Depresia a pamat

Príspevok v téme: Depresia a pamat
zewa

Aj vam sa to stava, ze ked sa dostavate do vacsej depresie, tak vam zlyhava pamat? Ja sa citim teraz tak strasne osprostena, ze hadam neviem ani vypocitat kolko je 1+1 a ani si neviem spomenut na veci, ktore sa stali za posledny mesiac. Neviem, ci je to tym, ze mam vela povinnosti alebo co. Este pred dvoma tyzdnami som mala pamat uplne ok. Som unavena. Obavam sa, ze upadam do tazkej depky. A to beriem AD.

Ananaska

Ja som mala jeden čas dosť ťažké obdobie, mala som aj úzkostné stavy a stávalo sa mi, že som normálne zabúdala, nevedela som si spomenúť kde som čo dala, raz som dokonca išla na poštu a ocitla som sa vedľa pred obchodom, mala som pocit, že mi prepne...

mimwi

Súhlasim, každý má to svoje pričom si oddýchne, či už psychicky alebo fyzicky, treba proste počúvať telo a dať mu čo žiada a mysli tiež

Zuzka8

Ta mu skús poradiť nech si dôležité veci zapisuje.

Kedysi dávno som videla na Spektrume dok. film, tam hovorili, že naša pamäť si skôr zapamätá, keď si to zapíšeme.

Dokt

Aj moj muz uziva antidepresiva a ma problem s pamatou. Stale na nieco zabudne. Je to na dennom poriadku, ale mna to desi. Denne pocujem, zabudol som. ..Ale on si mysli ze su to nepodstatne hluposti. Nepamata si o com sme hovorili vcera...atd. Neda sa nanho spolahnut. Ked to takto pojde dalej zlozi to aj mna. Nenadarmo sa hovori, ze ak ma niekto depresiu, tak je velka pravdepodobnost, ze to nezvladnu ani najblizsi. Mozu byt aj zo zuly....

Bibi1961

Mám problem s pamatou a sustredením sa .Bola som na magnetickej rezolanci ,EEG hlavy všetko mám v poriadku ,ale moja krátkodobá pamat je velmi zlá neviem už na koho sa obrátit ,ak viete poradte mi prosím .Chodím k psychiatrovi aj neurologovi .Dakujem za radu

pan d.

Mne sestricka v nemocnici povedala, ze beriem tolko liekov, ze z nich musim byt totalny magor. A tak sa aj citim, hoci beriem uz len dva lieky. Maju asi zmagorujuci efekt.

zewa

Som tak strasne mimo. Zajtra mam terapiu, dufam, ze mi pomoze nasmerovat ma. Este neviem ako sa dotrepem do roboty, lebo netusim, ci zvladnem soferovat :(
Maoam dakujem ti.

Maoam

Zewa, len ti je dufam jasne, ze nic na tomto fore ti nenahradi navstevu u lekara. Moze to mat suvis aj s liekmi, ktore beries, mozno beries aj dva, tri (napr. AD + anxiolytikum k tomu), takze preco nekonzultujes svojho neurologa a psychiatra, teda mohla by si predsa urobit aj to (?).