Cisarsky rez

Erika3002

Ja som mesiac po sekcii a najviac mi pomohlo ranu vetrat aby sa nezapalila a tak a v tom mi velmi pomohol paplon s dierou ked ze som zimomrava a musim byt zakryta a vtedy este nebolo tak horuco tak aby sa mi rana nedusila skusila som paplon s dierou a rana sa v podstate vetrala aj v noci ked som spala a to mi pomohlo k rýchlejsiemu zahojeniu :)

barborka667

Po cisarskom je rekonvalescencia rozna zalezi aj ako sa s tym vysporiada organizmus, je to pred sa len zakrok do tela ale treba aby ra rana vetrala a najlepsie je ked ju vetras aj v noci co nie je lahke ked si zakryta paplonom ale je to treba

cisárak

rátaj s tým že budeš mať ranu na bruchu ako po operacií. Takže sa budeš musieť šetriť a nepresilovať sa a nedvíhať nič ťažké. Kým sa ti rana ale nielen vonkajšia ale aj vnútorné rany zahoja potrvá cca dva mesiace. Takže treba rátať s bolesťami v okolí rezu na bruchu. Ak máš otázky treba sa pýtať svojho gynekologa. To ako rýchlo sa dáš do poriadku je individuálne. Každý má hojacé faktory nastavené rozdielne.

coooria

po cisarskom si v nemocnici len o jeden den dlhsie ako mamicky ktore rodili spontannym sposobom.Cize napriklad kebyze rodis v sobotu pustia ta v stredu,a kebyze mas cisarsky tak ta pustia vo stvrtok,cize pobudnes v nemocnici len o jeden den navyse.

katka012

Kvoli komplikáciam musim podstupit sekciu chcem sa opýtať co vam pomohlo sa rýchlo zregenerovat a uzivat si babatko?