš šikane ubrániť musíš byť silnejšia ako obete!!!

AnOnYm98

Mimulus-tak teba už niekto šikanoval??! prosím ťa netárad debiliny pretože mňa už šikanovali aj keď to som bola možno iba 4 ale šikanovala som aj ja a to nie pred nedávnom ale to nebola šikana to sa vyriešilo bolo to zo strany oboch a viem aké to je vžiť sa aj do "obete" ale hlavne aké to je pre tých druhých čo šikanujú a čo na nich platí ! keď sa mama dozvedela čo sa stalo tak to sa už riešilo to ma už trápilo lebo neuvedomovala som si to riziko ..proste jednoduchá rada ..nech to povie mame alebo otcovi to je jedno proste ten kto chodí na rodičovské a ptm nech sa idú sťažovať učitelke a problém vyriešený !!!

Teresita

A mne to navyše aj veľmi znižuje sebavedomie a nechcem, aby si zažila ten pocit. Buď silná a prekonaj sa! Niektorý ľudia musia prekonať svoj strach a postaviť sa mu. A v podstate súhlasím aj s Mimulusom...

Teresita

poznám tvoj prípad...som v 9. a ignorujem ich. Nie som ani najtichšia a smejú sa mi aj najlepšie kamarátky. Ale tvárim sa, že mi to je jedno (aj keď nie je :-( ) a snažím sa zmeniť tému. Buď silná a povedz im to, čo by od teba nečakali. Veď jeden človek mi povedal, že tí, čo sa ti smejú sú väčší chudáci ako ty. A preto sa im musíš postaviť. V mojom prípade už padla nejedna facka a snažím sa im aj brániť. Začni aj ty! Držím palce :D

Mimulus

Tí, ktorí Ti tu napísali aby si sa zo všetkým zdôverila rodičom alebo vedeniu školy nikdy žiadnu šikanu nezažili a preto nevedia, že to takýmto štýlom nefunguje a vôbec Ti to nepomôže!
Naopak tí, čo tvrdia že sa tým spolužiačkam máš postaviť majú pravdu, nájdi si nejakého kamaráta lebo kamarátku ktorej sa ono boja, či už zo svojej vekovej kategórie alebo z vyšších ročníkov. Ver alebo nie určite Ti nepomôže ak budeš celý život niekomu rozprávať ako Ťa tí druhí utláčajú a ako sa nedokážeš brániť. Nechceš predsa utekať aj zo strednej alebo vysokej školy, či dokonca zo zamestnania či?