cysta

miska

ahoj ch1m5 mozem vediet odkial si, ja som sa bola dnes objednat na laparoskopiu 7.6. ma to caka.to budem po prvykrat v nemocnici mam troha strach.dik za vysvatlenie

ch1m5

ahojte baby, laparoskopia=celková anasteza albo epidurálka-do chrbtice-to si nedávajte, malé vpichy na bruchu, brebereš sa-trochu bolesti,za dva dni domov a za týždeň si fit..aj mňa to čaká, tak si držme palce

RNG

Betadine je novsia, drahsia verzia jodu, Obsah je ale len 1% elementarneho jodu a priestup cez kozu ovela mensi, nez pri obycajnej jodovej tinkture, ktora sa pouzivala mozno 100 rokov a aj dnes ju mozno dostat. Okrem toho viac farbi saty...
Ja osobne si natieram jod pod pazuchu raz tyzdenne(ak nezabudnem).
Pri prezerani si spravy institutu Linusa Paulinga som sa ale docital, ze uz davnejsie boli zmenene davky na jod kde boli zohladnene kojace matky s potrebou jodu na 295 mikrogramov a maximalna davka bola urcena na 1100 mikrogramov. Upozornenie, ze vyssie davky su skodlive este stale trva.
Nuz , predsa len je to pokrok vzhladom na ovela vyssiu Japonsku spotrebu.
V tom istom clanku bolo spomenute, ze niektori pobrezni Japonci v rybarskych dedinach maju spotrebu 50 az 100 mg denne, ale je tam vyssia incidencia poruch stitnej zlazy.Nie prilis.
Teda fakt je, ze extremne nizke davky vedu k debilite deti, v odlahlych oblastiach Tibetu az 12% debiliti, v poslednych pokoch to cinska vlada likviduje prisnym zakazom predavania nejodidovanej soli v tejto oblasti.
Na Zitnom ostrove kedysi bola vysoka incidencia hrvolov(golva, goiter, zvacsena stitna zlaza), zvysenim davky na 150 mikrogramov iodizaciou soli to viacmenej odstranili. Teda podla tychto sprav spravna davka jodu je medzi 100 mikrogramami a 50 miligramami.
Ja osobne typujem na 1 az 2 miligramy denne pri tej mase konfliktnych dat.
Velke mnozstvo cyst ma presvedcuje, ze treba viac, nez 150 mikrogramov, hlavne pri prudkom zvysovani rakoviny prs, kde je dokazana vyssia pravdepodobnost rakoviny pri cystach v prsiach.

moniksi

Dobry den.Tiez riesim problemy cystami.Uz som mala byt zajtra laparoskopicky operovana,ale napriek zlym vysledkom z vyteru,este musim vybrat tabletky KLION,ale neviem ci ich smiem brat pocas menstruacie,nevie mi niekto poradit s tymto problemom?DAKUJEM

miska

to nikto nam nevie poradit? co je to laparoskopia a ako to prebieha, co sa somnou deje pocas toho zakroku, prosim poradte

RNG

Cystitida-nachylnost na cysty je casto spojena s nedostatkom jodu. Tento ma v tele hromadu funkcii, nie len popularnu v stitnej zlaze. Nasa spotreba jodu je prilis mala, hlavne zeny potrebuju ovela viac nez tzv denna odporucena davka. To su cisla napochytro dane v roku 1948 v USA, kde vlada vyzvala vedecku komunitu aby dala urychlene dokopy zoznam a mnozstva potrebnych latok. Takto spolitizovana veda siahla miesto dokladneho vyskumu casto k osobnym dovodeniam prislusnych kapacit. Vo svete s nasledkami vojny krajiny nemali dost penazi na nezavisly vyskum, tak tieto hodnoty univerzalne prijali. Dnes su ale vo svetle novsich vyskumov davno zastarale, ale lekarska komunita sa ich drzi ako mantry.
V pripade jodu davka 150 mikrogramov bola oznacena za spravnu, davka nad 250 mikrogramov za skodlivu. Dena priemerna sporteba v Japonsku je ale z morskych burin staisticka 12.5 miligramu a cystitidy s rakovina prs su tam velmi zriedkave. Radove nizsie, nez inde. Cysty na kozi sa daju odstranit natretim jodovou tinkturou(2%J 2.5% KJ v alkohole), co potvrdzuje spojenie cyst s nedostatkom jodu. Vo viacerych novsich vyskumoch vyskumnici odporucaju az 5 mg(!?!) jodu denne. Dokonca okrem klasickeho lugolu zacali predavat jodove 5mg tabletky, hoci FDA to neschvalilo. Ale FDA schvalilo tabletky KJ ako obranu pri nuklearnom utoku az do denej davky 120 mg(?!?)Nuz tu je nejaka radova nezrovnalost!
Ja sam pouzivam na doplnenie hladiny jodu lacnu metodu-5-10 kvapiek raz tyzdenne (12.5 -25 miligramav jodu dokopy)pod pazuchu. Ak sa jodovy flak strati za menej nez pol dna, podla viacerych lekarov je to znak, ze telo malo potrebu jodu. Nie je to tolko ako dostavaju priemerne japonci, ale je to ovela viac, nez je dnes mozne dostat vo vnutrozemskej strave.
Zeny maju aj miesto tesne pod bruchom, kde je absorbcia jodu blizsie k vajecnikom a maternici.
Na margo spotreby jodu v tele, zenske prsia potrebuju az 100 krat tolko jodu, nez stitna zlaza. Je to nejak hormonalne spojene.
Samozrejme na kazdej flaske jodovej tinktury je namalovana lebka=jedovate....Mohli by ju namalovat napriklad aj na flasky vody, ved ked sa clovek predavkuje vodou(4+ litre naraz)moze zomret na nasledky hyponatremie-odsolenia a nasledovneho zlyhania prenosu nervovych signalov. Prave nedavno zomrela na to jedna zena, ktora zo stavky vypila naraz vyse 4 litre vody. Zaviezli ju do nemocnice , nedali jej vcas sol(bola tam 6 hodin!!) a zomrela Nestava sa to castejsie, lebo mame prirodzeny pud a nedovoli nam vypit tolko. To sa da ale obist velmi rychlym pitim, ked signal proti pitiu sa dostavi az za niekolko minut.

jaja

ano aj ja by som chcela vediet ako sa robi laparoskopia...co sa s tebou deje??si pri vedomí?alebo je to lokalne umrtvenie???robi sa to cez pupok???(to som pocula)a ako moze byt ta cysta maximalne velka aby sa laporoskopicky dala odstranit??odpis..som zvedava.. jaja