Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
levandulova1

Tak a pisem sem znova. Tentokrat budem musiet urobit najtazsie rozhodnutie v zivote a to je, nehat si vziat babo, ktore cakam. Jedno uz mam 17mesacnu dcerku, toto druhe tehotenstvo bolo neplanovane, necakane, no ja to beriem ako zazrak zivota, nieco nadherne, no moja matka to berie asi ako pritaz :( .. Od kedy zistila ze som znova tehotna, nic ine nepocuvam, len ze moja babka mala pravdu ked vravela ze mam brat antikoncepciu... Tak som povedala matke ze si to malicke neham teda vziat.. Ostala kludna, usmieva sa a vidiet ze je spokojna.. No ja sa trapim, predsa len ten cloviecik uz nejaku tu dobu vo mne je, a uz som si veru poplakala a riadne, pretoze sa ho nechcem vzdat, no nechcem ani pocuvat vecne vycitky zo strany matky.. Bojim sa, ze ked sa to malicke narodi, tak ho moja matka nebude mat rada, pri prvom tehotenstve sa tesila, malu zboznuje, no tot druhe tehotenstvo mi vycita a bojim sa aby nerobila rozdiel medzi mojou prvorodenou a druhym babom.. Zijem s matkou, pretoze "musim"... S priatelom mi to neklape, stale sa len hadame a co sa tyka spolocneho byvania, tak teraz to nejde.. Prosim co mam urobit? Ja sa z toho zblaznim :( Mam toho teraz tolko, ze sa cudujem ze sa este dokazem usmiat... Malu caka operacia ociek, o priatelovi som zistila ze ma klame a ohovara, cakam druhe babetko ktore je v mojej rodine neziaduce, mam dlhy ktore nevladzem splacat... Nebavi ma to uz :(

M 25

sorry, ale je jasné, že nie každý ťa tu bude lutovať! vždy sú rôzne názory a v tomto prípade súhlasím s príspevkom od BcMia.
totálne nezodpovedné správanie .. nechápem ani teba, ani tvojho priatela..

zaujímal by ma váš vek

Leela333

Jefitto, nemoralizuj, každá žena má právo sa rozhodnúť.

levandulova, ja nie som proti potratom, ale ísť naň kvôli mame hoci ty naň nechceš ísť je zlý dôvod. Ty to dieťa chceš a ak pôjdeš na potrat, psychicky ťa to zničí. Neber vôbec do úvahy svoju matku, lebo ona nebude tá, čo pôjde na potrat, ale ty. A skús sa osamostatniť (koľko máš vlastne rokov?), bude to pre teba lepšie aj s deťmi.

Jefitto

Ľudia často zabúdajú na to, že dieťa nie je ich vlastníctvom, ale božím darom. Okrem toho je veľmi zaujímavé, ako sa všetci oháňajú právom ženy, ale práva nenarodeného dieťaťa nikto neberie v úvahu. Ja mám temer 20 a pred mesiacom sa mi narodil ďalší 4. brat. A čo ako má byť? Otec má 43, matka 42 a porodila krásneho zdravého Miška.

Odporúčim ti ešte jeden článok. Je to taký blog, prečítaj, určite to stojí za to ;)

www.mego.estranky.sk

pomaranc99

a nezabudaj tiez na to, ze ak teraz pojdes na interrupciu, mozes mat v buducnosti problem mat dalsie dieta s niekym inym s kym sa rozhodnes zit...

BcMia

Ja proste nedokážem pochopiť ako môžu byť niektoré ženy tak zaslepené že si nedajú pozor s kým spia, pritom vedia v akej situcácii sú a potom plačú na fórach. Na tvojom mieste by som toho blbca prášila tak že by po ňom nezostal ani smrad lebo to vie každý idiot spraviť decko a potom sa správať ako zbabelec. Ak sa nevieš rozhodnúť s bábom len kvôli názorom mamy si sprav podľa seba, určite ju bude mať nakoniec rada, je to TVOJ život a budú to tvoje výčitky keď sa ho vzdáš.

Tungsten1

prebohaa, ísť na interrupciu kvôli tomu, že to chce niekto iný ako ty, je úplne najhorší dôvod, aký existuje... nechcem ti hovoriť "nerob to!", lebo sa ani nepoznáme a ani na ľudí, ktorých poznám celý život nerada tlačím, ale... fakt si to rozmysli - je to tvoje dieťa a ak by si si ho sama radšej nechala, potom podľa mňa nemáš čo riešiť... ver tomu, že žiadna výčitka, ktorú ti tvoja matka môže povedať, nie je horšia, než tie, ktoré by si si pravdepodobne hovorila sama sebe. navyše si myslím, že ak tvoja mama nie je vyslovene z kameňa, tak sa prispôsobí, ak jej dáš najavo, že žiadne deti zabíjať nebudeš :( ona podľa mňa teraz vidí hlavne teba a tvoje dobro, a pre teba by asi bolo fakt lepšie, keby si to bábo nečakala, ale keď už sa stalo, musíš aj ty myslieť zasa na to svoje dieťa...
každopádne ti prajem veľa síl, a daj vedieť, ako si sa rozhodla...

Simuška

Levandulova1 - máš nejakú kamarátku ktorá by ti bola oporou? možno že to by pomohlo v ťažkej chvíli, viem nie je to nejaký extra nápad, ale aspoň niečo, mohla by ti pomôcť, a kvoli mamke sa netráp, myslím že keď uvidí to malé tak bude rada :)