Horná polovica veľmi chudá, dolná nechce pustiť ani pol kila

Príspevok v téme: Horná polovica veľmi chudá, dolná nechce pustiť ani pol kila
Marcellina

Už 3 týždne sa trápim, hore som chudá, dolu stále tie stehná, hlavne vnútorné, zadok ešte ako tak chudne, ale stehná vôbec, prosím, poraďte, čo ďalej, aké cviky, moje telo vyzerá strašne neproporčne, nosím stále len dlhé tuniky, aby som zakryla chudé plecia a veľké stehná:( Momentálne mám 158cm a 52kg:(

doubledog

drep je super cvik, to je pravda, ale ucinok na stehna a zadok ma a to dost vyrazny.
a ak ma ona silne tieto partie (pricom je dost pravdepodobne, ze aj kvoli vyssiemu mnozstvu svalstva, nielen tuku), tak by radsej mohla robit nieco ine.

ale jasne, ja som primarne myslel drepy s velkou cinkou, nejak som si na ne zvykol :)

xdanielax

ked robis drepy s vlastnou, pripdne minimalnou vahou, je to okej. Urcite v tom pokracuj. Drep je uplne uzasny idelny cvik.
Doubledog, nestras zbytocne. Nie vsetci si nakladaju pri drepoch cinky na chrbat :)

Maoam

mozes skusit samozrejme aj beh, no teraz na jesen a v zime vonku to je pre skusenych, nie pre zaciatocnikov a nie kazdy zvlada toto v chladnom rocnom obdobi, alternativu mas este bezecky pas vo fitku, ak si na to typ

ak nechces platit fitko alebo ta atmosfera tam nebavi a nie je to pre teba, tak si kup na doma ten stacionarny a mozes cvicit kedy sama chces, je to dost nuda, takze väcsina pri tom pozera telku alebo pocuva hudbu :-), cas ti tak rychlejsie ubehne :DD

dobre je ale aj plavanie, ale na to tiez kazdy je, ci moze zo zdrav. dovodov, takze si vyber nejaku pre teba vhodnu aerobnu aktivitu

ja kebyze mozem, idem na tanec, to by bolo :DD, zial sa to teraz ani najblizsu dobu dat nebude

Maoam

marcellina, na ubudnutie tuku ti treba aerobne cvicenie a najlepsi je stacionarny bicykel, ja som chudla nejaky cas, lebo som pribrala z cortizonu (liek) a vramci zmeny zivotospravy som vtedy zaradila aj stacionarny a slo to pekne dolu a to som sa nijako nemucila, 3x do tyzdna 30-45min najnizsi stupen (1 z 10 :DD) a zo stehien, zadku to slo paradne dolu vtedy bez mucenia, ale musis upravit aj stravu samozrejme, jedno s druhym, ale je to vsetko o zmene celkoveho zivotneho stylu, ziadne debilne diety a pod., to nech ta ani nenapadne

vela robi skladba stravy, najhorsie su potraviny s vysokym glykemickym indexom, zvlast cosi ako biele cestoviny vo vecernych hodinach a pod., to je konecna :D

no tak vela zdaru a maj trpezlivost, tak po mesiaci-dvoch budes vidiet prve vysledky

Marcellina

tak ja si asi kupim ten stacionar.. z drepov hrubnu nohy? mna slahne, robim ich uz dva mesiace a potom sa divim, ze mam stehna take iste v obvode:(

doubledog

hned od zaciatku zle
ak sa trapis, tak nic nedosiahnes
skus sa najprv naucit netrapit, az potom mozes pokrocit dalej.
mentalne nastavenie je klucove a prvorade!

a nerob drepy, z toho hrubnu nohy a zadok, skor by bol vhodny tanec (alebo proste pohyby toho typu)
a zvacsi si hornu polovicu tela, aby si mala proporcie

doremi

skús eliptický trenažér, aj obyčajná chôdza zaberá, plus úprava stravy je tiež dosť podstatná. ako už bolo spomínané, nečakaj výsledky do 3 týždňov. ja som takto začala výraznejšie chudnúť asi po mesiaci a pol a tiež to najprv šlo z vrchnej časti, takže klídek:)
beh je tiež dobrý, nohy sa ti pekne vyformujú a získaš kondičku ako bonus

kamoska_

Marcellina, spinningovy bicykel sa nekupuje na doma v ziadnom pripade. Je to kolektovne cvicenie a doma by si ani nemala motivaciu a ani nevedela spravne, ako na to. Ja spinning odporucam, chodila som rok, ale prestalo ma to bavit. Ak ta bavi bicyklovanie, tak ti to stehna, zadok a boky pekne vyformuje, ale tiez plati, ze urcite viac krat do tyzdna. good luck :)