Pracujem s psychicky narusenou kolegynou

Príspevok v téme: Pracujem s psychicky narusenou kolegynou
Kovepa

Zijem v zahranici, a kedze vsade uz zacina byt problem s pracou, tak mi tu tiez trvalo mesiace, kym som si nasla poriadnu pracu. Nasla som si pracu na recepcii v hoteli, je to atraktivna praca, pekne prostredie, dobry pracovny cas atd... Praca sa mi paci, ale je tam jeden problem. Kazdu rannu sichtu (asi tak 4 krat do tyzdna) musim robit s nasou "veducou recepcie", ktora je najlepsia kamaratka majitelky hotela. "Veduca recepcie" ma 24 rokov a ma psychicke problemy. Hned od prveho dna po mne ziapala za kazdu malickost, a ked ma mala zaucat, tak mi zakazdym ukazovala nervy a ako velmi ju obtazujem. Samozrejme, ked vas niekto zauca a po vas ziape cely cas s nervami, zacnete byt v strese a odraza sa to aj na vasom chovani. Ja som sa nemnohla uvolnit pred zakaznikmi, bola som napnuta ako struna, nedokazala som s nimi nadviazat konverzaciu a na to prisla riaditelka a mi hovorila, ze mojou pracou je milo komunikovat so zakaznikmi a nech na sebe nedavam znat stres. Ked som jej povedala, co je vo veci, tak na to mi odvrkla, ze kazdy mame nejaku povahu, a ze veduca recepcie je jej najlepsia kamaratka... Ibaze ta jej nejlepsia kamaratka strasne v praci zapacha, asi sa nekupe, smrdi jej z ust, chodi v pokrcenych veciach do prace a len apaticky sedi so sklonenou hlavou pri pocitaci so zachmurenou tvarou. Vobec nieje upravena ako recepcna, ani stipku makeupu, nic... A takakto osoba po mne steka ako po psovi. Ja som vydata zena, mam male dieta, rodinu, s ludmi sa rozpravam s uctou a strasne mi vadi, ze takato osoba sa ku mne chova uplne bez respektu, ako ku psovi len preto, ze dobre pozna riaditelku a moze si dovolovat, co chce. A navyse, ked prichadza do prace, a ked odchadza z prace, tak sa mi vobec nepozdravi, akokeby som tam ani nebola. Proste odide a ja tam sedim ako taky hlupak, ktory nestoji ani za jedno ahoj. Ludia naokolo vravia, ze si ju nemam vsimat, ze je psychicky narusena, ale oni s nou nerobia 8 denne a neprijmaju jej ustavicne nerespektovanie a nervy. Za riaditelkou ist nemozem, lebo je to jej najlepsia kamaratka a obratilo by sa to proti mne. Skoncit s tou pracou nemozem, lebo potrebujem teraz peniaze a dalsia praca sa tazko hlada... Prosim, napiste mi, co by ste robili na mojom mieste vy? Existuje tu nejake riesenie?

zewa

No, tak takychto ludi mam vela. Ja som im povedala co si o nich myslim, odvtedy sa nerozpravame a lahsie sa mi dycha, ked so mnou nekomunikuju. Nadriadenej som povedala, ze pre toto a pre toto s nimi nebudem v priatelskom vztahu a ze to nebude mat vplyv na moju pracu. A mas tri moznosti. Bud ti to vyjde podobne ako mne alebo ta vyhodia alebo skoncis na psycho liekoch. Dievca, vaz si trochu seba, bud asertivna a tam, kde o teba nestoja, nezostavaj lebo ti z toho prepne ako polke ludi tu na fore, ked citas ich pribehy. Mozno by tvoja smrdlava kolegyna bola dost zaskocena, keby si na nu raz vyskocila ty a nezostala ticho, ale priamymi a pravdivymi argumentami jej zalepila usta. Ale sama dobre viem, ako je praca potrebna, ved zit z niecoho musime. Ale ked sa ocitnes na psychiatrii, tak su ti vsetky peniaze sveta ukradnute. Chran sa, vaz si samu seba. To je moja rada.