Luba Albertová

ladycat88

Ja mam jednu diagnozu, ku ktorej mam hned od zaciatku CFS, takze ho nemam len samostatne, a je to peklo doslova.Doktori si ma prehadzuju ako zemiak. Samozrejme, ze moje prve kroky viedli do ambulancie psychiatričky, rozhodla som sa tak sama hned pri priznakoch, avsak ta ma odtial vypochodovala, ze problem mam inde, a preto mi hlavu nema preco liecit. Ze mam takyto problem je uz len dosledok niecoho, po com treba patrat. ( A moj problem skutocne nie je v hlave). Takze chemicke ad davat "akoby" do zdraveho tela je uplne nezodpovedne od lekarov. Samozrejme, ze hned dalsi lekar (nie psychiater) mi ad nasadil, ale recept letel rovno do koša. Je to fakt len biznis pre nich.
Ale tiez sa spytam, pretoze dava aj tie jonašky, a s tymi som nie uplne stotoznena. Skor si myslim, ze zaberu tie jej kvapky, ale neviem ako si vypytat len tie.

Upss

Albertová dáva rozne prípravky mne najviac zaberali tie jej kvapky čo dáva zarábat v lekárni je to z roznych bylín. Brala som ich ešte aj po ukončení celkovej liečby dost dlho. Musia sa uživat viac razy za den ale postavili ma na nohy.

Western

Ano presne tak. Nakoniec mi to diagnostikovali ale na to neni liečba akurát tak sú ochotný ti dat antidepresíva. Neurológ mi sám povedal že iná liečba neni. Aj som to chvílu užíval ale vobec to nepomáhalo. Potom mi psychiatrička povedala že je to zbytočné ked nezaberá nemá význam aby som si ešte viac nepoškodil. K pani Albertovej som sa dostal tažko až po dlhom čakaní. Prvé velmi slabé zlepšenie nastalo asi po roku a potom mi spravila testy na potraviny a nasadila diétu. A potom sa to už začalo zlepšovat rýchlejšie. Celkove som bral liečbu asi dva roky. Už som dlhšie bez liekov ale dietu mám stále. Možno by som už nemusel ale bojím sa čo by to spravilo.

Western

Tomicat najskor musíš zitit či sa jedna naozaj o unavový sindrom. Toto doktori neberu u nás douvahy aj ked je to už medzinárodne uznavaná choroba. Budú si ta prehadzovat a ked nič nezistia tak šup šup na psychiatriu. Ale na to bacha lebo tam skončiš s diagnozov depresia a už si natrvalo odpisaný. Musiš skratka zabojovat za seba ty sám čo je velmi tažké kedže je človek vlastne nadne už stej unavy. A ked by si mal ozaj štastie a pani Albertova ta prijme na liečbu tak sa neteš je to na dobre dlho. Zozačiatku som bol total vyštaveny žiadna zmena k lepšiemu uplne nula bodov ale nakolko to bola moja posledna stanica tak som už nemal čo stratit. Čo ti radim trvaj hned zo začiatku na tom aby ti stanovila dietu je to velmi doležite urobi ti testy a jak začneš podla toho tak uvidiš ten rozdiel hned sa budeš lepšie citit. Rozhodne dietu pri unavovom sindrome potrebuješ jak sol a prisne ju dodržuj uvidiš že bude dobre. Ja mam dietu už treti rok a som fit ale bojim sa ju skončit nestoji to za to. Račej nechcem riskovat. Lieky už neberiem len som stále na tej diete.

dianka.1

Každý máte svojím spôsobom pravdu, len s jedným teda nesúhlasím. Pani Albertová a peniaze, to nijako nejde dohromady. Poznám sa s ňou veľa rokov a tých konzultácií zadarmo u nej bolo neúrekom. Ved to napokon každý vie a aj preto jej píše toľko ľudí lebo čakajú pomoc bezplatne. A ona ju aj ochotne poskytuje. Ak vznikajú medzery v komunikácii podľa mňa hlavný dôvod je ten že chce vyhovieť každému a to nedokáže nikto. Aj mne sa stalo že dlhšie neodpovedala ale nikdy som to neriešila na internete. Ak som potrebovala súrne s ňou hovoriť tak som zavolala. Často mi zavolala späť ak nemohla zodvihnúť. Alebo pošlite sms správu. Vždy sa dá dohovoriť keď človek vyvinie iniciatívu tým správnym smerom. Ale nepíšte tu že jej nezáleží na pacientoch lebo to naisto nie je pravda. Tí čo ju poznáte iba krátko vlastne ani neviete aké ste mali šťastie že ste sa s ňou mohli skontaktovať. Takého človeka nestretnete každý deň a mnohí z vás ani za celý život. Ju si ani neviem predstaviť v inom povolaní než ako psychológa. Túto prácu vymysleli presne pre takých ľudí ako je ona. A pre tých čo tu spomínali jej vek, tak presne dnes má pani Albertová 64 rokov. Hádam sa nedopúšťam indiskrétnosti keď to takto zverejňujem, viem že ona sa za vek nehanbí. Práve si myslím že jej to slúži ku cti keď ešte aj v tomto veku míňa energiu často aj na nevďačníkov. Tí čo majú na ňu také krásne spomienky ako ja jej určite želajú len to najlepšie.

Toblerone

Tu je jasný dokaz že sa potvrdili moje slová. Ja som pani Albertovej už pred pár rokmi hovoril aby zrušila svoju adresu na hotmaily. Už vtedy s tým mala problemy ale ona mala od niekoho informáciu že je to vraj bezpečná adresa pre jej pacientov lebo jej píšu os vojich súkromnych problémoch a ževraj do hotmailu sa jej nikdo nenabúra. Tomu neverím ani náhodou dnes sa dá dostat na internete všade. Trocha šikovný macher vlezie do každej schránky a hotmail má ešt e tú nevýhodu že polovicu mailov hádže do spamu. Mám stým vlastnú skúsenoť a velmi rýchlo som odtial vycúval. A ešte je známe že je hotmail Microsoftácky portál a s Googlom sa nemusia. Niektoré googlacke maily som vobec nedostal nedošli ani do spamu. Pri všetkej úcte sa v tomto pani Albertová nevyzná a ako každá žena je tiež dost tvrdohlavá. Vidím že ani po tých rokoch to nezmenila.
Čo sa týka iných adries ja som odmietol komunikovat cez hotmail tak mi dala vtedy inú ale nebolo to na centrume. Centrum tiež vypadáva dost často.Radím každému kto sa nemože skontaktovat poslat smsku a narovinu si vyžiadat inú mailovú adresu. Ona ich často strieda neverím že chodí na všetky každý den to by sa ani nedalo pri tých počtoch správ. Ale vyprdnut sa kvoli tomu na celú terapiu je sprostost takého odborníka len tak nenájdeš.

Brigita232

...tak este sem verejne davaj adresu, co ma sukromnu..., tak to uz je privela...kazdy pacient dostal pokyn, ze nema sirit jej adresy, potom sa stane, ze sa jej zahlti posta /300 mailov denne/ a nepridu jej dolezite maily od pacientov, s ktorymi potrebuje komunikovat. Ona to stale pripomina pacientom a najde sa potom debil, co to zas verejne napise a ona ju zas musi menit a posielat aktualnym pacientom a to je roky dokola a dokola potom sa tu niekto este stazuje, ze sa mu dostatocne nevenuje. ja len zasnem, aki su niektori ludia neskutocne drzi a dovoluju si tu pretriasat ju hore dole a kritizovat.