Depresia a pamat

Príspevok v téme: Depresia a pamat
zewa

Aj vam sa to stava, ze ked sa dostavate do vacsej depresie, tak vam zlyhava pamat? Ja sa citim teraz tak strasne osprostena, ze hadam neviem ani vypocitat kolko je 1+1 a ani si neviem spomenut na veci, ktore sa stali za posledny mesiac. Neviem, ci je to tym, ze mam vela povinnosti alebo co. Este pred dvoma tyzdnami som mala pamat uplne ok. Som unavena. Obavam sa, ze upadam do tazkej depky. A to beriem AD.

Maoam

Zewa, ty sama vies, kde.
Pocuvaj samu seba. Nik iny nevie, co potrebujes, len ty sama.
Ak potrebujes viac casu pre seba, tak si ho dopraj. Urob castejsie pre seba samu nieco pekne, pri a po com sa budes dobre citit.
A dopraj si cas.
Na spracovanie toho, co sa stalo. Na tuto prechodnu fazu.
Pre svoje telo mozes vela urobit zmenou ziv. stylu, spanok, pohyb, prechadzky, odburavanie stresu, zdrava vyziva, detox, atd.
Ono to trva ale robis to pre seba a postupne zavedies aj ine zmeny do svojho zivota. Ked na to budes mat silu, chut, energiu.
A to ta posunie zasa dalej.

zewa

Pricinu viem (traumaticka udalost), na psychoterapiu chodim. Kedze beriem AD, tak aj k psychiatrovi. A kde mam pokracovat?

Maoam

a kedze mame teraz menej svetla, s prichodom jesene je prirodzene, ze sa depresia prehlbi...
vela robi aj terapia svetlom, su pacienti, ktori na to velmi dobre reaguju, prisun vitaminu D3, B-komplexu, magnezia, vapnika, draslika, je tiez velmi dolezita

mozno by ti pomohol aj poriadny detox, neviem, ako zijes, ako si zila posledne roky

negativne posobi aj stres, nevyriesene emocne veci

Maoam

Zewa, depresivne stavy maju velmi vela pricin. Podstatne je, aby sa prislo na pricinu TVOJEJ depresie.
A podla toho sa to potom aj riesi.
Niekto ma depresie z nespravne fungujuceho traviaceho traktu ci z pozivania potravin, ktore jeho telo nevie spracovat a prejavuje sa to v CNS.
Iny clovek ma dlhodoby nedostatok dolezitych vitaminov, mineralov, ktore su velmi potrebne pre CNS.
Dalsi ma depresiu ako nasledok traumatickej udalosti, ktoru nespracoval.
Niekto ma kombinaciu vsetkeho.
Velmi vela psychickych/dusevnych poruch suvisi s hormonalnou nerovnovahou, caste je to u zien (napr. estrogenova dominancia) a ine.
Niekto sa nevie vyhrabat z depresii preto, lebo iba hlce AD ale nechodi na psychoterapeuticke sedenia, ktore by pomohli vyriesit problem mozno lepsie ako samotne AD.
Chapes.
Mozno mas prekysleny organizmus, roky sa nezdravo stravujes, fajcis a pod. a telo reaguje AJ na urovni psychickej, co je uplne normalne, kedze nemozes oddelit telo od ostatneho.
Vsetko je celok a tak niekde musis zacat a to klbko rozmotavat...

zewa

Celkovo rok a pol. Tieto konkretne rok. A mna momentalne nenapada nic lebo som uplne mimo. Takze aky suvis to moze mat?