Cibula

xxy

tie maksie som jedla aj so supou.. mne to chutilo aj s tym.. ale to boli tie kupovane. ale tie z mojej dyne, boli hrozne tvrde, tie sa nedali, dokonca aj luskat to je dost obtiazne

mate59

oni sa solia ked sa z dyne vyberu a potom sa sušia. Ludia to luskajú obyčajne zubami podobne ako vtáky a šupa je slaná, semeno nie,a v južných krajinách /napr. Gréci/to hryzú ako popkorn.Aj by mi to chutilo, len na to nemám nervy,rozhrýzat tie šupy.

mate59

majú ich v Kauflande asi 20,-kč asi 10 deko. sú dobré aj tak len hrýzt,dobrý zdroj zinku na vlasy, nechty,asi 10 deko to je.

mate59

normálne sa šúpu, je to pracné a kupiš ich posolené,ale daju sa kupit v sáčku také, čo sa nemusia šúpat, sú zelenej farby,nesolené,ale po opražení vynikne viac ich chut.
semená z hokaida sú tie šupy tvrdé na luskanie, ja to vyhodím,resp. nechám si na zasiatie k roku.

xxy

inac, este mam otazku, tie tekvicove semienka sa supu? lebo sa daju kupit aj take posolene - tie sa tiez supu? lebo aky to ma vyznam, ked su osolene, lebo ked ich rozlusknem vnutri slane nie su.

mate59

a chut sa krásne zvýrazní ak do hotovej polievky, omáčky pridáš lyžičku tekvicového oleja, ja dávam aj sezamový,a na vrch opražené dynové semiačka /kupujem tie zelené bezšupé, nechce sa mi ich luskat./
A s cestovinou /šruby,vrtule/ možem aj bez masa.Mňam.

mate59

ak má kusok zaschnutej stopky, tak sa nezačne kazit a vydrží v suchu a chlade aj do februára.Tie, kt. nemajú tú stopku spracuj ako prvé.